Rádio Česko oslaví v neděli sedmé narozeniny

radiocesko_perexZpravodajsko-publicistická stanice Rádio Česko si v neděli 1. července připomene sedm let od zahájení svého vysílání. Speciální program shrne její dosavadní historii a připomene nejzajímavější momenty z vysílání. Pro posluchače je připravena narozeninová soutěž, vyhrát prý může každý. Už brzy by na základech Rádia Česko měla vzniknout nová stanice mluveného slova.

Sedm let od startu vysílání

Neděle 1. července bude pro Rádio Česko významným datem, v tento den totiž uplyne sedm let od chvíle, kdy se poprvé stanice ozvala. V roce 2005 vznikla jako digitální projekt, o necelý rok později už byla integrována do kmitočtů BBC World Service. Na VKV v současné době vysílá šest hodin denně (8-11, 13-16), na digitálních platformách je k dispozici o čtyři hodiny déle (8-18).

DOPORUČUJEME: Vysílání Rádia Česko na frekvencích BBC by se mělo rozšířit až na 12 hodin denně

V den narozenin odvysílá Rádio Česko speciální program, jenž shrne dosavadní historii. Současně připomene nejzajímavější momenty z vysílání. Na internetových stránkách www.radiocesko.cz a na http://www.facebook.com/radiocesko se objeví fotogalerie z různých oficiálních a neoficiálních akcí stanice a redakce.

Peter Duhan: Rádio Česko je výkladní skříní rozhlasu

Nevím, jestli má cenu pouštět se do prvoplánových úvah nad tím, nakolik je sedmička šťastné číslo nebo zda už je tenhle počet let zavazující. Ačkoli na to svým způsobem pořád čekáme, jsem naprosto přesvědčen, že kvalita se léty prosazuje sama a rychle stoupající poslechovost v posledních dvou letech tomu napovídá. Tradice BBC, z níž Rádio Česko vzešlo, nás velmi zavazuje a jsem naprosto přesvědčen, že stanice našeho typu má ve veřejnoprávním rozhlase i do budoucna mimořádně pevnou pozici,“ řekl šéfredaktor Rádia Česko Václav Sochor.

PERSONÁLIE: Radiožurnál povede Jan Pokorný, vrací se na jednu ze svých původních pozic

Rádio Česko je dnes, jak v rozhlase občas slyším, považováno za jakousi výkladní skříní veřejnoprávního média. I já je tak vnímám a je přirozené, že právě Rádio Česko bude tím základem, na němž vznikne nová stanice mluveného slova, která dá úspěšné koncepci zpravodajsko-publicistické stanice skvělou možnost dalšího rozvoje,“ doplnil generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Soutěž o dárky

Posluchači mají do pátku 29. června zaslat na e-mail soutez.cesko@rozhlas.cz narozeninové přání určené pro Rádio Česko. Dárek dostanou všichni gratulanti, nejhezčí přání budou vyvěšena na webu a budou přečtena v nedělním vysílání.

CRo - Radio Cesko - Vaclav Sochor - velky

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .