Rádio BLANÍK bilancuje dlouhodobou soutěž. Byl o ni mimořádný zájem

Posluchačská soutěž Rádia BLANÍK přinesla v prvních třech měsících letošního roku mimořádný zájem. V rámci hry Petr platí vaše účty se podařilo odměnit posluchače celkovou sumou převyšující 210 tisíc korun.

Petr Brožík a jeho tým i letos proplácí účty na Rádiu BLANÍK. Ilustrační foto Rádio BLANÍK

Petr Brožík a jeho tým i letos proplácí účty na Rádiu BLANÍK. Ilustrační foto Rádio BLANÍK

Celkem 51 výherců ve vysílání, další v ulicích

Přišly desítky tisíc přihlašovacích SMS a posluchači byli opravdu ve střehu. „Jejich úkolem bylo zachytit své jméno ve vysílání a během následujících tří písniček zavolat do našeho studia. Když měli to štěstí a podařilo se jim dovolat se v limitu, zaplatili jsme jim jejich účtenku. Tři měsíce jsme každý všední den takto vyhlásili jednoho posluchače a jen čtyři z pětapadesáti vyhlášených nezavolali zpátky. Naši posluchači měli tak 93procentní úspěšnost,“ prozradil s úsměvem programový ředitel Daniel Rumpík.

Jedna z posluchaček získala proplacenou účtenku za novou pračku, další koupila své dceři k promoci hodinky za skoro čtyři tisíce a díky soutěži má tyto peníze zpátky ve své peněžence. Jednomu z posluchačů proplatilo rádio kurz plavání s miminkem za více než dva tisíce korun nebo ohradník pro zvířata za pět tisíc korun.

Výhry se však netýkali jen posluchačů ve vysílání. Část peněz byla vyplacená i v rámci promokampaně přímo v ulicích. „Pravidelně jsme vyráželi i do terénu, kde jsme potěšili spoustu náhodných kolemjdoucích. Prostě a jednoduše jsme jim proplatili účtenku, kterou měli zrovna v kapse. Sečteno a podtrženo – během naší hry jsme mezi posluchače Rádia BLANÍK rozdali dohromady 211 599,- Kč,“ dodal programový ředitel Rádia BLANÍK.

Další akce ve vysílání

Ve vysílání Rádia BLANÍK probíhají i další akce. Dlouhodobě nejposlouchanější regionální stanice v prvním pololetí společně s posluchači hledá 20 nejoblíbenějších českých písniček za 20 let svého vysílání. Co rok to jedna písnička. Výsledkem bude výběr 20 nejoblíbenějších českých písniček z Rádia BLANÍK, které vyjdou na výročním CD.

Rádio BLANÍK odstartovalo v roce 1999 jako lokální stanice. Postupně se rozšířila do regionů a získala si pozici nejposlouchanější regionální stanice. Momentálně se už pro rozhlasové stanice této velikosti používá pojem nadregionální stanice, případně nadregionální síť. Za své dlouholeté vedení pelotonu regionálních stanic si však tým Rádia BLANÍK zaslouží uznání. Právě jeho formát patří mezi českými a moravskými posluchači k těm nejpopulárnějším.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .