Český rozhlas rozšiřuje pokrytí ČRo Plus, spouští FM vysílač v Klatovech

Pro město Klatovy a okolí bude spuštěn nový FM vysílač. Od středy 1. února tak zajistí místním obyvatelům poslech vysílání Českého rozhlasu Plus. Vysílač bude spuštěn na kmitočtu 93,5 MHz s výkonem 200 Wattů s vertikální polarizací.

cesky-rozhlas-plus-logo-651

Jsme rádi, že se nám podařilo získat tento kmitočet a zahájit vysílání právě v této oblasti, kde zatím signál stanice ČRo Plus nebyl dostupný. Budeme se i nadále snažit zlepšit pokrytí i v ostatních částech České republiky,“ uvedl ředitel Techniky ČRo Karel Zýka.

Na základě individuálního oprávnění, které vydal Český telekomunikační úřad, bude nový vysílač spuštěn 1. února 2017 ve 13 hodin z lokality Klatovy – škola. Stanice mluveného slova ČRo Plus je dále dostupná také na internetu, v DVB-T, DVB-S a experimentálně také v DAB.

Český rozhlas Plus staví svůj program na čtyřech pilířích: politika, společnost, byznys a věda. Stanice vysílá 24 hodin denně, nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse a interaktivní pořady. Naladit si ji může téměř 60 procent obyvatel České republiky. Ambicí Českého rozhlasu je, aby se počet posluchačů stanice Plus v dohledné době minimálně zdvojnásobil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .