Posluchači Hitrádia City v rámci projektu Rozsviťte s námi Prahu darovali rekordní částku

Pražské Hitrádio City 93,7 FM uzavřelo jedenáctý ročník předvánočního charitativního projektu, ve kterém spojilo celou Prahu prostřednictvím největšího symbolu pražských Vánoc, vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Každý mohl i letos sponzorovat svou vlastní žárovku právě na tomto stromě. Stačilo poslat dárcovskou DMS a symbolicky si ji rozsvítit na webových stránkách RozsvitteSnamiPrahu.cz.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu vyvrcholil 2. prosince na Staroměstském náměstí v Praze. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Projekt Rozsviťte s námi Prahu vyvrcholil 2. prosince na Staroměstském náměstí v Praze. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Posluchači zaslali 4971 dárcovských SMS v hodnotě 477 919 korun

Letošní výtěžek překonal loňský 10. jubilejní, který byl doposud rekordním. Posluchači Hitrádia zaslali 4971 dárcovských SMS v cenových hladinách 30, 60 a 90 korun, ale i další finanční příspěvky na transparentní účet v souhrnné hodnotě 477 919 korun.

Letošní výtěžek pomůže nemocným dětem, hospitalizovaným na Jednotce intenzivní péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2. Toto oddělení poskytuje péči v různých oblastech. Především se zde starají o děti s dědičnými poruchami metabolismu. Díky dárcům získá oddělení prostředky na nákup infuzních pump, které dokáží podávat léky kriticky nemocným dětem v naprosto přesném dávkování. Není výjimkou, že takto kriticky nemocné dítě potřebuje 10 až 15 infuzních pump.

Zažili jsme společně s posluchači, zástupci kliniky a patrony večer, na který se nezapomíná. Děkujeme všem, kteří se rozhodli podpořit projekt Rozviťte s námi Prahu. Letošní rok je pro nás rekordním. V posledním měření poslechovosti jsme zaznamenali nejvyšší čísla v novodobé historii rádia a nyní si užíváme tento rekord. Máme radost z toho, že se osvědčila novinka v podobě výběru ceny DMSky. Naši skvělí posluchači posílali nejvíce nejdražší DMSky. Pracovně jsme jim říkali trojitá porce radosti,“ říká Martin Maďarka, pověřený řízením programu Hitrádia City.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu vyvrcholil v sobotu 2. prosince na Staroměstském náměstí, kde byla zapsána konečná vybraná částka na symbolický šek, kterému tleskali návštěvníci Staroměstského náměstí. Ten byl následně předán přednostovi Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2 doc. MUDr. Tomáši Honzíkovi Ph.D.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu byl realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem, která zakoupí infúzní pumpy pro Jednotku intenzivní péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2. 11. ročník projektu Rozsviťte s námi Prahu podpořily i patronky herečky Tereza Brodská a Jana Bernášková, kterým patří rovněž velký dík.

Především však děkujeme všem Pražanům a posluchačům Hitrádia City, kteří se zapojili a mají tak své žárovky na pražském vánočním stromě a přejeme celé Praze klidný a krásný advent.

Rozsviťte s námi Prahu 2017 – fotografie a video

Posluchači darovali v rámci projektu Rozsviťte s námi Prahu rekordní částku 477 919 korun. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Posluchači darovali v rámci projektu Rozsviťte s námi Prahu rekordní částku 477 919 korun. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze. Foto: Hitrádio City 93,7 FM

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .