Ranní show Evropy 2 je už třetí den paralyzovaná, moderátoři vyzývají k protestu před rádiem

Vedení rádia Evropa 2 trvá na odchodu moderátorky Lucie Šilhánové. Včerejší setkání dua Mareš-Hezucký s nejvyšším vedením vlastníka stanice nepřineslo výsledek. Vyzývají proto posluchače, aby se v pátek ráno shromáždili před budovou rádia.

evropa2-ranni-show-header-651

Včerejší jednání s vedením nepřineslo očekáváný výsledek

My teď mluvíme k našim superposluchačům, vytvořila se skupina lidí, kteří jsou nám věrni. Ti jsou mezi šestou a 6:30 ráno, a já nevím, jestli jsme o vás už nepřišli od začátku týdne,“ promluvil k posluchačům Leoš Mareš v jednom z prvních vstupů, přičemž znovu připomněl vyhazov své kolegyně ze strany „paní, která tady tomu šéfuje“.

O tom, že podpora na Facebooku nestačí, a nejvěrnější příznivci show by měli přijít podpořit původní tým přímo před budovu stanice, mluvili Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým dnes po šesté (přibližný přepis přinášíme níže). Oba ve vysílání slíbili show pro přítomné posluchače. Celá akce má proběhnout zítra ráno v osm před budovou mediální skupiny Lagardere v pražské Wenzigově ulici, kde sídlí i rádio Evropa 2.

Zvukové ukázky z vysílání nahradili přepisy

V průběhu dne přinášíme na RadioTV.cz další podrobnosti z dnešního vysílání, tento článek je postupně doplňován. Zvukové ukázky z ranní show však tentokrát nečekejte, jelikož – jak nám bylo včera i předevčírem oznámeno – v rádiu Evropa 2 nebo skupině Lagardere není nikdo kompetentní, kdo by nám k zveřejňování zvukových ukázek z vysílání dal souhlas. Z tohoto důvodu jsme přistoupili i ke smazání zvukových záznamů z úterní show. Hodláme však přinášet písemné citace.

Promluva Leoše a Patrika k tzv. „superposluchačům“ – přibližný přepis

Leoš Mareš: „My teď mluvíme k našim superposluchačům, vytvořila se skupina lidí, kteří jsou nám věrni. Ti jsou mezi šestou a 6:30 ráno, a já nevím, jestli jsme o vás už nepřišli od začátku týdne. Přes víkend byla Lucka vyhozena paní, která to tady šéfuje. A my se tady s tím od úterý snažíme vyrovnat, snažíme se pokračovat dál, což se nám nedaří. Probrali jsme všechny možnosti, a zbývá ta úplně poslední – vy posluchači, v tuhle chvíli superposluchači, kteří jste nám věrní, píšete nám a potkáváte se s námi… Nikdy jsme po vás nic nechtěli a v tuto chvíli je poslední šance – jestli je ještě iskřička naděje, že by mohla ranní show pokračovat i s Lucii, tak budeme potřebovat vaši pomoc, která ve finále nemusí stačit. Ta poslední možnost je, že bysme vytvořili zítra tady před rádiem živou podporu staré dobré ranní show.

Patrik Hezucký: „Dostávám hrozně moc mailů, chci za ně strašně moc poděkovat. Mnoho lidí píše poprvé v životě, chceme vám poděkovat, je to pro nás veliká podpora.“

Leoš Mareš: „Je tady tlak, aby ranní show pokračovala ve složení Patrik a já. My si myslíme, že Lucie je důležitý prvek, který možná nesvítí jako zářivá hvězda a jako rovnocenná členka party – my to tak vnímáme ale možná to zvenku není tak poznat – ale je z našeho pohledu nezastupitelná. Samozřejmě, může ji někdo čistě teoreticky v budoucnu nahradit, ale zaprvé – pouze teoreticky a zadruhé – já mám absolutní nechuť něco takového zkoušet, protože si myslím, že fungujeme jako zajetý stroj. Argument, proč byla vyhozená – že je potřeba omladit tým – mi přijde zvláštní a je mi těžko ho akceptovat, i když samozřejme ta osoba, která ho vydala, na to má právo.“

Leoš Mareš: „Vy jste naši superposluchači, zlaté dno, a my budeme vysílat i zítra mezi šestou a devátou a jestli máte tu sílu, abyste se vzedmuli a přijeli nás podpořit osobně zítra před rádio, tak to bude asi jediná cesta. Rádio Evropa 2 sídlí na ulici Wenzigova 4, Praha 2 (…) myslím si, že internet vás povede. Uvědomuju si, že máte vlastní starosti a nedovedu si představit, že byste je v pracovní den odložiti a šli podporovat nějakou rádiovou show, ale kdybyste to udělali, tak by ta šance možná ještě byla, ale to světýlko jenom jemně plápolá. Takže zítra ráno se tady všichni lidé, kteří budou chtít ranní show v původní sestavě, sejdou.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .