Radio Wave přichází s novými formáty

Radio Wave Českého rozhlasu obohacuje svou programovou nabídku pro letošní rok o několik nových formátů. V programu se objeví rozhlasové dokumenty a improvizované rozhlasové hry, satirický hudební formát nebo video seriál přinášející tlumočení vybraných skladeb mladých českých kapel do znakové řeči.

Prosklené studio Radia Wave. Foto pro Česky rozhlas - Khalil Baalbaki

Prosklené studio Radia Wave. Foto pro Česky rozhlas – Khalil Baalbaki

Nová série Zhasni! přináší osobitý vhled do sexuality

Úplně poprvé se v programové nabídce stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače objeví původní podcast Zhasni! Speciální devítidílná série navázaná na publicistický pořad Radia Wave Kvér přináší osobitý vhled do sexuality současné mladé generace a nabídne i jiné pohledy na sex a intimitu, než je běžné. Zároveň v českém prostředí otestuje možnosti formátu, který je mimořádně úspěšný v zahraničí, včetně specifických způsobů distribuce a online marketingu. Série Zhasni! startuje 1. března.

Na konci února odvysílá Radio Wave první díl pořadu DokuVlna, který nabídne originální radiodokumenty, v nichž čeští tvůrci ohledávají témata, situace a fenomény blízké mladému publiku. DokuVlna míří do živého vysílání, ale Radio Wave ji po vzoru zahraničních dokumentárních formátů nabídne rovněž ve formě podcastu.

Satirický pořad pro užití na sociálních sítích

V závěru roku 2016 odstartoval na Radiu Wave nový satirický formát Dementi aneb radikální remix reality Martina Tvrdého, který formou mediálních výroků veřejných osobností zremixovaných do hudebního tvaru a doprovozených grafickou podobou testuje virální potenciál satirického útvaru pro mladé publikum. Je určen pro užití na profilech Radia Wave na různých sociálních sítích.

Novým programovým prvkem Radia Wave jsou rovněž improvizované rozhlasové hry Radio Ivo, které se natáčejí za přítomnosti publika. Tvůrci Johana Švarcová, Petr Marek a Marian Moštík sehráli v posledních deseti letech téměř 100 kompletně improvizovaných rozhlasových her.

Radio Wave i Radio Ivo loni oslavily deset let existence. To nám připadalo jako dobrý důvod ke spojení. Domluvili jsme se, že Radio Ivo přeneseme do rozhlasového studia S2 v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě, aby fanoušci mohli sledovat přímo vznik rozhlasových her,“ říká šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .