Rádio Samson přerušilo vysílání, soud mu zrušil licenci

radiosamsonPlzeňské Rádio Samson, které reprezentuje hudebník Jaroslav Lenk, přerušilo v pondělí večer své vysílání. Důvodem je zrušení rozhodnutí o udělení licence. Stanice získala v loňském licenčním řízení překvapivě až čtyři frekvence najednou, proti tomu se odvolali další účastníci. Rádio Samson i nadále působí na webu. Momentálně jde o jedinou platformu, kde jej lze poslouchat.

Rádiu hrozila pokuta za neoprávněné vysílání

O přerušení terestrického vysílání informovala stanice prostřednictvím agentury ČTK. Impulsem k tomuto kroku byl fakt, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s provozovatelem správní řízení pro možné neoprávněné vysílání. „Je to složitá situace vzhledem k tomu, že máme třeba uzavřenu řadu smluv na reklamy. Proti rozhodnutí podáváme kasační stížnost, ale do vyřešení případu nesmíme vysílat pod hrozbou pokuty až deset milionů korun,“ řekl agentuře ČTK jednatel rádia Petr Hubacz.

Rádio Samson vysílalo od listopadu na frekvenční síti Karlovy Vary 105.0 MHz/200 W, Plzeň 103.0 MHz/200 W, Tachov 105.6 MHz/200 W a Železná Ruda 105.6 MHz/25 W. Ačkoliv jde z pohledu terestrického rozhlasového vysílání o úplně nový subjekt, regulační orgán tento projekt překvapivě upřednostnil před dalšími uchazeči. Stanice do té doby působila jen na internetu. Svůj stream ponechává v provozu i poté, co byla nucena přerušit terestrické vysílání.

RRTV zvažuje kasační stížnost

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se hodlá proti zrušení licence Rádia Samson bránit. Regulátor bude své rozhodnutí konzultovat s právníky a zvažuje rovněž kasační stížnost. „Do skončení všech procesních úkonů ovšem nesmí rádio využívat pozemní vysílání,“ uvedla Michaela Zábojníková z úřadu RRTV.

Odpor vůči rozhodnutím Rady je ze strany uchazečů o rozhlasové frekvence poměrně běžný. K přerušení vysílání rádia v důsledku zrušení licence ale dochází jen ojediněle. V minulosti ukončilo své vysílání například benešovské Rádio Sázava, a posléze i Rádio Nový Preston, které provozovala společnost M-Publicity (více v článku: M-Publicity zastaví vysílání Rádia Nový Preston). V právně složité kauze se dosud nepodařilo najít uspokojivé řešení a lukrativní frekvence 89.3 MHz, která pokrývá významnou oblast středních Čech je už několik let mimo provoz.

Nejde o první případ nuceného přerušení vysílání

Vysílání muselo na krátkou dobu přerušit i někdejší pražské Rádio Twist na frekvenci 96.2 MHz nebo ostravské Rádio Hey na 94.7 MHz. Sesterská stanice Rádio Hey Severní Čechy dokonce jednu dobu ani nezačala vysílat, protože soud její licenci zrušil ještě předtím než uplynula půlroční lhůta nutná ke spuštění provozu.

Našli se však i tací, kteří si dovolili rozhodnutí soudu ignorovat a vysílali bez platné licence. Příkladem je pražské Inforádio, které dnes působí pod značkou Dance rádio, a jež několik měsíců vysílalo neoprávněně na frekvenci 89.0 MHz. Soud mu licenci zrušil krátce po zahájení vysílání, ale rádio i přes upozornění regulátora svůj vysílač nevypnulo. Provozovatel se hájil tím, že k tomu nebyl vyzván. RRTV mu za pirátské vysílání vyměřila pokutu 100 tisíc korun, a zrušenou licenci mu následně obnovila. Další informace k tomuto případu v článku Info Radio dostalo pokutu.

Autor článku:

Komentáře (26)

 1. Václav Kadlček

  Aha až do teď jsem si myslel, že se ostatní účastníci neumí ozvat. Dobrý pokus, ale zkuste to kousek vedle. Říká vám něco název rádio Orlík, který do terestického vysílání ani nevěděl co to je internet, nebo překrývající se hitrádia. A vůbec do jaké doby se dá napadnout rozhodnutí o přidělení, není už pozdě?

  1. juko

   To rozhodnutí bylo patrně napadeno krátce po udělení licence. Každý provozovatel ale bere na vědomí, že rozhodnutí je soudně přezkoumatelné. Nevím přesně, kdy soud zrušil licenci, ale jelikož RRTV zahájila správné řízení pro možné neoprávněné vysílání, lze předpokládat, že ke zrušení licence došlo již před časem. Zřejmě provozovatel rádia doufal, že se podaří situaci vyřešit aniž by musel vysílače vypnout. Ironii je fakt, že provozovatel je po udělení licence povinen zahájit vysílání nejpozději po půl roce, i když ji vlastně nemá jistou.

  2. ONDREJ K

   JO TY HITRADIA TO JE HNUS!!!!!! NEVIM KDO TO MUZE POSLOUCHAT.

  3. JJirka

   Nejbrutálnější peklo je ale Fajn. Lacinější kopie už tak lacinýho pseudoradia Evropa 2. Ale vrcholem je Kiss. To je brutálnější než brutální. Kiss je něco tak nechutně odpornýho, že to ani nedokážu vyjádřit slovama. Takový výrazy prostě neexistujou…

  4. Jaroslav Eret

   Ten majitel Rádia měl v všechno v pořádku ne V všechno stihl podle zákona

 2. pevy

  Ano, takto zde funguje náš postbolševický „právní stát“. Konečně zde vysílá nějaký subjekt, z jehož vysílání se mi nezvedá žaludek – takže je potřeba mu rychle šlápnout na krk. Opravdu moc hezky…

  1. beat

   Z ceskeho eteru je me opravdu posledni dobou vic nez smutno.ojedinele sanice dostavaji klacky pod nohy – ne vsechny a hitradia z kterych je me na b…i zamoruji posledni frekvence ceskeho eteru.

 3. Pavel RŮŽIČKA

  Rád bych věděl, kdo podal tu stížnost na vysílací licenci rádia Samson. Ví to někdo ze zde přítomných?

  Tak nějak bych odhadoval, že tím uraženým žadatelem na kmitočtovou síť rádia Samson bylo rádio Bonton, které se do Plzně tlačilo pěkných pár let a bezúspěšně. Nebo se pletu?

  1. Jose

   Hm…Takže už se tady zase jde po krku nějaké solidní stanici, jedné z mála poslouchatelných…To už tady dlouho nebylo…To je fakt neuvěřitelná země tohle… Tak asi tak 50 bych jich s chutí nechal vypnout ihned, ale Samson by mezi ně zrovna nepatřil. Ten se dá. No, když je narážka na Bonton, tak ten mě hodně dojmul, když šli po krku rádiu Gama v Mostě a zdrželi tím plánované zahájení vysílání. A z Gama se vykluba taky ta jedna z těch skvělých stanic. Ale, když jim sračkoid Dobrý den vyfoukl vysílač v Liberci před nosem, tak to drželo celé Lagarere hubu a ani neceklo. Jo, jo, ať žijí postbolševické mafie a jimi ovládané FM.

  2. Pavel RŮŽIČKA

   V TOMTO PŘÍPADĚ OMLUVA BONTONU! CELOU TUTO NECHUTNOU AKCI ŘÍDÍ PRAŽSKÉ INFORADIO. TOLIK INFO PŘÍMO ZE SAMSONU!

   SNAD TO DOBŘE DOPADNE !!!!!

  3. Jose

   No tak to jsi zase tak daleko nepřestřelil pokud to jde od Inforádia tj. Radia DJ, tj Dance rádia… Ti jsou také spolčeni s LAGARDERE. Takže to nebyla střelba, tak daleko… Já už si taky nepamatuji, zda v Mostě šlo přímo o Bonton nebo o E2 nebo koho z té staje…Dokonce mám dojem, že mělo jít o novou stanici Plus. Ovšem o LAGARDERE šlo.

  4. Jose

   V každém případě i když lze za největšího devastátora českého FM označit v této chvíli jedoznačně p.Pařízka s jeho projektem Dálnice. Tak samozřejmě prvním devastátorem, kdo s tím začal, byli právě LAGARDERE. Pak se přidali RADIO INVESTMENTS a vytvořili ty svoje slavné KISS. Ale od té doby dali pokoj a chovají se velice slušně a naopak šíří BEAT a COUNTRY RADIO. Takže přešli ve společnost velice kladnou. Druhým největším devastátorem po p.Pařízkovi, jsou MEDIA BOHEMIA s jejich Blaníkem, který zničil Karolínu, s jejich Faj rádii a Hitrádii, které zničili, kde co. Takže Lagardere se tím dostali v devastaci až na třetí místo za p.Pařízka a media Bohemia a pomalu se začalo zapomínat na to, že stále devastátorem jsou. Zřejmě proto aby nám to připoměli, tak zautočili tehdy na GAMA a nyní tedy na SAMSON !!! Je zajímavé, že si vždy vyberou nějakou zajímavou stanici. Asi jim vadí, že někdo má na pestrost a oni ne. Opakuji na Dobrý den, kde by to bylo, zcela na místě, neútočili. Do dnešního dne řeší soud některé frekvence E2 a ještě stále je nevyřešil !!!

  5. Jose

   Už jsem si vzpomněl, vlastně v tom Mostě od těch LAGARDERE, to mělo být Radio PRO. Ale ještě mne napadlo následující. Nedávno jsem uvedl, že české soudy si vedou lépe, nežli samotná RRTV, viz. otázka Dálnice. Jenže koukám, v tomto případě, to neplatí. Tedy, zde si zase vedla lépe RRTv. Takže není na jedné straně dobro a na druhé zlo. Je to promíchané. Jednou dobře, jednou blbě. Ti i ti. A následně mne napadlo, jestli to není celé předpřipravená kamufláž ? Tedy součinnost ? V současném FM propojeném rudomafiosností, bych se vůbec nedivil, když by tomu tak bylo… Tedy na oko se vystartuje po atraktivní, přínosné a příkladné malé stanici… Ta se zachrání a vyhraje se to… A následně pár měsíců na to se vyhraje i Dálnice o kterou šlo… A kritice a vše, se po tom řekne…Držte zobák, je to jako Samson. čili nabízí se otázka, zda to nemá sloužit, na odvedení pozornosti od Dálnice ? Jen mne tak napadlo…

 4. Václav Kadlček

  Tak vůbec jsem nechtěl rozjet diskuzi komu se co nelíbí. Rádia pořád zkouší jak málo skladeb stačí, a jak málo je potřeba svůj skromný playlist obměňovat, aby je někdo poslouchal. A v tom je premiant jednoznačně FREKVENCE 1. čro 1 RADIOŽURNÁl se může vymluvit, že ten Frenki goes to hollywood nejsou skladby ale jingly na oddělování zpráv, ale to jsou mi dost štvavé jigly. Impuls se teď úplně oprostil od zahraničních hitů a hraje jako bývalé Hey, které tato cílovka neuživila, ale určité zaměření to bylo, i tento program byl odlišný od všehochuti na F1 a RŽ. Myslím že je úspěch když řidiči nezůstanou jen u tří celoplošek peroucích stovky kilowatů. Vůbec bych nebral do huby KISS, protože za poslední cca 2 je u něj poznat taneční formace, kde se nemusím bát čuňasek. Hitrádia jedou podle osvědčeného formátu rakouského vyprofilovaného středoproudého Ö 3, takže smysl mají jen mě vadí dvě různé přídomky, což znamená 2. zbytečný vysílač v jednom městě. Zdálo by se že hitrádia je to samé jak F1, ale F1 je oproti tomu myšmaš, kde ty hojně zastoupené osmdesátky se jim už ohrály a olympici s novou kajlí minok to nerozmělní a neprofilujou. E2 je dobrý AC s undergroundem, ale Fajnu těch ještě míň skladeb oproti E2 fakt nestačí.

  1. Jose

   No vidím to dost jinak. Taky nejde o to, co se komu líbí a co se komu nelíbí. Tady jde o to, že na to jak je tu country oblíbené, to jest ze všech zemí na zeměkouli, druhá nejvyšší oblíbenost po USA. Tak je tu country stanic zatraceně málo ! Tedy pokud víme tak pouze Country rádio, Radio čas Brněnsko a a Rádio R v Mokré – Horákově a právě SAMSON. Ono ne, že by dříve nebyly, ale ony jsou vždy nějakým záhadným způsobem, nějak podivně likvidovány. Tedy Presston, Sázava, Limonádový Joe, Eldorádio, Karolína atd.A nyní tedy zase SAMSON. Co se týče E2, tak proboha, co je to blábol, řkat tomu underground ? Underground v podstatě se dá použít ve dvou spojení. Tedy buď česká druhá kultura, tedy Plastic People, Umělá hmota atd. Nebo řekněme se to používá ještě u nějakých ,,taky metalových“, dosti podivných kapel. Rozhodně jsem to nikdy neslyšel ve spojení s prachobyčejným , nudným a otravným popem, který E2, hraje. Co se týče KISS, ti sice s DANCE koketují. Ale jak kdy, jak které a stále a nikdy ho nejeli na plno. Tedy prosté porovnání přímo s Dance rádiem, Helaxem nebo bývalým Radiem DJ. Takže ta koketerie tam je a určitě tam nějaké dance je, ale to je vše, co tam je. Osobně jsem tam slyšel nějakou discotékovou odrhovačku ze 70. let a na to snad i něco, co by šlo nazvat i soudružským normalizačním songem. Takže pokud tam mezi to implantují i tohle, což tam nemá, prostě, co dělat. Tak ať neoperují s Dance a to ani trochu. I když samozřejmě jsou schopni ho hodinu v kuse dát, to jsou. Ale je to jen koketerie, pokud se nevyčistí. Hm… Hitrádia to není formát O3, to je klasický guláš, opět bordel nad bordel. Všechno, co bylo kdy hit od rockové kapely Kiss, po kdejakou soudružku po disco a kde co. Neprosto neuplácaná a nesnesitelná směs. Nevím tedy o tom, že by O3 hrálo rockové věci nebo nějaké soudružky, to tedy opravdu nevím. Aby to bylo jako O3 muselo by se to taky pořádně vyčistit. Impuls od samého začátku byl a stále je to samé jako Blaník v podstatě se po něm opičí. Nebo jako byla česká část Hey nebo jako je Čas mimo Brněnska a plánovaného Třince. Čili je to profil na normalizační songy. Ano měli krátký přesun směrem k zahraničí, ale neosvědčilo se jim to, pokles svých posluchačů a hodně rychle se vrátili zpět, tak, kde byli celou dobu. A čím jsou známí. Prostě totéž, co Blaník a Čas. F1 byla jednu dobu zajímavá, kdy se velmi blížila klasickému OLDIES. S tím byla dobrá. Bohužel nedávno, přidali značně normalizačních songů a dali se na cestu směrem k Impulsu. Tedy porušili onu rovnováhu těch celoplošek, kdy Imopuls byl na normalizační a F1 na zahraniční, reprezentované třeba Beatles. Dnes z obou jde normalizace. Na F1 sice zahraničí zůstává, ale jen tak z poloviny nebo částečně a nedostatečně. Takže pokud potom Lagardere, tak to už raději podstatně živější a modernější a mladší E2, kde se normalizace nevyskytuje a je tam jen ten normální pop, což lze spíše přežít, nežli kraviny na F1. Takže F1 propadla v podstatě nejvíce. Spolu s ní Radiožurnál, který je něco obdobného. Tedy vysoká rotace absolutně nezajímavých a otravných věcí. A samozřejmě lézt do cesty Blaníku v čechách nebo Času na Moravě a slezku nebo celoplošně Impulsu je od Lagardere, tedy F1, nehorázná kravina. Protože, kdo to chce , nepustí si to zase na půl, ale na plno, tedy od Blaníku, Času a Impulsu. Čili F1 chtěli víc a nebudou mít nic, protože jejicjh síla a obliba byla právě v tom, že hráli stejně staré, ale zahraniční. A to z vlastní blbosti zrušili. Chtěli víc nebudou mít nic. To už je fakt E2 lepší.

  2. Václav Kadlček

   Blbě jsem to nazval undergroundem, na E2 jako všude je málo skladeb, ale za rok je minimálně polovina playlistu obmněněna a taky je to ostřejší progresivní pop tzn LInkin park, eminem riverside rapové hiphopové skladby, prostě to co by pobouřilo konzervativnější posluchače Hit Ö3, které mám za rohem, taky rotuje nový pop, ale tak aby nikoho nenaštval a dodá i pár osmdesátek, rakouská popová zpěvačka Christina Stürmerová je tam dost, u nás na Hitrádiích jsou to zase čeští, jinak ostatní je stejné, v rakousku má ö3 poslechovost jako impuls, tak proč by to neookopírovali. Guláš je F1, kde hudební redaktoři v dobrém úmyslu dají na to, co má dobrou melodii, jejich playlist byl dřív staršího průměru než hitrádia ale teď je to rozmělněno pár součašnými hity a normalizací od impulsu a tak vznikne, že je tam yo yo band a coolio gangsters paradise. Impuls ještě nedávno byl o současných hitech (nely furtado) a normalizaci, takže Hey to nebyl, tím se stává až teď, kde vyřadili všechny zahraniční skladby.

  3. Jose

   Jo, takhle trochu jinak napsané se s tím už nechá souhlasit. S tím omlazením F1 máš pravdu, oni vlastně byli dříve více na zahraniční a byli více na starší, fakt měli blízko k oldies rádiu, tedy starší a zahraniční. Nyní jsou jednak více nacionalističtí, ale je pravda i to, co já v příspěvku opominul i když je to pravda, že i značně omladili. Prostě je to fakt neposlouchatelná směs. Úplně tu F1 podělali. Znám pár lidí, co si pouští každý den jinou z dostupných stanic aby měli jednou to a jindy ono, jedinou, kterou si nepouští s tím, že u nich má naprostý bojkot, je právě F1. Docela zajímavý postoj. Hodně mne překvapil, protože to by se určitě před 5 lety nestalo. Ale ona se fakt strašně pokazila a je už o ničem.

  1. Jose

   Country radio spolu s Radio Beat Morava začalo vysílat na satelitu Astra. Podrobnosti na parabola.cz, příjem zatím není určen veřejnosti a je kódován, čeká se na schválení od RRTV. Jde o transporder ,,Novy“, tedy tam kde jsou soustředěny stanice jako Nova Sport, Nova Cinema apod.

  1. Pavel RŮŽIČKA

   Petře, držíme Vám i celému Samsonu palce, aby vše dobře dopadlo a pokud budeme moci něco podniknout ve Váš prospěch dejte nám vědět!

  1. Jose

   Hahaha…To je dobrý. Mně se to zdálo divný, ale, když v článku psali, že Dance rádio, tak jsem to vzal jako bernou minci a že tedy asi Dance rádio. Divné se mi to zdálo, ale držel jsem hubu… Na paměť jsem moc nespoléhal, protože já si sám o sobě myslel, že z Info rádia vznikla Rock Zone… No tak že by tedy Švéďáci, rošťáci ? Oni by chtěli asi na Šumavu, jako konkurence Rock rádiu, to věřím… To jsou parchanti zajebaný. Nejen, že doprasili současný program, viz. ti dva kecalové po ránu, to se nedá poslouchat, maximálně tak až od 10,00 až odtáhnou do pryč. A Hey má také na svědomí Presston ne ? Do dneška tam nikdo nevysílá. Prostě zničili jednu kvalitní frekvenci. Nic s ní neudělali a nedocílili, jen ji prostě zničili. Tam vládl ten absurdní dogmatik Zilvar, že… Už ho vyrazili, ale ten současný mameluk o ničem nepřesvědčuje, jenom o tom, že neví, co je rock, snad mu to někdo objasní, dříve, nežli tu stanici zničí úplně…

  2. Jose

   Jinak důvodů proč fandit SAMSONU je docela hodně. Za prvé velice a opravdu velice si vážím toho a oceňuji, že folkáčí se nedali zastrašit a když jim normalizační šlendrián BLANÍK zničil a požral jejich KAROLÍNU, tak, že se dokázal p.Lenk na FM vrátit. Toho si opravdu velice vážím a taková věc se cení. Že nenechal posluchače na pospas discotékám a normalizátorům a šel do toho a ten SAMSON na FM dostal. Takových případů moc není. V podstatě by šel snad ještě ocenit p.Pýcha, který se po likvidaci Limonádového Joa a po likvidaci Sázavy dokázal vrátit s RADIEM ETHNO. Naproti tomu velkým zklamáním je p.Zoch, neboť název rádia ORLÍK i lokality, kde tato stanice působí a též i zničení jeho PRESSTONU, tak to vše jako by samo předesílalo aby ORLÍK byl country rádiem. Bohužel tomu tak není a ta stanice je čistě normalizační. Tedy Blaníkovská. Věčná škoda. No a hned jsme u dalšího důvodu, těch stanic hrajících fok a country je poskromnu. Tedy SAMSON a pražské COUNTRY RADIO. Pak ještě lze snad s velmi odřenýma ušima uznat ČAS – Brněnsko, tedy mutaci této jinak normalizační vysílačky. A Radio R, které působí s miniaturním pokrytím a jde o nejmenší stanici v zemi. Více toho není. A bývalo toho mnohem více. Byla doba, kdy takových stanic působilo šest. Ale jsou zničeny. KAROLÍNA například nebo ELDORÁDIO, také oběť Blaníku. Takže SAMSON by neměl padnout. SAMSON by měl žít a mělo by se mu dařit. Je potřeba. Je to jedna z mála stanic o které lze říci, že je to ROZHLASOVÁ STANICE a ne bolševický kolotoč sráčoidů.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .