RadioProjekt 2019: výrazně získal Radiožurnál, Fajn rádio i BLANÍK

V aktuální vlně průzkumu poslechovosti rozhlasových stanic nedošlo k výraznějším změnám. I přesto se našlo několik stanic, které mezikvartálně navýšily svou poslechovost a připsaly si statisticky významné hodnoty. V předchozí vlně jsme psali o mírném poklesu Radiožurnálu. Ten si však nově připsal až 51 tisíc posluchačů do plusu a díky tomu si upevnil druhou pozici v denní poslechovosti před Evropou 2. Nejposlouchanějším rádiem s přehledem zůstává Impuls.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Poznámka: Uváděné hodnoty vyjádřují denní poslechovost (daily reach) naměřenou pro 2. a 3. kvartál 2019 v průzkumu RadioProjekt, který společně realizují agentury Median a STEM/MARK.

Celoplošné stanice

Rádio Impuls si udržuje denní poslechovost nad hranicí jednoho milionu, nově má 1021 tisíc posluchačů. ČRo Radiožurnál na druhém místě překročil hranici 900 tisíc a nyní vykazuje celkem 909 tisíc denních posluchačů. V jeho případě se mu podařilo získat 51 tisíc nových posluchačů. Třetí místo patří rádiu Evropa 2, momentálně na hodnotě 839 tisíc.

Frekvence 1 rovněž mírně přidala, má 22 tisíc nových posluchačů a celkem ji poslouchá 690 tisíc lidí denně. U dalších celoplošných rádií nejsou patrné výraznější mezikvartální pohyby, proto uvádíme pouze celkový počet jejich posluchačů: ČRo Dvojka 317 tisíc, ČRo Plus 97 tisíc, ČRo Vltava 52 tisíc, ČRo Wave 13 tisíc. Publicistická stanice ZET má 7 tisíc posluchačů. Menší digitální stanice Českého rozhlasu (Jazz, D-Dur, Junior) jsou každá jednotlivě na úrovni 4-6 tisíc posluchačů denně.

Nadregionální stanice

Některá nadregionální rádia si rovněž připsala významné zisky. Pořadí vede síť Hitrádio s 640 tisíci posluchači denně. V jeho případě se nejedná o žádnou významnou změnu. Rádio BLANÍK na druhém místě však významně získalo – má 31 tisíc nových posluchačů a celkem 619 tisíc denně.

Další stanice následují s tradičním výrazným odstupem. Síť KISS radio se drží na úrovni 358 tisíc posluchačů, Country rádio má 268 tisíc, díky čemuž si znovu vyměnilo pořadí s classic rockovým Rádiem BEAT, které poslouchá 256 tisíc lidí.

Největším skokanem u nadregionálních rádií je síť FAJN RADIO, která získala až 44 tisíc nových posluchačů a díky tomu překročila hranici 200 tisíc. To je pro Fajn rádia důvod k radosti, jelikož je nyní denně poslouchá celkem 218 tisíc lidí. Menší síť rádií ROCK RADIO si rovněž drží přízeň svých posluchačů, momentálně je nad hranicí 121 tisíc lidí denně. Nad hranici 101 tisíc se vrátilo i Rádio ČAS podnikatele Radima Pařízka.

Pro úplnost uvádíme i hodnoty denní poslechovosti vybraných regionálních rádií. Rádio Krokodýl 93 tisíc, HELAX 90 tisíc, Český rozhlas Brno 83 tisíc, Rádio Haná 68 tisíc, Signál rádio 57 tisíc, RCL (Contact Liberec) 55 tisíc.

Poznámka: Veškeré údaje čerpáme z veřejně dostupných výstupů z měření RadioProjekt, které provádí agentury STEM/MARK a Median.

Hitrádia mají přes půl milionu fanoušků na Facebooku

Rozhlasová rodina Hitrádií hlásí překročení důležité hranice u profilů svých rádií na Facebooku. Na největší sociální síti mají profily Hitrádií už přes půl milion fanoušků. Facebook a Instagram patří k nedílné součásti komunikace.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .