Také Rádio Hey Ostrava dnes ukončí vlastní vysílání

Rádio Hey Ostrava bude dnes o půlnoci následovat osud rádií Hey Profil a Hey Sever. Také Ostrava ukončí vlastní vysílání, na rozdíl od svých českých sourozenců ovšem nebude přejímat program pražského Rádia Hey, ale rockové vysílání z Brna.

Samostatné vysílání rádií Hey Sever a Hey Profil v sobotu 16. prosince skončilo a na jejích frekvencích je od té doby vysílán program pražského Rádia Hey s odpojovanými regionálními vstupy. Více viz článek Hey Sever a Hey Profil šíří pražský program, skončí rock na Moravě?

Již tehdy jsme uvedli , že by se mělo v nejbližší době Rádio Hey Ostrava napojit na Brno a podobným způsobem, tedy s odpojovanými regionálními vstupy, šířit na svých vysílačích jeho program. V průběhu příštího roku se pak údajně uvažuje o úplném sloučení všech rádií Hey s tím, že přednost před rockovou muzikou by patrně dostal formát osvědčených českých hitů. K napojení Ostravy na Brno má dojít podle informací RadioTV k dnešní půlnoci.

Z původních pěti samostatných rádií Hey tak od zítřka zůstanou pouze Praha s formátem českých hitů a rockové Brno. To dostalo přednost před Ostravou přesto, že Hey Ostrava vykazuje dlouhodobě lepší výsledky sledovanosti než Hey Brno. Vedení sítě Rádio Hey informace o konci samostatného vysílání ostravského Rádia Hey nevyvrátilo, podrobnější informace a konkrétní odpovědi ovšem pravděpodobně sdělí až v pondělí.

V současnosti tedy lze vycházet pouze z vyjádření, které bylo učiněno po skončení samostatného vysílání Rádií Hey Profil a Hey Sever. „Po důkladné analýze jsme přistoupili v  Rádiích Hey Praha, Hey Profil a Hey Sever k efektivizačním opatřením při řešení hudebních formátů a programových schémat. V rámci jednotlivých rádií jsme provedli změny vedoucí k lepší konkurenceschopnosti a efektivnějšímu řízení jednotlivých stanic. Na základě těchto úprav byly provedeny změny v personální struktuře rádií  a dále zkvalitněna ekonomika provozu rádia,“ vysvětlil změny v tiskové zprávě Jan Zilvar, generální ředitel sítě Hey.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .