RadioProjekt II-III.Q 2010: Impuls, Evropa 2, Frekvence 1 i Radiožurnál stoupají

radioprojektAKTUALIZOVÁNO – Nejposlouchanější rozhlasové stanice shodně nabraly nové posluchače v druhém a třetím čtvrtletí průzkumu RadioProjekt. Nejvíce posluchačů denně mělo Rádio Impuls, které po dvou obdobích znovu překročilo milionovou hranici v denní poslechovosti. Stoupala i Evropa 2, Frekvence 1, ČRo 1 Radiožurnál nebo Rádio Blaník, které úspěšně následovali i posluchači východočeského OK rádia.

Agentury STEM/MARK a Median dnes zveřejnily výsledky 2-3. kvartálu průzkumu Radio Projekt. Výsledky udělali radost všem představitelům vůdčích komerčních stanic i veřejnoprávní jedničky. Nejposlouchanější zůstává Rádio Impuls, které si denně naladí 1,05 mil. posluchačů, druhá v pořadí Evropa 2 si připsala 33 tisíc nových posluchačů a její celková hodnota daily reach se pohybuje na úrovni 944 tisíc lidí.

Na třetím místě je Frekvence 1, kterou si zapne 901 tisíc posluchačů denně, její přírůstek je však minimální, na úrovni 12 tisíc posluchačů. Optimismus panuje i v Českém rozhlase 1, okruh Radiožurnál má momentálně 685 tisíc posluchačů denně, což je nárůst o 34 tisíc. Ze všech čtyř jmenovaných stanic si ale nejvíc polepšil právě vedoucí Impuls, který si připsal 84 tisíc posluchačů.

Do TOP 5 už tradičně patří i nejúspěšnější síť regionálních stanic pod značkou Rádio Blaník. Poslouchá ho 678 tisíc posluchačů denně

DOPLNĚNO:

Publikum ČRo 2 – Praha čítá 327 tisíc posluchačů, ve srovnání s minulým období setrvává na svém výsledku (-2 tisíce), beze změny zůstává také ČRo 3 – Vltava, tu ladí 53 tisíce (od minula + 1 tisíc).

Rádio Blaník posílilo od minula přesně o 200 tisíc posluchačů. Důvodem je sloučení s východočeským Rádiem OK. I tak si Blaník polepšil, sečteme-li výsledky z uplynulého průzkumu, zjistíme, že zlepšení čítá 46 tisíc posluchačů.

Z regionálních stanic zmíníme Rádio Čas, to denně ladí 218 tisíc (od minula – 1 tisíc, v rámci statistické chyby), Country Radio má 204 tisíce posluchačů (+ 14 tisíc), daří se Hitrádiu Orion se 169 tisíci (opět + 14 tisíc) a Rádiu Beat (168 tisíc, od minula + 18 tisíc). Výrazněji kupředu míří i Rádio Černá Hora, tu aktuálně ladí 142 tisíce, minule to byl 121 tisíc.

Podrobnou analýzu denní poslechovosti pro vás připravujeme na zítřejší den. Příští týden potom plánujeme uveřejnit analýzu týdenní poslechovosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .