Rádio Samson se vrací do éteru, získalo novou licenci

radiosamsonRada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Radiu Samson novou FM licenci na dobu osmi let, uděleny byly i nové kmitočty. Stalo se tak na posledním zasedání. Stanice tak může zahájit terestrické vysílání jakmile rozhodnutí nabyde právní moci. Konkurenční účastníci řízení se ale mohou znovu odvolat k soudu, a tak si bude muset Rádio Samson na definitivní jistotu licence ještě počkat.

Rádio Samson muselo přerušit vysílání v FM pásmu začátkem letošního června, soud zrušil licenci kvůli žalobě konkurentů, kteří se zúčastnili licenčního řízení, na internetu ovšem zůstává: „Přineslo nám to velké množství, zejména finančních, problémů a škod. Jakkoliv je to v současnosti pro nás rána do vazu, tak děláme všechno pro to, abychom se do éteru vrátili co nejdříve,“ řekl Jaroslav Samson Lenk, majitel Rádia Samson, pro RadioTV. Společnosti byla vytýkána nejasná vlastnická struktura, k jejímu zpřehlednění již došlo. Obnovené licenční řízení bylo uzavřeno a Rádio Samson získalo licenci. Internetové vysílání zahájilo Rádio Samson již v březnu 2008, terestrické následovalo 29. listopadu 2009. V rámci licenčního řížení získala stanice zpět své kmitočty:

103.0 MHz – Plzeň – stadion Viktorka (302 m), výkon 0.200 kW, polarizace V
105.0 MHz – Karlovy Vary – Bohatice (425 m), výkon 0.200 kW, polarizace V
105.6 MHz – Tachov – Malý Rapotín (535 m), výkon 0.200 kW, polarizace V
105.6 MHz – Železná Ruda – jih vodárna (856 m), výkon 0.025 kW, polarizace V

Žádosti ostatních žadatelů Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zamítla.

PSALI JSME: Rádio Samson vypnulo vysílače, přesto má 13 tisíc posluchačů

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. JELLY

    I přesto, že country je od mého hudebního vkusu na hony daleko, gratuluji rádiu Samson ke znovuzískání původních kmitočtů!! A být rádiem Samson, zažaloval bych a žádal o odškodnění toho, kdo je zodpovědný za škodu způsobenou během doby, kdy nemohli své vysílání provozovat na FM.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .