Modlitba pro Martu spojí český rozhlasový éter. Přidají se i soukromá rádia

17. listopadu v 17.11 hod se symbolicky rozezvoní zvony ve všech kostelích, ve městech i na vesnicích. Při příležitosti oslav 30 let od pádu komunistického režimu se v éteru veřejnoprávních a soukromých stanic rozezní i Modlitba pro Martu.

Ilustrace - Shutterstock.com

Ilustrace – Shutterstock.com

Modlitba pro Martu vznikla pro populární seriál Píseň pro Rudolfa II. Marta Kubišová ji nahrála ve studiích České televize, odkud ji na magnetofonovém pásku dopravili do Českého rozhlasu a poprvé se tak dostala k posluchačům.

Hudbu složil Jindřich Brabec. Pro textaře Petra Radu se však stala svým způsobem osudnou. Po letech nátlaku a zákazů nakonec emigroval do Austrálie. Až do roku 1989 patřila Modlitba pro Martu k zakázaným písním a zpěvačka Kubišová k umělcům na „černé listině“. Píseň se však stala symbolem i 21. listopadu 1989, kdy ji do té doby zakázaná zpěvačka zazpívala plnému Václavskému náměstí z balkonu Melantrichu.

Proto ve výroční den 17. 11. 2019 v 17:11 hodin zařadí Modlitbu pro Martu do playlistu několik rádií. K iniciativě se doposud připojila všechna soukromá rádia z rodiny Hitrádií, dále Rádio BLANÍK, celoplošné stanice Frekvence 1, Evropa 2, regionální stanice Radio Haná, Rádio Krokodýl, Free Rádio, Radio Jihlava a alternativně laděné stanice Hey, COLOR a Expres FM. Do projektu se zapojí i skupina Radio United / Media Club se svými značkami KISS, BEAT, Country, Radio 1 a Signál radio.

Český rozhlas odvysílá Modlitbu pro Martu na všech svých regionálních programech a rovněž na celoplošných okruzích Radiožurnál a Dvojka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .