Rozhlasové stanice Expres FM a Classic Praha i letos o Vánocích bez reklam

Pražské rozhlasové stanice Expres FM a Classic Praha nebudou do svého vánočního a silvestrovského vysílání zařazovat žádné reklamy. Ve vysílacím plánu tedy není ani jeden reklamní blok.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Vánoční a silvestrovské vysílání na Expres FM

Prvně jsme tento koncept aplikovali v loňském roce. Naši posluchači bezreklamní vysílání ve sváteční dny uvítali s povděkem, rozhodli jsme se tedy stejnou formu zopakovat i letos. V samotném programu obou rádií pak nebudou chybět rozhovory nebo záznamy živých koncertů,“ popisuje výkonný ředitel obou rádií Pierre Beneš.

Na Štědrý den dopoledne zahájí vysílání na Expres FM moderátorka Veronika Koloušková a v průběhu dne ji vystřídá Vladimír „Vlado“ Pavlík.

V podvečer Štědrého dne uvedeme záznam koncertu ojedinělého crosoverového spojení kapely Tata Bojs & Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který představí naše moderátorka Bára Hacsi,“ upřesňuje Beneš.

Na Silvestra si dopolední speciál vezme na starost oblíbená dvojice z ranní show Marek Malík a Vašek Mašinda a odpolední blok bude v režii Veroniky a Vlada.

Na Silvestrovský podvečer jsme přichystali koncert Arcade Fire: Live At Earls Court, na večer pak náš hudební ředitel namíchal pořádný příděl taneční muziky,“ popisuje ředitel rádia.

Programové tipy Classic Praha

Ani v adventním programovém schématu rádia Classic Praha nebudou chybět vánoční speciály, nové epizody pravidelných pořadů a playlist krásné sváteční hudby. Dopoledním blokem provede moderátor Filip Sychra a hned po něm přijde na řadu svátečně laděný pořad Nikoly Bojčeva o filmových novinkách Hudba Stříbrného plátna.

Posluchači se mohou těšit i na oblíbený pořad Jiřího Hlaváče a Jiřího Bessera, Dobyli svět, který se bude věnovat skvělé mezzosopranistce Magdaleně Kožené. Samozřejmě dojde i na vánoční hudbu. Tu přednese fantastický sextet The King`s Singers či slavný velšský basbarytonista BrynTerfel nebo na rozhovor s legendárním skladatelem, klavíristou a pedagogem Vadimem Petrovem,“ říká Beneš.

Večerní blok bude již tradičně patřit České mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .