Rádio Sázava zavádí moderované bloky a speciální pořady

sazava_novelogoStředočeské Rádio Sázava zahajuje po několikatýdenním zkušebním vysílání pravidelné moderované bloky. Do vysílání bude vstupovat ze svého pražského i vlašimského studia. Zejména studio ve Vlašimi vyvolává nádech nostalgie. Stanice odsud vysílá díky vybavení z původního Rádia Limonádový Joe, které v éteru působilo do konce roku 2001.

Nová středočeská stanice momentálně školí a testuje své moderátory, programové schéma se postupně vyvíjí. Ve vysílání se střídá pražské a vlašimské studio, kde se kromě živých pořadů natáčí i několik speciálů. K dnešnímu dni je jich ve vysílání celkem šest. Ředitel rádia Miroslav Pýcha poutá posluchače i na nový pořad s nádechem tajemna a mystiky – Mezi nebem a zemí. První díl tohoto vysílání uslyší posluchači 6. února, uvádět bude Majka Ria Marob. Připravuje se i pokračování speciálky Starej pes hraje jazz, která se již brzy objeví ve večerním playlistu rádia.

radiosazava_banner

Denní moderované bloky otevírá pražské studio od sedmi do jedenácti hodin, odpoledne a večer obstarává studio ve Vlašimi, které se nachází v prostorách městského úřadu. „Toto studio určitě nadchne zejména bývalé posluchače Rádia Limonádový Joe, neboť jsme v něm použili techniku a vybavení, z něhož vysílali Limonádnící,“ řekl Mirek Pýcha serveru RadioTV. Rádio Limonádový Joe kdysi patřilo mezi kultovní pražské alternativní stanice. Přímo v éteru působilo do konce roku 2001, pak ještě několik let vysílalo archivní pořady na internetu.

Podle Pýchy se Rádio Sázava chce vydat mírně jinou cestou než ostatní regionální stanice. „Většina regionálních rádií má jedno studio a mnoho dokrývačů. My chceme mít především jeden silný vysílač a vstupovat do programu z více regionálních studií. Věřím, že tato různorodost bude pro posluchače zpestřením.“ Z programových bloků ještě Sázava poutá na páteční pořad Rocková Žaneta nebo večerní Country express. Nové rádio v současnosti ještě hledá další moderátory. Zájemci získají podrobnější informace na webových stránkách www.radiosazava.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: