Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým podpořili ve vysílání bývalou kolegyni

Ranní show Evropy 2 se 22. dubna nesla v duchu loučení s členkou týmu Lucii Šilhánovou, která dostala od vedení rádia nečekanou výpověď. Celé vysílání se neslo v depresivním duchu, moderátoři vyzývali posluchače k přeladění.

Lucie Šilhánová, foto: Evropa2.cz

Lucie Šilhánová, foto: Evropa2.cz

Soukromá protestní akce

Místo ranní show si dvojice Leoš Mareš a Patrik Hezucký uspořádala ve vysílání soukromou protestní akci. Oba vyzývali posluchače k podpoře jejich odejíté kolegyně Lucie Šilhánové a v jednom vstupu se dokonce zmínili, že by ranní show bez její přítomnosti ani neposlouchali. Nakonec vyslali velmi ironický pozdrav směrem k ředitelce rádia Jitce Fürst, která dle jejich vyjádření stojí za rozhodnutím ukončit spolupráci s Lucii Šilhánovou.

AKTUALIZACE 23.3. – 9:00 hod: Jednotlivé zvukové záznamy z včerejšího ranního vysílání Rádia Evropa 2 jsme z článku odstranili na žádost zástupce skupiny Lagardere Active ČR, která je vlastníkem Rádia Evropa 2. Místo toho vám nabízíme přibližný přepis toho, co ve vysílání zaznělo.

Leoš Mareš a Patrik Hezucký vyzývají posluchače, aby neposlouchali ranní show, když už Lucie Šilhánová není její součástí

Leoš Mareš: „Dobré ráno, tak vysíláme samozřejmě, začal novej tejden protože včera bylo volno, no a ten novej tejden začíná takovou pro nás nepříjemnou změnou, že Lucku, vlastně součást ranní show, Lucku vyhodili, to znamená, že Lucka už není součástí Ranní show. A vlastně vysíláme sami, s Patrikem. Což teda, já teda osobně, já nechci mluvit za Patrika, aby to takovýto, že my všechno… takže za sebe, já to teda jako špatně nesu. Tady jsou nějaký ohlasy jako klasika, že prostě, že doufá, že to je tady fór, tak říkám, že to není fór, a pak tady teda píše, takovej zajímavej postřeh je tady od jednoho posluchače, že najednou je to ráno takové chladné a bezútěšné, s čímž právě já teda souhlasím, to musím říct, a jako nejvíc se bojím toho, že vlastně to hodně, že nám to strašně ublíží, takhle jako myslím i nám jako prostě, a rádiu, což bysme samozřejmě nechtěli. Ale tak nějak jako vždycky se nám vyplatilo dělat věci jak cítíme, a asi nemůžeme jinak, a nemůžu jinak. Ale faktem je, že já bych to asi neposlouchal, takhle, ten program, takhle jak ho vysíláme. Což teda jsem nevěřil, že někdy řeknu, teda. Je to takový jako nepříjemný, až.“

Patrik Hezucký: „Já vlastně to poslouchám tak, že jsem tady, ale kdybych tady nebyl, tak bych to taky neposlouchal.“

Leoš Mareš: „Takže Lucka je vyhozená, nebude už součástí ranního týmu, co s tim budem dělat, to nevim teda, musíme to nějak vyřešit, jsme profesionálové.“

UPOZORNĚNÍ: Zvukový záznam byl stažen na žádost Radky Pilzové, tiskové mluvčí skupiny Lagardere Active ČR. Pod tuto skupinu spadá Rádio Evropa 2.

Omluva posluchačům za neprofesionálně provedenou ranní show na začátku bloku Afterparty

Patrik Hezucký: Čau Pablos Cejnaros
Leoš Mareš: To je poprvé v historii, kdy vítáme Pavla nikoliv na Afterparty, ale na začátku show, protože vlastně show ještě nezačala, takže nemůže bejt Afterparty. (…) Pavle, tak si to vem, bylo to s tebou hezký taky, děkujeme (…) a třeba se uvidíme někdy, ještě. (…) Tak hezkej den, přátelé, a omlouváme se…

UPOZORNĚNÍ: Zvukový záznam byl stažen na žádost Radky Pilzové, tiskové mluvčí skupiny Lagardere Active ČR. Pod tuto skupinu spadá Rádio Evropa 2.

Poslední vstup ranní show se závěrečným ironickým pozdravem

Leoš Mareš: Tak, asi nejsmutnější ranní show za dlouhou dobu pomalu je ve finále, možná je to dobře, že to utrpení končí.

Patrik Hezucký: Já jsem tomu docela rád, že to končí, to utrpení.

Leoš Mareš: Je tady samozřejmě možnost, že zítra přibude někdo další, kdo nebude vysílat kromě Lucie (…) tak, kdyby to tak náhodou bylo, tak děkujeme, každopádně. Ne za dnešek, ale za celou dobu, nevim, jestli mám mluvit jako v sezóně, nebo v šestnácti letech. Každopádně, děkujeme. Snažili jsme se, dneska. (…) Tady je takovej jako že, až skoro, ne moc slušnej vzkaz… (…) do háje, můžeme říct, do háje s vaším personálním ředitelem, a je to nejspíš, teď je tady vošklivý slovo, muž, co nemá koule, ředitel jako že nemá koule. Což na závěr, bych chtěl říct, že to asi můžeme potvrdit. Ale je to z jinýho důvodu, než si myslíte, protože je to z důvodu, že to je ona. (…) Je to srozumitelný?

UPOZORNĚNÍ: Zvukový záznam byl stažen na žádost Radky Pilzové, tiskové mluvčí skupiny Lagardere Active ČR. Pod tuto skupinu spadá Rádio Evropa 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .