Rádio Dálnice Olomoucí nepovede, Radio Beat naopak zamíří do Lovosic

rrtv_018

MAPA UVNITŘ – Osmnácté letošní zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je za námi a přinášíme tradiční souhrn novinek. Rádio Dálnice neúspěšně žádalo o technický parametr pro Olomouc. Krokodýlu se nepodařilo ulovit Třebíč. Nicméně alespoň jeden kmitočet byl udělen, Radio Beat se ozve v Lovosicích. V neposlední řadě se Rada seznámila s rozhodnutím soudu ve věci Rádia Sázava.

Jediný kmitočet patří rocku

Provozovatel programu Rádio Dálnice, společnost Route Radio, usiloval o kmitočet Olomouc 88,6 MHz / 50W. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ovšem žádost kvůli negativnímu stanovisku Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zamítla.

DOPORUČUJEME: S příchodem podzimu rádia mohutně finišují a spouští kmitočty

Společnost Nonstop, která vlastní licenci k programu Rádio Krokodýl, nezískalo licenci k šíření programu prostřednictvím vysílače Třebíč 101,7 MHz / 50 W. Důvodem je nesouhlas ČTÚ „s využitím předmětného kmitočtu se sníženým vyzářeným výkonem na 50 W, ale naopak trvá na využití zkoordinovaných technických parametrů Třebíč 101,7 MHz / 200 W„.

PŘEČTĚTE SI: 17. zasedání Rady bez kmitočtu, Country Radio upraví vedlejší “cílovku”

Radio Beat bude moci zahájit vysílání na kmitočtu Lovosice 107,7 MHz (150 W), kmitočet nebyl shledán jako dostatečně bonitní, vypočtený zásah technického prostředku prostřednictvím systému RadioLab je 34 451 obyvatel. Provozovatel Broadcast Media rozšiřuje kmitočtové spektrum o nový zásah.

PSALI JSME: Classic-rockový Beat dorazil do Vyškova a okolí

RRTV vydala další opravné rozhodnutí, provozovateli AKJO Media udělila pro program Rock Radio Gold parametr Jičín 1 – 107,7 MHz o výkonu 100 W.

mp_beat_10-2011Aktuální mapa pokrytí Radia Beat (říjen 2011), zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Neshody s licenčním řízením o Stříbrníky

Rada sděluje provozovateli Gama media, že dle výsledku koordinace kmitočtu Ústí nad Labem – Stříbrníky 90,2 MHz/200 W a výpočtu pokrytí obyvatel rozhlasovým vysíláním provedeným Českým telekomunikačním úřadem je požadovaný soubor natolik kvalitní a významný, že je způsobilý být předmětem samostatného licenčního řízení. „Proto současně žádá vyjádření provozovatele, zda má Rada jeho podání i nadále považovat za žádost o změnu dle § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. V opačném případě bude Rada podání považovat za podnět k vyhlášení licenčního řízení a správní řízení vedené o změnu územního rozsahu vysílání zastaví,“ uvádí oficiální tisková zpráva RRTV.

TENTO TÝDEN: Probíhá údržba na vysílači Ostrava – Hošťálkovice, Helax daruje zájezd

Radní Dalibor Matulka doplňuje, že Rada není ze zákona oprávněna k takovému postupu: „Proto současně žádá vyjádření provozovatele, zda má Rada jeho podání i nadále považovat za žádost o změnu dle § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. V opačném případě bude Rada podání považovat za podnět k vyhlášení licenčního řízení a správní řízení vedené o změnu územního rozsahu vysílání zastaví.“ Navíc dodává: „Odsouhlasený postup Rady považuji za zásadní procesní vadu, která je způsobilá přivodit nezákonnost jejího rozhodnutí jako správního orgánu.“

Hitrádio FM Labe smí upravit program

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání umožnila společnosti Media Bohemia upravit licenční podmínky pro okruh Hitrádio FM Labe, změna spočívá v jiném zařazení některých programových prvků (Ekologický servis, Burza práce, předpověď počasí pro severní Čechy, doprava, sport a sportovní souhrn) do schématu. Úplně zrušit smí písničky na přání a hitparádu.

Rádio Dobrý den získalo povolení k převodu podílu společníka Tomáše Hasila ve výši 16% na společníka Pavla Michala a v převodu obchodního podílu společníka Tomáše Hasila ve výši 34% na společnost Timmer of Tiessnicze. Tato společnost se zabývá správou lesů a zeleně, lesnickou, zemědělskou a zahradní či parkovou rekultivací.

sazava_banner_003

Vyhlášeno řízení o Brno 96,4 MHz, seznámení se se Sázavou

Rada zároveň vyhlásila licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Brno město 2 – 96,4 MHz / 200 W se lhůtou pro doručení žádostí do 15. prosince 2011 do 17:00 hodin.

ROZHOVOR: Kniha o kauze Sázava by byla určitě napínavá detektivka plná zvratů

Rada se seznámila s rozsudkem Městského soudu v Praze ze dne 21. července 2011, kterým byla zamítnuta žaloba společnosti Rádia Posázaví proti rozhodnutí Rady, kterým byla společnosti JOE MEDIA udělena licence k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílačů programu Rádio Sázava s využitím souboru technických parametrů Benešov-Kozmice 89,3 MHz/5 kW a zamítnuty žádosti ostatních žadatelů.

NÁZOR: Když zvítězí nadšení aneb Rádio Sázava konečně na scéně

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .