Rádio Samson obnovilo FM vysílání a plnohodnotný program

radiosamsonPlzeňské Rádio Samson, které reprezentuje písničkář Jaroslav Lenk, obnovilo v úterý večer své FM vysílání. Stalo se tak po pěti měsících, kdy rádio působilo pouze na internetu, protože mu soud zrušil vysílací licenci. Regulační rada ale na podzim licenci obnovila, a Samson tak může pokračovat v působení na českém trhu.

Rádio Samson vysílalo od listopadu 2009 na frekvenční síti Karlovy Vary 105.0 MHz/200 W, Plzeň 103.0 MHz/200 W, Tachov 105.6 MHz/200 W a Železná Ruda 105.6 MHz/25 W. Ještě předtím působilo přibližně rok na internetu. V červnu letošního roku ale muselo přerušit FM vysílání a bylo možné ho poslouchat pouze přes webový stream. Vedení stanice chtělo původně co nejvíc oddálit přerušení vysílání a čekalo na případné rozhodnutí o udělení nové vysílací licence.

ANALÝZA: Kauza zrušených licencí – trh musí najít společné řešení

Návrat po pěti měsících

Jenže Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila v červnu s provozovatelem správní řízení pro možné neoprávněné vysílání, a tak provozovatel neprodleně vypnul všechny terestrické vysílače. “Je to složitá situace vzhledem k tomu, že máme uzavřenu řadu smluv na vysílání reklamy. Proti rozhodnutí Rady  podáváme kasační stížnost, ale do vyřešení případu nesmíme vysílat pod hrozbou pokuty až deset milionů korun,” řekl tehdy agentuře ČTK jednatel rádia Petr Hubacz.

Nyní se Samson do éteru vrací, a oproti předchozí situaci by měl mít větší právní jistotu. Jeho licenci soud zrušil mimo jiné kvůli nepřehledným vlastnickým vztahům. V této oblasti došlo k nápravě a výhradním vlastníkem licencované společnosti se stal hudebník Jaroslav Lenk, který reprezentuje rádio i navenek. Pokud by chtěly konkurenční společnosti opětovně napadnout jeho licenci, budou muset najít jiné argumenty než je vlastnické uspořádání.

PSALI JSME:
Rádio Samson přerušilo vysílání, soud mu zrušil licenci
Rádio Samson vypnulo vysílače, přesto má 13 tisíc posluchačů
Samson se vratí do éteru, má novou licenci

main_samsonPodrobnosti o Rádiu Samson nabízíme v databázi RadioTV.

Provozovatel zachoval původní program

samson-lenkProgramově se „nový Samson“ v ničem neliší od původního projektu, se kterým uspěl v licenčním řízení. „Pokračujeme přesně tam, kde jsme před necelým půl rokem přestali. Zachovali jsme původní tým, formát i všechny programové prvky. V době přerušení FM vysílání jsme část pořadů pochopitelně utlumili, ale nyní obnovujeme vše v plném rozsahu. Věříme, že to posluchači ocení,“ řekl serveru RadioTV Jaroslav „Samson“ Lenk.

Na reklamním trhu bude stanici znovu zastupovat společnost Media Marketing Services, jež patří do portfolia skupiny Media Bohemia, podobně jako například server RadioTV. „Mediazastupitelství MMS nás zastupovalo už předtím, na obnově spolupráce jsme se dohodli po opětovném nabytí licence.

Z hlediska marketingové komunikace hodlá provozovatel využít především spolupráci s printovými a internetovými médii v regionu. „Připravujeme určitou komunikační kampaň, prozatím to bude v rovině PR a propagace našich on-air i off-air aktivit. Časem, až se nám podaří celý provoz rádia doladit, bychom tu komunikaci rozšířili o další prvky,“ dodal Lenk.

Rádio si udrželo posluchače díky internetu

Rádio Samson nyní vysílá na základě nově udělené licence, kterou získalo v obnoveném řízení. I toto rozhodnutí Rady může být soudně napadnutelné, zatím ale není jasné, zda se některý z konkurenčních žadatelů odvolal. V průzkumu poslechovosti RadioProjekt dosáhl Samson v prvním pololetí 2010 poslechovosti 13 tisíc týdně,  v druhém a třetím kvartálu letošního roku si pak udržel přibližně 9 tisíc posluchačů. K tomuto výsledku mu v době přerušeného terestrického vysílání dopomohl webový stream, jež zůstal v provozu.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    Tak to je velice příjemná a potěšující informace. Ještě by to chtělo aby už konečně pražské Country rádio obdrželo od RRTV licenci na volné vysílání ze satelitu Astra na 23,5°E. A úplně nejlepší by bylo, když by se podařilo vrátit na FM také Českému roshlasu Radio Wave a dostat se na oněch, původně plánovaných a pro ně tehdy vyčleněných 5 vysílačů, pro tak zvaná, vysokoškolská města.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .