Radio Haná: Proč vznikla agentura Forsberg a jak vnímají značku její moderátoři?

Přinášíme druhou část slibovaného rozhovoru s programovým a hudebním ředitelem Radia Haná. Marek Berger je s rozhlasovým mikrofonem spojený od roku 1992. Součástí dnešního článku je krátké povídání se dvěma dalšími známými hlasy.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Pozvání k rozhovoru totiž přijali Štěpán Horák a Leona Vaculková. Štěpán provází posluchače odpoledním programem, Lea se od ledna letošního roku přesunula z víkendového proudu na odpolední vysílání. Tématem rozhovoru jsou zejména na roli regionálního rádia, jejich vzpomínky na první setkání se značkou Radia Haná a jejich první okamžiky za mikrofonem.

Nejprve se vraťme ještě zpět za Markem Bergerem, v druhé části našeho rozhovoru přišla řeč na aktivity spojené s agenturou Forsberg, Olomouckou Drbnou a soutěži regionálních kapel.

Marek Berger, zdroj: Radio Haná

Marek Berger, zdroj: Radio Haná

Marek Berger o agentuře Forsberg

RadioTV: Máš napilno i mimo éter, další pilíř tvé práce je s agenturou Forsberg. Jak vznikla?

S řadou klientů jsme spolupracovali dlouhá léta, obraceli se na nás s řadou dalších požadavků a nápadů, co s nimi dále dělat. Od začátku naši moderátoři řešili větší či menší akce, postupně jsme vyčlenili tyto aktivity pod značku Forsberg, Foretník s Bergerem.

Postupně jsme začali dělat vlastní akce (ples v Olomouci, Šumperku, Přerově, Prostějově), Slavnosti vína, svatby, diskotéky a další. Jsme úzce spjati s regionem. V roce 2020 plánujeme mimo zmíněných plesů také „Čarodky“, První máj na Korunní pevnůstce a Slavnosti vína.

Jednou z aktivit je Objev roku, soutěž regionálních kapel.

Ano, vyhlásili jsme už druhý ročník soutěže o exkluzivní promo v hodnotě 200 tisíc korun. Vítěz dostane dva víkendy v profesionálním nahrávacím studiu TA musica, promo kampaň na Radiu Haná, nasazení singlu do vysílání, pozvání od kapely O5 a Radeček na festival Džemfest, rozhovory v Olomoucké Drbně, Deníku a naše doporučení hudebním vydavatelstvím.

Když už jsi zmínil portál Olomoucká Drbna, jak se osvědčila tato akvizice?

Online funguje jako skvělý doplněk klasického vysílání, dosahujeme přes půl milionu návštěv měsíčně.

Nad rámec vysílání chystáme časopis Akcezabava.cz, přináší informace o kulturním dění z Olomouce a okolí. Čtenáři se dozvědí o programu v kinech, divadlech či místních koncertech. Je distribuován v nákladu pět tisíc výtisků zdarma.

Díky, Marku, za čas, který sis udělal na náš rozhovor a přejeme hodně zdaru.

Štěpán Horák o začátcích a přípravě na vysílání

Ke slovu se nyní dostává Štěpán Horák, na vlnách Radia Haná se objevuje od jara 2018. Aktuálně mu patří všednodenní odpoledne, kdy posluchače provází na cestě domů.

Štěpán Horák, zdroj: Radio Haná

Štěpán Horák, zdroj: Radio Haná

RadioTV: Na vlnách Radia Haná jste necelé dva roky. Co vás vedlo za rádiový mikrofon?

Štěpán Horák: S mikrofonem jsem se cítil dobře vždycky. Na gymplu jsem si oťukal moderování u různých lokálních akademií, majálesů a podobně. Rozhodl jsem se, že chci své komunikační a organizační schopnosti rozvíjet.

Na vysoké jsem se podílel na organizaci a moderování několika festivalů, plesů, eventů a pořadu ve studentském rádiu. Po bakalářském programu jsem začal cítit potřebu jít do praxe a v Radiu Haná byl můj prozatím první a poslední pohovor.

Popište nám prosím svou přípravu na vysílání. Jak dlouho se připravujete, jaké podklady máte k dispozici.

Snažím se každodenně nasávat nové informace a mít všeobecný přehled. Pracovně se zajímám o to, co zajímá většinovou společnost s ohledem na našeho cílového posluchače. Na základě toho si pak vybírám témata do vysílání, tak aby pobavila, ale byla i nějakým způsobem zajímavá a poučná.

Na spoustu věcí se ale připravovat nedá a řeší se operativně během vysílání. (Doprava, počasí, sport aj.)

Co pro vás znamená práce právě pro Radio Haná? Jistě jste rádio znal a poslouchal dlouho předtím, než jste za mikrofon nastoupil.

Práce v Radiu Haná pro mě znamená možnost uživit se a přitom nepracovat. Jednou jsem slyšel větu, že když budu dělat, co mě baví, tak pracovat nebudu nikdy. Tak se toho snažím držet. Snažím se hlavně co nejvíce pochytit od služebně starších kolegů, abych mohl nabité zkušenosti v budoucnu zúročit.

Popravdě jsem dříve poslouchal hlavně celoplošné stanice a o Radio Haná jsem se začal zajímat až před výběrovým řízením.

Byla při prvních dnech vysílání velká nervozita?

Co se týče nervozity, tak určitě byla. Hlavně z toho, jestli dokážu zkoordinovat práci s technikou ve studiu a budu stíhat. Naštěstí i tyto věci jsou rutinní, takže jsem se časem oklepal.

Leona Vaculková o práci v rádiu, která baví a naplňuje

Leona Vaculková je služebně nejmladší moderátorkou Radia Haná, od května 2019 se s ní posluchači setkávali zejména o víkendu. To se od ledna mění a stává se výraznou posilou odpoledního programu ve všední dny.

Leona Vaculíková, zdroj: Radio Haná

Leona Vaculková, zdroj: Radio Haná

RadioTV: Od května letošního roku vás mohou slýchat posluchači Radia Haná, především o víkendech. Jaký byl váš první kontakt s tímto rádiem? Ladila jste jej už od malička?

Leona Vaculková: Radio Haná jsem ladila s rodiči už jako malá holka. S nadšením jsme doma poslouchali naši kamarádku Martinu Queetko Procházkovou, se kterou jezdím od malička na letní dětské tábory.

Když se poprvé rozsvítila červená a vy jste poprvé naostro promluvila naživo k posluchačům, jaké to byly pocity?

Podlomily se mi nohy, přestože jsem seděla. :-D Teď ale vážně, nejhorší ze všeho bylo odpočítávání do začátku vstupu, kdy se s každou další vteřinou stupňovalo napětí a strach, že ze sebe nedostanu ani hlásku. Když se ale konečně rozsvítila červená, všechno šlo stranou. Na ten krásný pocit až jsem domluvila a vypnula mikrofon nikdy nezapomenu.

O rádiu jste asi měla poměrně jasnou představu, když jste se znala s Martinou Procházkovou. Přesto bylo něco, co vás překvapilo nebo bylo jinak?

Nikdy jsem nevěřila, že by se z vaší práce mohl stát koníček. Ale vysílání v Radiu Haná vás opravdu naplňuje, není to žádný nudný stereotyp a hlavně se vám nikdy nestane, že byste odpočítávali čas do konce směny.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .