Nová dětská zpívanková televize LALA TV zahájila vysílání

Začátkem dubna spustila své vysílání původní lokální stanice LALA TV. Nový projekt, za kterým stojí Marcel Dekanovský a dodavatelem obsahu je slovenský režisér producent Peter Núněz, se objeví v programové nabídce několika operátorů placené televize.

Logo nové televize LALA TV

Logo nové televize LALA TV

Mediální zastoupení projektu LALA TV potvrdilo zařazení tohoto programu do televizních služeb freeSAT, O2 TV, T-Mobile TV, NEJ TV a dalších menších operátorů. Nová televize pro děti nabídne program podobný kdysi populárním Zpívánkám, tedy edukativní vysílání zaměřené na písničky.

Lokální stanice, která by v češtině vysílala původní písničkové pořady pro předškolní děti, na trhu chybí. Potenciál je přitom obrovský. Dokazují to čísla sledovanosti podobných videí na Youtube, kde počty zhlédnutí dosahují milionů,“ přiblížila ředitelka společnosti AXOCOM Erika Luzsicza s tím, že většinu programu bude tvořit vlastní obsah.

Ve srovnání s volně dostupným obsahem na internetu přináší nová televize kvalitu a pohodlí dlouhodobě sestaveného programu. Navíc se jedná o bezpečné prostředí pro děti, tedy bez nečekané reklamy či hrozby nevhodného obsahu,“ doplňuje režisér a producent Peter Núněz, známý z projektů Česko Slovenská Superstar, Mise Nový domov nebo Farma.

Program nové dětské televize je naplánovaný tak, aby vystihl denní rutinu malých dětí. Vysílání začne každý den od 5. hodiny ranní pořadem Ranní ptáčata. Poslední program je plánovaný od 22. hodiny pořadem Malí nezbedníci. Program bude mít i blok Sing a Song věnovaný písničkám v angličtině.

Nová stanice LALA TV rozšíří portfolio dětských programů u řady operátorů. Ti donedávna šířili televizní program TUTY TV pro děti a mládež. Ten však 12. března nečekaně ukončil vysílání. Důvodem bylo, že televize TUTY vysílala i na anténě a toto šíření bylo pro ni příliš nákladné. Televize LALA však bude fungovat v režimu placené televize a bude tedy dostupná výhradně v nabídkách satelitních, kabelových a IPTV operátorů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: