Rádio DJ upouští od talk-show, Kissáci sází na Michala Davida

dj_kissROZHOVOR – Dnes se na stránky serveru RadioTV dostavá již předposlední díl ze série rozhovorů s programovými řediteli českých rádií. Už asi víte, že stěžejním tématem těchto rozhovorů jsou podzimní programové novinky a často se zajímáme o plánované webové aktivity.

Tentokrát jsou našimi hosty – programový ředitel Radia DJ Martin Pokorný. Prozradil nám nejen, co nového se chystá, ale sdělil nám i své pocity spojené s RadioProjektem. Zbývající tři hosté budou mít společné rádio – Kiss. Vyzpovídáme ředitelku pražského Kiss 98 Barboru Lukášovou, ředitele plzeňského studia Kiss Proton Míru Hejdu a stranou nenecháme ani Kiss Jižní Čechy a ředitele Romana Anděla.


Martin Pokorný (Radio DJ):

„Proti webovým rádiím se ničím nevymezujeme…
a proti konkurentům v éteru samozřejmě muzikou a neformálním pojetím.“

mpokornyRadioTV: Jaké novinky připravilo Radio DJ na podzim?

Upustili jsme od „talk show“, kterou jsme vysílali přesně rok a zaměřili jsme se ještě víc na vysílání djských setů a speciálů. od 1.října se těšte na čtyři djská jména světového formátu, která obohatí už tak djsky nabitý program. také přidáváme ještě více rubrik zaměřených na pražskou scénu a komunitu.

RadioTV: Žánr, kterým se zabývá Radio DJ, má velmi silné zázemí na internetu. Jak se snažíte vymezit vůči webovým tanečním rádiím? A jak vůči klasické FM konkurenci?

Protože jsme fm rádio, proti webovým rádiím se ničím nevymezujeme už z povahy právě zmíněné a proti konkurentům v éteru samozřejmě muzikou a neformálním pojetím.

RadioTV: Jaké novinky připravujete na svém webu? Dočkají se posluchači nějakých webových speciálů?

Máme v úmyslu od října více propojit on air vysílání s novými djskými jmény v našem programu. Nechte se překvapit :o)

RadioTV: V současné době vysíláte na dvou pražských frekvencích. Co takhle nějaké další a třeba mimopražské?

Tohle není otázka na mě, ale na rrtv. O nějaké vysílače jsme žádali, leč neúspěšně.

RadioTV: Vaše čísla poslechovosti nejsou z globálního pohledu příliš vysoká, oproti loňskému roku jste dokonce spadli na polovinu (10 tisíc WR v II. a III Q 2008 – 5 tisíc WR I. a II. Q 2009). Co bylo příčinou? Jaká je podle vás ideální poslechovost vašeho rádia?

Alespoň vidíte, jak přesný asi může masový výzkum pro komunitní rádio být. Před rokem, kdy jsme měli 30% pokrytí, v podstatě nulový program (oproti dnešnímu), jiný název a žádnou kampaň, jsme na tom dle průzkumu byli lépe. Vtipné. A pokud jde o ideální poslechovost, samozřejmě čím více, tím lépe – žijeme přece jen v komerčním světě, na druhou stranu je nám jasné, že potenciál takového lowcostového produktu je někde kolem patnácti tisíc, což by nám plně vyhovovalo.

RadioTV: Mnohokrát děkujeme za váš čas.


Bára Lukášová (Kiss 98):

Nejraději bych někam vzhůru až do oblak….naděje umírá poslední :-).“

blukasovaRadioTV: Září je tady. Můžete nám prosím prozradit, jaké novinky připravujete do vysílání rádia Kiss 98?

Hlavní zářijovou novinkou ve vysílání rádia Kiss 98 jsou 2 nové dámské posily ranního  moderátorského týmu. Každé všednodenní ráno tak můžete po boku Dušana Krejdla slyšet známou herečku Ivu Pazderkovou, známou mimo jiné jako prostoduchou blondýnu z pořadu Na stojáka a nebo z velmi úspěšné, leč nejmenované reklamní jogurtové show :-) však znáte slova : „ je to rozbitý “ ! Věříme, že Iva posluchače Kiss 98 přesvědčí o tom, že její výrazový rejstřík je mnohem bohatší než mohla zatím ukázat v televizi a v divadle. To ale není všechno. Dušan Krejdl není žádný troškař a tak si pořídil rovnou dvě nové kolegyně. I když Iva poněkud žárlí, dělá jí v Jasném ránu na Kiss 98 konkurenci i náš nový objev z pražských ulic Jarka Šmídová, která je jakousi univerzální poradkyní a je prostě „ chytrá jak rádio“.

Dušan, Iva a Jarka jsou tedy novou trojkou pro vaše ranní vstávání, aby bylo ve všem jasno na Kiss 98.

RadioTV: Všimnul jsem si obměny moderátorského týmu. Z ranního proudu Jasné ráno Kiss 98 odešel Jiří Cívka, nahrazuje ho matador Dušan Krejdl. Nováčkem týmu bude Petr Ticháček, kterého posluchači znají z Rádia Černá Hora. Přibližte nám prosím, v jakých ohledech se bude ranní vysílání měnit? A kam Jiří Cívka odešel?

Ledacos už bylo řečeno před chvílí výše, odchod Jirky Cívky prostě souvisí s obměnou ranního moderátorského týmu, kdy jsme se od čistě informačního rána s akcentem na počasí přiklonili k zábavnějšímu stylu, který Dušanovi a jeho novým kolegyním lépe sedí. Jirka Cívka odešel po dohodě za novou zkušeností a pracuje na nových velmi zajímavých projektech, které ale s rádii přímo nesouvisí.

Pokud jde o Petra Ticháčka, kterého jsme si vyhlédli v éteru a také v TV Óčko, posílil náš moderátorský tým na počátku července. Musím říct, že jeho mužný baryton a živý způsob moderace už získává velmi pozitivní odezvy především na straně posluchaček Kiss 98. Kromě toho se Petr věnuje také promotion stanice Kiss 98 a jeho vysoké nasazení začíná být vidět! Z této akvizice máme vážně radost .

RadioTV: Nechybí Vaší stanici ženský hlas za mikrofonem? Na mysli tím mám moderátorku, ne zprávařku.

Máte pravdu v tom, že Kiss 98 dává přednost především mužským hlasům a po odchodu Marthy Hackl na mateřskou jsme jistý deficit v této věci pociťovali… Ale myslím si, že po té, co Iva Pazderková a Jarka Šmídová zakoření v ranním vysílání, bude i tady vysílání Kiss 98 vyvážené.

RadioTV: Ačkoli produkujete pořad Discopříběh s Michalem Davidem a Martinem Hájkem krátkou dobu (od srpna 2009, pozn. redakce), zajisté nějaké ohlasy od posluchačů máte. Prozraďte nám nějaké zajímavé ohlasy (uvítáme pozitivní, ale i negativní).

Po třech měsících (Diskopříběh odstartoval už na začátku června), kdy Michal David s Martinem Hájkem přibyli do moderátorské party Kiss 98 už máme ohlasů celou řadu. A musím říct, že ty negativní se zatím prostě nekonaly. Posluchače baví nejen fakt, že oba DJ vypráví spousty historek ze showbizu ( dlužno říct, že MD je jejich nekonečným zdrojem), ale hlavně si chválí výběr hudby a opravdu vymazlené mixy, se kterými si oba doslova hrají.Úkolem posluchačů také bylo posílat své diskopříběhy ze života a celé 3 měsíce mohli všichni hlasovat o ten nej příběh. Právě na konci srpna byla vybrána autorka neuvěřitelné historky Hanka, která poletí díky Michalovi Davidovi a sponzoru pořadu na Kanárské ostrovy. Příběhů jsme za tu dobu ve vysílání ocitovali desítky a opravdu stály za to !

Právě díky úspěšnému startu pořadu, který Michala Davida náramně baví se od 4.9. začne Diskopříběh vysílat na celé síti rádií Kiss.

RadioTV: Věnujme se chvíli webové prezentaci Kiss 98. V současné době ovládá český internet fenomén jménem webrádia. Plánujete i Vy nějaké specializované streamy? Vidíte v tomto segmentu nějakou prosperitu? Proč si myslíte, že stále více vysilatelů spouští tyto streamy?

Víme dobře, že co se webu Kiss 98 týče, máme k posluchačům a fanouškům značný dluh. I když náš cílový posluchač není ten, který by surfováním na internetu trávil hodiny, splácet ho začneme co nevidět. Už teď začínáme pracovat s podcasty, jsme na Facebooku i twitteru a máme velké plány i co se týče streamu. Detaily ale prozrazovat nechceme, konkurence také nespí J. Počkejte si na to, všechno spouštíme už brzy a postupně.

RadioTV: Jak jste spokojena s aktuálními výsledky poslechovosti? K čemu Vás tato čísla zavazují? Máte nějakou metu, jíž byste ráda dosáhla?

Nebudu zastírat, že poslední nárůst poslechovosti mne i mé kolegy náramně potěšil! I když za dlouhá léta v rádiovém světě vím, že velmi dlouho trvá, než se každodenní mravenčí práce a změny v playlistu projeví ve výsledcích  a bývá to mnohem delší dobu, než programoví ředitelé předpokládají, tentokrát jsme čekali opravdu dost dlouho, i když byly pohyby dosud v rámci statistické chyby. Teď byl dobrý výsledek průkazný ! Právě proto nechceme posluchače zklamat a jen vylepšovat to, co už dobrou odezvu má. 80´a 90´léta jsou prostě naší doménou, a tak to zůstane. A moje přání kam až? Nejraději bych někam vzhůru až do oblak….naděje umírá poslední :-)

RadioTV: Na který programový prvek rádia Kiss 98 jste Vy osobně nejvíce hrdá? – Ať již podle čísel poslechovosti, nebo svou originalitou a nápaditosti.

Kiss 98 vždycky v historii uměl udělat velké a nápadité promo akce. Tajemný zvuk Prahy je prostě letitý fenomén. Osobně si ale myslím, že teď se nám daří oslovit velmi příjemně a jednoduše naše posluchače v práci, kam celý rok vozíme s Kisspatrolkami  každý všední den báječné obědy v rámci soutěže 5 Hladových a hned po tom servírujeme v ulicích Prahy Sladkou tečku. Zákusek k odpolední kávě si můžete denně odvézt z ulic Prahy i vy. Stačí si Kisspatrolky stopnout. A že jim to vždycky nových šatech nejen za volantem sluší A do třetice: věřím, že naše ranní show se brzy stane dalším fenoménem.

RadioTV: V uplynulém pololetí jste spolupracovali stelevizí Barrandov. Tato nová plnoformátová digitální televize vykazuje velmi solidní čísla sledovanosti. Plánujete podobnou spolupráci i vnadcházejících měsících?

S TV Barrandov budeme spolupracovat i nadále, řekla bych, že k oboustranné spokojenosti. Hosta TV Barrandov u nás uslyšíte naživo každou středu od 15. hodin.

RadioTV: Srdečně děkujeme za rozhovor.


Míra Hejda (Kiss Proton):

Co se poslechovosti týče, děláme rádio pro lidi, nikoliv pro tabulky.“

mhejdaRadioTV: Co zajímavého a nového jste připravili svým posluchačům do nadcházející podzimní sezóny?

Musím říct, že září jsme vzali hodně zgruntu a pro naše posluchače naservírovali velké pohodlí. Vozíme je každý den naším 9metrovým černým Chryslerem, tedy KISSLimuzínou s kompletním servisem pro závistivé sousedy.  Přes den jsme pak rozjeli Jukeboxy na kolech. Naše Kisspatrolky a celý promo tým objíždí i ty nejmenší zákoutí plzeňského kraje a hrajeme písničky na přání přímo z ulice. Tedy – přijdeš – řekneš – hrajem! Na páteční večer jsme nachystali nově Diskopříběh exklusivně s Michalem Davidem. Zvažujeme ještě rozšíření nedělních Live setů DJjů hraných přímo ze studia.

RadioTV: Jak jste osobně spokojen s aktuálními výsledky poslechovosti? Prozradíte nám prosím, které pořady se těší největšímu zájmu posluchačů? Na jaký prvek vysílání rádia Kiss Proton jste Vy osobně nejvíce hrdý?

Co se poslechovosti týče, děláme rádio pro lidi, nikoliv pro tabulky. Ač nás nárůst posledního roku těší. Největší prostor v našem vysílání dostává jednoznačně „nejtěžší“ ranní show v českém éteru, tedy Vejvoďákovo ráno s panem Kabátem. Na tyhle dva gurmány jsem opravdu hrdý, jen málokterá show dokáže mít i po letech ve vysílání tolik vtipu a energie. Vejvoďák vládne Kissu 15 let, a smekám že toleruje svého 25 letého ředitele. Právě tento pořad se stal vlajkovou lodí našeho rádia. Ovšem v poslední době příjemně narůstá i odpolední show Kisspárty, kterou jsme zařadili asi před rokem. Moderuji ji společně se svým kolegou – se Zbynďou Janíčkem ze Snídaně s Novou.

RadioTV: Rádio Kiss 98 představilo v létě novinku s názvem Discopříběh. Od září se má tento pořad objevit také ve vysílání rádia Kiss Proton. Osloví i mladé posluchače? Má i dnešní generaci Michal David co nabídnout?

Může prezident po 60tce nabídnou něco svému státu? Přece vše! Myslím že Michal David jednoznačně mezi DJji prezident je. Nebo je 3,5milionů prodaných diskotékových desek za kariéru malý důkaz? Nemusí snad na důkaz DJje hned házet ve studiu gramo-desky do vzduchu jako Tiesto, to v rádiu stejně není vidět (smích). Myslím, že dobrým důkazem jsou diskotéky, na tuhle muziku půjde na parket můj synovec i můj táta. A tím se může pochlubit málokterý interpret!

RadioTV: Řeč nyní přijde na webovou prezentaci Kiss Proton, její novou podobu jste spustili v únoru 2007. Chystáte na tomto poli něco nového? A co si myslíte o webových rádií, od září se jich na českých trh dostane velké množství. Jak si tyto snahy vysvětlujete? A považujete je Vy za důležité? Plánuje i Kiss Proton nějaký specializovaný internetový stream?

Na našem webu chystáme spoustu novinek. V tuhle chvíli bych ale nerad prozrazoval víc. Internet je médium budoucnosti, které se dá navíc s rádiem velmi dobře propojit. Rozšiřovat a vytvářet nové kanály ale rozhodně neplánujeme. Kiss Proton je rádio, které dělají lidi pro lidi. Naše cesta není vytvářet rádia bez tváře, které řídí počítač – to si přeci v dnešní době může vytvořit každý, kdo má doma počítač.

RadioTV: Nedávno jste měli za mikrofonem nahou moderátorku, v roce 2004 se pak Kájínek stal reklamní tváří rádií Kiss. Připravujete i na novou sezónu nějakou kontroverzní kampaň? ;-)

Nutno předem říct že nahá Veronika Nágrová byla naprosto spontální akce, nikoliv marketingový tah. To, že o nás psal něměcký Bild, ale třeba i čínské noviny,  pak o to víc potěší.

Veronika se s tím poprala naprosto famózně a já se jen můžu bát pomsty. Ve skutečnosti byl vše spíš kamarádský fór, který jsme naštěstí mohli dát i posluchačům. Pokud se tedy nějaká další kontroverzní kampaň plánuje, jak bude o mě a za mými zády… (smích)

RadioTV (poznámka): Celá akce má i svou dohru, více v aktualitě – Nahá moderátorka Kiss Proton se bude mstít.

RadioTV: Poměrně často se setkává s dalším jevem, který hýbe českým rozhlasovým éterem, a to je síťování a centralizace rádií. Přemítal jste někdy nad možností, že by se Kiss rádia centralizovala a vysílala jednotný program? Pomohlo by Vám to například finančně, ušetřily by se náklady.

Logicky bychom náklady ušetřili. Každý kdo něco zavře ušetří náklady! Ale síť rádií Kiss má naopak obrovskou výhodu! Jsme jedna rodina, jedna značka, ale v každém regionu máme svá studia a své lidi co tam žijí. Sáhněme si do svědomí, může snad pražský či jiný spíkr vyprávět o tom, jak ty Plzeňáci to mají v Karlovarské ulici těžké, když je v rekonstrukci? Může to říct, ale je to jen informace. My tu s posluchači žijeme stejný život jako oni! Trápí nás stejné kolony a žijeme stejnou zábavou. To je naše cesta a myslím i důvod, proč jsme v posledním společném měření poslechovosti dosáhli nejvyšších čísel v historii celé sítě.


Roman Anděl (Kiss Jižní Čechy):

Když se zeptáte nějakého rodiče na to , jaké ze svých dětí má nejraději, tak vám nedopoví konkrétně.“

randelRadioTV: Co zajímavého a nového jste připravili svým posluchačům do nadcházející podzimní sezóny?

Start nového školního roku a začátek podzimu nebo tentokrát tak hektický. Již po čtvrté za sebou jsme zaznamenali výrazný nárůst poslechovosti . Navíc nyní slavíme historicky nejvyšší poslechovost tohoto rádia. Toto nám dává jasně najevo, že jsme se vydali správným směrem. Nyní tedy brousíme diamant! Pracujeme na refresh obalové grafiky, představíme nové hlasy v moderátorském týmu, rozjedeme nový pořad Discopříběh s Michalem Davidem, rozšiřujeme signál atd.. především se zaměříme na zpětnou vazbu, ať jsme si zcela jisti, že dáváme Kissákům a našim novým posluchačům to co chtějí.

RadioTV: Jak jste osobně spokojen s aktuálními výsledky poslechovosti? Prozradíte nám prosím, které pořady se těší největšímu zájmu posluchačů? Na jaký prvek vysílání rádia Kiss Jižní Čechy jste Vy osobně nejvíce hrdý?

Jsem člověk , který nikdy není stoprocentně spokojen. My všichni, celý náš tým, je nadšený z výsledků! Ale nesmíme usnout na vavřínech, takže se jede dál, stejně tak intenzivně, jako kdyby výsledky nebyly zcela ideální. Ptáte-li se na pořady, které se těší největšímu zájmu Kissáků, tak odpovím takto : ,,nalaďte si naše rádio, poslechněte si Jukeboxy, Kissáci vám to sami řeknou :)“

Když se zeptáte nějakého rodiče na to, jaké ze svých dětí má nejraději, tak vám nedopoví konkrétně. Takže na otázku, na co jsem nejvíce hrdý, odpovídám následovně. Jsem neskutečně moc pyšný na moderátorský tým!! Jsme skvělá parta, práce nás moc baví a Kissáci to slyší, to je základ všeho.

Každý programový prvek a pořad tu má své jasné místo. Podařilo se nám ,,sound“ pořadů a programových prvků spojit s playlistem tak, že nyní vše do sebe perfektně zapadá. Neznamená to ale, že některé pořady budu držet v éteru roky, přijde-li něco lepšího, rychle s tím do éteru !

RadioTV: Rádio Kiss 98 představilo v létě novinku s názvem Discopříběh. Od září se má tento pořad objevit také ve vysílání rádia Kiss Jižní Čechy. Osloví i mladé posluchače? Má i dnešní generaci Michal David co nabídnout?

Otázkou je, kdo je to vlastně ,,mladý posluchač“ ? Takže bych spíše odpověděl na otázku ,,osloví to naše a nové posluchače ?“  Jsem si jist, že ano !

RadioTV: Řeč nyní přijde na webovou prezentaci Kiss Jižní Čechy, její novou podobu jste spustili v únoru 2007. Chystáte na tomto poli něco nového? A co si myslíte o webových rádií, od září se jich na českých trh dostane velké množství. Jak si tyto snahy vysvětlujete? A považujete je Vy za důležité? Plánuje i Jižní Čechy nějaký specializovaný internetový stream?

Budoucnost našich webových stránek mi není známa, takže konkrétně odpovědět nemohu. Co se týče internetových rádií, plně chápu, že jich je stále více … a jsem za to rád! Fandím každému, kdo se do internetového vysílání pustí. Ale samozřejmě fandím těm, kteří přinesou něco nového!

Proč internetové vysílání? Někomu jde o byznys, někomu o lásku k rádiu, někomu o vytvoření si dobrých základů internetového vysílání v době, kdy tu ještě není tak velká konkurence. A to je podle mě dobrá cesta.

RadioTV: V roce 2004 se pak Kájínek stal reklamní tváří rádií Kiss, letos v dubnu jste pak přišli s promo akcí, v níž jste do publika rozhazovali poukázky v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Připravujete i na novou sezónu nějakou kontroverzní kampaň? ;-)

Máme několik skvělých námětů a doufám, že budou brzy zrealizovány !

RadioTV: Policie nakonec odložila vyšetřování, „V tomto případě nebylo zjištěno, že by toto zranění bylo zaviněno některou z konkrétních osob. A musím říct, že bylo provedeno obsáhlé šetření,“ uvedl Josef Richtr, českobudějovický okresní státní zástupce. Přesto bych se rád zeptal, zda byl v tomto případě někdo potrestán a zda byly vyvozeny nějaké důsledky (například pro autora kampaně).

Tato otázka je pro jiné.

RadioTV: Poměrně často se setkává sdalším jevem, který hýbe českým rozhlasovým éterem a to je síťování a centralizace rádií. Přemítal jste někdy nad možností, že by se Kiss rádia centralizovala a vysílala jednotný program? Pomohlo by Vám to například finančně, ušetřily by se náklady.

Pokud budu majitelem nebo společníkem nějakého rádia, tak nad tím budu určitě přemítat. Málokdo už asi vlastní rádio jen proto, že ho má rád. Jde o peníze. Pokud mi rádio vydělá více zcentralizované , zasíťované , tak proč do toho nejít? Jde potom o to, jak kvalitně centralizace proběhne. Taková regionálnost na tom vždy utrpí a to je přitom věc důležitá. Spousta rádií na ní obrovsky těží. Možná se jednou stane to, co se říká … v budoucnu bude všechno zcentralizované a na základě toho se tu časem budou objevovat nová ryze regionální rádia, která budou slavit velké úspěchy…. Prý už se něco takového stalo daleko za mořem :) Nechme se překvapit.

RadioTV: Srdečně děkujeme za rozhovor.


Další rozhovory pro vás připravujeme opět na čtvrtek, kdy patrně cyklus rozhovorů uzavřeme. Těšte se na Rádio Černá Hora, Rádio Dyje a Rádio Valašsko.


Na webu RadioTV jste si mohli přečíst tyto rozhovory:

Do Expresu se vrací Bořek Slezáček, Hitrádia s webovými speciály
(Expres Radio, Hitrádia)

Co připravují česká rádia?
(Dobrý den, Egrensis, Rádio Jizera, Rádio OK)

Co připravují rockové a alternativní stanice?
(Radio 1, Gamarádio, Rádio Beat, RockMax)

Orlíku dupou králíci, Krokodýl slaví 15 let a Rádio Čas chystá Megakoncerty pro bezva lidi
(Rádio Orlík, Rádio Krokodýl, Rádio Čas)

Petr Sznapka (síť Rock Rádií):
Nechceme nikoho kopírovat, upřednostňujeme svou vlastní cestu.

Daniel Rumpík (Rádio Blaník):
Je na místě otázka, zda naši posluchači chtějí obal plný umělých kudrlinek a efektů.

E2 i Bonton vyrukují na podzim s webovými rádii
(rozhovor s ředitele E2 Petrem Vladykou a ředitelkou Rádia Bonton Markétou Herfortovou)

Martin Maďarka (síť Fajnrádií):
„Nové webovky přinesou benefit v podobě hudební databáze všech songů… a hlavně překlad do češtiny”

Marek Berger (Rádio Haná, Rádio Rubi):
„Dokud nebude jasná koncepce rozdělování kmitočtů, bude se éter nesmyslně zahušťovat”

Miroslav Škoda (Frekvence 1):
„Když máte obavy, nikdy nic nezměníte.”


Autor článku:

Komentáře (1)

 1. DJ Dick

  Kiss Proton mě v posledním cca roce opravdu potěšil – konečně po několika letech plácání se kdesi v bahně poprocku tu zase máme, nebojím se říci, ten starý dobrý Kiss Proton, ba možná ještě lepší Kiss Proton.
  Ale když jsem 2x slyšel páteční Diskopříběh, skutečně jsem nevěřil vlastním uším. První, co mě napadlo: „Je to opravdu Kiss Proton?“ Pokaždé jsem to vydržel tak 1/4 hod a pak jsem raději přeladil. Slovy klasika: TO SE FAKT NEDÁ!
  Ani si nemyslím, že Michal David je takový prezident všech DJů, jak ho tu Míra Hejda vykreslil… On je především muzikant a producent. Na mě udělal dojem jen s formací DaMiChi – ale to je novodobá záležitost.
  Možná, že na Kiss 98 se Diskopříběh hodí – jenže ta stanice je o něčem jiném. Z KissProtonu bych ho okamžitě odstranil.

  DJ Dick (32 let)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .