Rádio Rubi se může chystat do Brna, dokonce má prý plány na druhý okruh

rubi_perexPůvodně uničovské Rádio Rubi zaznamenalo poměrně výrazný úspěch, od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získalo povolení na provozování nového kmitočtu v Brně na 96,4 MHz. Bonitní kmitočet pomůže zajisté navýšit poslechovost, jelikož potenciální zásah byl systémem RadioLab vypočten na 362 tisíc posluchačů. Podle týdeníku Marketing&Media má společnost ambice vytvořit nový okruh pro jižní Moravu. S čím míří Rádio Rubi do nové lokace? A bude se nějak lišit vysílání?

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vyhlásila na svém 16. letošním zasedání výsledek licenčního řízení o kmitočet Brno-město 2 (nominál 96,4 MHz). Majitelem nového kmitočtu se stala společnost Radio Ibur, ta využije nový technický prostředek pro svůj program Rádio Rubi. Díky vyzářenému výkonu 200 W může nová stanice v Brně oslovit až 362 tisíc nových posluchačů.

Brno pohledem olomouckého rádia?

Server MaM.cz uvedl, s čím přichází Rádio Rubi do moravské metropole. „Posluchači v Brně se od nás jako od prvního olomouckého rádia v Brně dozví mnoho novinek o životě na střední Moravě či ze svého bydliště (…). Tím podpoříme také rozvoj turismu mezi oběma kraji. Ve zpravodajství budeme aktivně propojovat regionální témata a kauzy, a tak se posluchači interaktivně dozví, jak je například jedno téma vnímáno v každém kraji,“ uvedli představitelé Radia Rubi na veřejném slyšení.

DOPORUČUJEME: SEZNAM KMITOČTŮ RÁDIA RUBI

Pro Rádio Rubi se jedná o výrazný úspěch a pomůže vylepšit stagnující poslechovost. Vysílání pro brněnské obyvatele stanice mírně modifikovat, jak uvedla společnost Radio Ibur na slyšení před RRTV, srovnávat budou moderátoři kulturní život na Hané a v Brně, hanáčtinu a hantec, sport, historii a řadu jiných témat. Nedílnou součástí vysílání bude čerstvé informace z Brna a okolí, chybět nemá ani vlastní zelená dopravní linka.

Měnit se ale nebude playlist, ten má nadále hrát podle MaM.cz „popové, poprockové, popdance a dance hity relevantní pro svou cílovou skupinu“ s tím, že aktivně podporuje v playlistu „další progresivní styly jakou jsou Eurodance, Italodance, Hard Dance, Jumpstyle, Energy pop, Urban, R’n’B, Melody Rock, Soft Rock, Vocal Dance, Drum and Base a mnoho dalších„.

rubi_pokrytiMapa pokrytí Rádia Rubi, zdroj: Facebook Rádia Rubi

Rádio Rubi plánuje odbavovat dva okruhy

Rádio Rubi už nyní vysílá ve dvou lokalitách na jižní Moravě, konkrétně se jedná o vysílač v Boskovicích – Habří (95,6 MHz s výkonem 100 W) a Vyškově – Vlčí doly (96,4 MHz s výkonem 180 W). V budoucnu chce Rádio Rubi požádat o samostatný okruh Rádia Rubi Jižní Morava, ten by tvořily zmíněné dva kmitočty doplněné novinkou Brno 96,4 MHz.

Hlavní programová náplň Rádia Rubi zůstane stejná, tvoří jí autorské pořady Auto-moto; Cinema Box; Kalendárium; Extra; Lifestyle; Internet; Factory TOP 40; Tipy, kam vyrazit a velmi populární Hudebniny, jedná se o denní formát se zaměřením na novinky ze světa hudby. Od letošního roku vysílá Rádio Rubi též zábavnou rubriku Maroshův kameňák.

Do Brna se dostane značka s více než 20letou tradicí, licenci získalo podle údajů na webu www.radiorubi.cz už v roce 1991 a to prý dokonce jako první soukromé rádio v Československu. Vysílat ale kvůli legislativním průtahům začalo až v únoru 1993. Ptáte se, jak dostalo Rádio Rubi své jméno? RUBI jsou počáteční písmena slovního spojení „Rádio Uničov Baví a Informuje“.

radiorubi_webInternetové stránky Rádia Rubi

Tuhý boj s devíti konkurenty

O kmitočet Brno 96,4 MHz s výkonem 200 W byl velký zájem, není se čemu divit, včetně Rádia Rubi se přihlásilo hned 10 zájemců, mezi nimi i zavedené značky Free Rádio, Rock Max a Hitrádia Magic Brno. Černým koněm bylo Pigy Rádio, které prozatím vlastní jediný vysílač v Děčíně. Do Brna se však zatím nevydá, stejný osud potkal Rádio Dálnice.

Do Brna se ovšem chtěla podívat řada nových projektů. Max Loyd chtělo v Brně provozovat nové Radio Centrum, hudební program je charakterizován jako „urban contemporary” (současné žánry hip-hop, dance, elektronika,…). Potenciální posluchači mají mít 20-42 let – lidé žijící ve velkých městech, kteří nechtějí tuto hudbu poslouchat jenom na internetu. Zaměřit se chce Radio Centrum na „nekomerční taneční hudbu“, tedy tu, co „klasická komerční scéna nepřináší“, nevynechá ani klubovou DJ scénu. Skutečné taneční rádio“ zatím nevznikne.

PSALI JSME: Známe podrobnosti o Radiu Centrum a Rádiu Melodie, které vyvíjí Lagardére

S projektem vstupovala do Brna i společnost Nonstop, která stojí za Rádiem Krokodýl, do veřejného slyšení zamířila s projektem Dobré rádio, jak zjistil MaM.cz, jednat se mělo o informační stanici. Do nové lokace plánovala zamířit Intertrade Moravia s projektem Radio Brno, okruh měl hrát country a folk. Společnost bojovala neúspěšně už podruhé, když v minulosti nezískala koordinovaný kmitočet a ten byl přidělen Rádiu Jih. Společnost Hamco, jež provozuje Rádio Haná, chtěla v Brně uspět s projektem Radio Sen.

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. _Ovi

  Současné Rubi by podle mého mínění bylo na brněnském trhu zcela marginálním rádiem. Pokud nemá být stanicí do počtu pro pár Hanáků odstěhovaných do velkoměsta Brna, musí nabídnout odlišný formát. Třeba ten „Drum and Base“, to je něco, co Brno a zbytek světa ještě neslyšely.

 2. Barka

  Magič je ze stáje šrotu, Krokodýl padnul už dávno, Petrov hraje jenom své a Rubi
  jako :power: rádio by mohlo být oživení. Koneckonců , každá další stanice
  se počítá. V Brně je podle mne spíše větší problém v tom , aby ti zmetci z
  RRTV nezrušili rádio Brno. To by byla pro Moravu katastrofa.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: