Poslední záchvěvy vysílací rady – 11 přidělených kmitočtů!

radiovelkeRada RTV se ve svém voleném období naposledy nadechla a podělila novými kmitočty stávající broadcastery. Na trh nepustila nikoho z žadatelů – nováčků. Konečně rozhodla o brněnské frekvenci 105.1 a věří, že tímto posledním nekonfliktním rozhodnutím může bez skrupulí odejít ze scény.  Dnes vám nabízíme podrobnější pohled na 11 přidělených rozhlasových frekvencí.

1/

Absolutním překvapením tohoto posledního zasedání je neutrální a až alibistické rozhodnutí v případě udělení nového kmitočtu v Brně – Kohoutovicích 365+40m o nominální frekvenci 105.1 MHz a parametrech 500W vertical s několika ČTÚ danými směrovými omezeními. Vítězem licenčního řízení konaného na podzim minulého roku se překvapivě nestal „očekávaný favorit“ Radim Pařízek s projektem Radia Dálnice, ani koordinátor frekvence Pavel Foretník (Haná) s projektem Country radia Brno, ale do vínku svého pokrytí jej nově získalo jihomoravské Radio JIH. Které svým pokrytím nyní sahá či bude mít „pokryto“ od Brna až ke Zlínu.

ctu-mapka_brno_kohoutovice_500w

2/

Druhé licenční řízení slyšením konané v prosinci dopadlo obdobně, možná ještě překvapivěji. Krom toho, že prakticky nelze vypátrat, kdo všechno se jej účastnil, znám je mi pouze vítěz Radio Dobrý den společnosti Kalendář Liberecka, a koordinátor Radio MB jisté sportovní společnosti z Benátek nad Jizerou, není tak častý jev, aby mladičkému téměř nezavedenému rádiu přibyla další vysílací frekvence solidně zvyšující jeho potenciální posluchačský zásah. Navíc, když vítězovo pokrytí takto vůbec nenavazuje na sebe, ale vznikají de facto dva ostrůvky pokrytí v Liberci a Mladé Boleslavi. Vítěz licenčního řízení – liberecké Radio Dobrý den, má díky RRTV k dispozici nový vysílací prostředek: Mladá Boleslav – Bradlec 306+20m o frekvenci 103.5 MHz a parametrech 200W vertical, ERP všesměrově. Lokálně se pravděpodobně sdruží do vysílací antény Radia Bonton umístěné na boku příhradové věže v cca 20m, či společnými silami vylepší stávající stav v logické rozložení antén na T-Mobilu v lokalitě Bradlec.

3/

Největší radost asi projevují na brněnském Radiu Petrov, neb z původně jednoho ženevského kmitočtu a dle RadioProjektu posluchačským zásahem ryze brněnského rádia, se po úspěšném navýšení vysílacích parametrů na mateřských Hádech, expanzivnímu „výletu“ Petrova do Žďáru nad Sázavou 98.0 MHz, kde rádio mimochodem již druhou vlnou úspěšně sbírá posluchače, se nově číslo Petrova dostává ke čtyřce a doplňuje tak své pokrytí o další dvě městské lokality. Parametrově vyšší, však zásahem nižší, je lokální dokrývací kmitočet Boskovice 94.2 MHz/320W vertical. Ryze směrová charakteristika o azimutálním středu 30°

z vysílací lokality Habří 441+29m logicky doplňuje zásah pilotní stotřičtyřky z Hádů o geomorfologicky složitý terén Boskovicka, tvořenou několika městečky utopenými v tzv. „Boskovické brázdě“. Místně Radio Petrov bude využívat sdružením vysílacího systému radia Kiss Hády, které v lokalitě Habří v červnu postaví a rozvysílá svoji nedávno přidělenou pětistovku – 89.4 MHz. Podle slov technika Kiss Hády, Radima Grünwalda, ji bude tvořit dvoupatrový anténní systém s odraznicí od francouzského Ecresa.

Druhý přidělený kmitočet doplní pokrytí Petrova jihozápadním směrem, kvalitním signálem zasáhne Třebíč a jeho blízké okolí. Stowattový dokrývací kmitočet o nominální frekvenci 104.8 MHz je situován do lokality Vaňkův vodojem Kostelíček 503+25m, kde svůj signál na vrcholu vodojemu šíří Radio Blaník a Kiss Hády. Petrov se bezesporu rád domluví s oběma broadcastery, podělí se o vzniklé náklady a sdruží se vysíláním do anténního systému Blaníku Kathrein se zadní odraznicí. Jak jistě víte, je to pro obě strany vždy lepší řešení, než samostatné ovlivňující se anténní systémy blízko sebe.

Jinak pravím, Petrov neřekl na Vysočině poslední slovo. Domluvil se toliko s ČTÚ a netrpělivě čeká na přidělení tzv. „vázaného kmitočtu“ do Jihlavy, který pospolu se Žďárem nad Sázavou bude na shodné frekvenci 98.0 MHz šířit shodný odpojovaný program pro Vysočinu. Lokalita v Jihlavě je již známa, Petrov ji spatřuje v severně položeném silu ZZN v průmyslové zóně v Bedřichově 507+50m.

mp_petrov09

4/

Dosti se rozrůstá i síť kmitočtů pražského Esa radia s.r.o., čili Fajn Radia. Původně ryze pražské lokální rádio doznává v nových otěžích Media Bohemia silně expanzivního boomu. Od RRTV dostává do vínku vysílací frekvence v Táboře a Klatovech. Ve městě husitského odporu, jihočeském Táboře, byla Fajn radiem použita vázaná frekvence, shodná toliko s primárním vysílačem v Praze – 97.2 MHz. Je jisté že ballování pilotu musí jít stranou a kvalitní signál bude na nový stopadesátiwatový dokrývač dopravován datovou trasou. Fajn radiu bude v Táboře vlastní městská lokalita „ubytovna 440+50m“, odkud šíří signál na frekvenci 106.8 MHz Blaník jižní Čechy. Zda se Fajn sloučí do antén Blaníku zatím není jasné. Bylo by to ovšem logické vyústění nastalé situace.

V Klatovech Fajn Radio rovněž nemůže počítat s ballem jakékoliv vlastní frekvence. Přidělením radou RRTV vznikl další odříznutý ostrůvek pokrytí, který se nejvíce bude blížit lokálnímu vysílači v Plzni 97.1 MHz. Místně rádio musí postavit nový vysílací systém v ulici Dragounská 400m, kde na vysokém komínu sídlí všichni tři mobilní operátoři. Rádio dozajista využije zázemí některého z nich a oboustranným anténním systémem ve výšce 80m plně využije od ČTÚ zkoordinovaný frekvenční příděl 100.6 MHz/200W vertical, ERP všesměrově.

5/

Malý stowattový lokální „bubláček“ si do celoplošného plánu pokrytí vybral náš lídr poslechovosti – Radio Impuls. V Jablonci, městě nad řekou Nisou, kde se již nedostává kvalitního signálu 92.1 MHz z Černé hory, si celoploška vyhlédla a nechala ČTÚ zkoordinovat dokrývací kmitočet na ulici 28 října 518+35m. Technický prostředek zve 104.3 MHz/100W vertical, ERP všesměrově.

6/

Rovných pět týdnů uběhlo od doby, kdy osvětový šiřitel classic rocku, Radio Beat, obdržel od RRTV kmitočet v krajském městě na východě Čech – Hradci Králové. Nyní tento broadcaster pod svá křídla bere krásný čistý vysílací kmitočet v Mostě, šestasedmdesátitisícovém městě na severu Čech. Se zásahem vysoko překračujícím sto tisíc potenciálních posluchačů. Na své si tak brzy přijdou zájemci a milovníci rockové muziky od Teplic až po Žatec, Kadaň.

A jaká že frekvence bude pro ně brzy určující? 93.0 MHz/200W s vertikální polarizací, ERP všesměrově. Vysílači by pak měla být domovská 110m budova SHD v centru města Most.

A propos, v Hradci Králové je dle slov Pavla Poláka, technika Beatu, již namontováno. Frekvence 94.9 MHz fakticky čeká jen na několik povolení pro spuštění.

7/

Poctivá muzika se šíří z Brna na sever. Po Vyškově 94.4 MHz se signál Hey radia nezadržitelně blíží k centru střední Moravy, Olomouci. V sedmnáct kilometrů vzdáleném Prostějově bude rádio Hey Brno vysílat na frekvenci 88.8 MHz, se silou 200W ERP a se směrovým omezením k Babímu lomu 88.9 MHz/10kW. Vysílací systém složený ze dvou Kathreinů byste ještě letos měli spatřit na silu MorAgro a.s. v ulici Za Drahou 215+50m. Zásah vysílače je dle výpočetního systému RadioLab cca 50 000 potenciálních posluchačů.

8/

Radio Zlín si trochu se signálem polepší v údolí řeky Moravy od Napajedel přes Uherské Hradiště k Veselí nad Moravou. K tomuto účelu si vyhlédla a posléze nechala ČTÚ zkoordinovat 200W dokrývací kmitočet v Uherském Hradišti/Starém Městě. Zde na ulici Jalubská 222+25m „sídlí“ lokální vysílač regionálního studia ČRo 5 Brno, ke kterému se Radio Zlín hodlá přidružit. Nový kmitočet bude dosti omezen jak ze severu silným Pradědem 100.9 MHz (Impuls), tak z jihozápadu lokálním Hodonínem 101.1 MHz (Kiss Hády).

9/

Radio Čas FM pro svůj nově radou RRTV posvěcený okruh jižní Morava usurpuje další vysílací prostředek, vzniknuvší jako záložní koordinace Kiss Hády v roce 2004. Řadu let byl veden jako volný-nepřidělený, aby po pěti letech finálně skončil ve vínku našeho nejaktivnějšího koordinátora a šiřitele soft AC formátu Blaníku na Moravě. Vysílací prostředek ve Velkém Meziříčí o nominální frekvenci 92.2 MHz a ERP výkonu 100W vertical byl mezinárodně zkoordinován na ulici Jihlavská 476+15m, s omezením na jih (vs. Třebíč 92.4 a Wien 92.0 MHz). Jeho ambice jsou na D1 celkem zjevné, pokryje signálem cca úsek od Velké Bíteše po Měřín.

Autor článku:

Komentáře (17)

  1. Jose

    cituji – ,,Na trh nepustila nikoho z žadatelů – nováčků.“ No, já si myslím, že v poslední době jich na trh pustila ,,až nezvykle mnoho “ proti letů předešlým.
    Např. Orlík – ač se v poslední době mluví o jakémsi zlepšení programu, stále asi zůstává nejhorší stanicí na FM…
    Valašsko ? Není na tom o mnoho lépe. Radio Jihlava ? Také asi žádná sláva… Dálnice ? Ta, se zdá, vzbuzuje odpor, jen svým jménem a osobou vlastníka.
    Nebo snad Dobrý den ? Další ostudnost českého FM.
    Takže, kdo z těch nových, malých, neznámých, je přínosný českému FM a k něčemu už je nebo bude ? Napadají mne pouze dvě jména, Ethno rádio a Gama rádio. Takže raději bych byl aby stávající stanice dokryly zbytek území, aby tedy nebylo, to, co je. Že někde hrají a o kus dál, si je musí jejich posluchači hrát z netu. Klasickým takovým příkladem je např. Beat nebo Country rádio. Ale šlo by do něj zahrnout i Radio 1 nebo Rock Zone nebo Oldies rádio. Také třeba Rádio Wave nebo Dance rádio atd. Nebo třeba i rádio Sázava nebo rádio Samson. Existuje dost stanic, které dokázaly a neustále dokazují, že něco dovedou. Jsou prověřené časem i posluchači. Ale frekvence na FM nemají vůbec nebo jich mají minimálně. Proč tedy nešířit především je a vybírat jakési věci zcela neznámé a projekty nikterak zajímavé ? Jen proto, že se mají objevit nové tváře ? Když se celé roky dovoluje malé požírat a likvidovat ? Ne. Tak tedy dobře, ti nezajímavý už se namnožily a rozmnožily a pomnožily a otravují zcela všude, tak by se mělo rozjet namnožení a rozmnožení a pomnožení, těch zajímavějších, dosud v pozadí.

    1. luho

      Argument dokrytí má svou logiku, ale nezhrnoval bych do onoho výčtu Wave nebo Dance rádio. Wave v analogu není otázka velké rady a už vůbec ne frekvencí, ale politické vůle a Dance rádio se nikdy o FM nesnažilo. Asi pánové vědí že by stejně příliš šancí neměli.
      Jinak by nepochybně dokrytí mělo něco do sebe, ale jen hypoteticky. Řada stanic by na něm nevydělala, například pro Rádio 1 nemá smysl frekvence která pokryje Horni lhotu, Dolni lhotu a přilehlé. Zajímavé jsou pro rádio tohoto typu frekvence ve velkých městech, jenže s těmy bývá potíž a získat je na dokrytí je bez silného lobbingu ještě větší potíž.

    2. Petr Kružík

      Bylo míněno nyní, a to v závislosti na rozhodnutých LŘ. Jakýkoliv „nováček“ to ale bude mít s prosazením přetěžké. Z něčeho živi být musí a RadioProjekt jim, koukněte se, většinou připisuje statistickou 0 (+-). Proto argument „spíše dokrytí“ opravdu sedí. Menšinové formáty RINV – Beat a Country toto činí, tahat někam ven z Prahy Radio 1, Spin, Expres, Oldies či třeba nově Ethno je holý nesmysl. Ani jeden broadcaster o tom opravdu neuvažuje.

    3. Jose

      No, bral bych to jinak stanice od stanice. Z hlediska provozovatelů to možná nesmysl je. Z hlediska posluchačů ani trochu. Argumentuji tady, co tenhle server existuje, že jejich posluchači nežijí a nejsou shromážděni jen mezi vyvolenými v Praze a že je nesmysl trdit, že na českém venkově žijí jen impulsovic opičky. Argumentují tím, že takové chování je nehoráznou urážkou venkova. Argumentuji tím, že kde kdo studoval v Praze. Argumentuji tím, že kdejaký zbohatlík si postavil sídlo na venkově. Argumentují tím, že jsme malá země. Argumentuji tím, že kdejaký lufťák si našel ženu na venkově. Argumentuji tím, že vzdělanost venkova je poměrně vysoká. Argumentuji tím, že samo R1 přiznalo, co posluchačů má v Ostravě Atd. Argumentují tím, že když by byla pro Wave politická vůle, že by mohlo být klidně celoplošné. Takže ano příspěvek nicka luho se mi líbil… Asi by opravdu neuspělo R1 v dolní horní lhotě…Ale asi by uspělo v Brně nebo v Ostravě. O Wave se jeden čas hovořilo jako o rádiu vhodném pro univerzitní města, tady o každém městě v ČR, kde je nějaká VŠ. To samé. Opakuji. Zcela to samé platí pro R1 ! (Že hodlají být až do smrti jen urban Pražácí, je pouze jejich pitomost, nic víc, ale, že na to zarputile trvají, to samozřejmě vím.) Tak Beat může a Oldies nemůže. Další nesmysl. Za prvé oldies stanice jsou jako celoplošky běžné. Za druhé Beat a Oldies je po stránce Classic Rocku pomalu to samé. Jistě Beat je lepší a má rozmanitější program. Ale hodně kapel hrají těch samých. Hodit bejvalo Oldies místo Rock rádií by mělo větší smysl nežli dělat nová Rock rádia. Pravda u nás je samozřejmě slovo oldies pokřivené komunistickou minulostí, takže zde hrají velkou roli různí blatníci a časy a spol. Ale těch, co vědí, co je original oldies, těch zde žije také dost a bude jich pouze a jen přibývat. Co se týče Expresu. Pro boha živého. Nepřeceňoval bych ani trošičku jejich význam. Vždyť je to jen maličko jinačí popík. Tohle by mohlo hrát opravdu bez problémů úplně všude a další adept na normální celoplošku. Trošku bych se toho bál u toho Ethna. Tam asi opravdu ano. To by možná opravdu jinde, nežli v Praze nepřežilo. Sice bych mohl argumentovat tím, že třeba pořad o World Music má i Vltava i Leonardo !(Petr Dorůžka). Mohl bych argumentovat i tím, že ho má i Wave. Tím, že ho měl dlouho (makossa) mládežnický MDR Sputnik. Že v Německui existuje WDR 5 Funk Haus Evropa. Že ho mělo dokonce britský BBC World Service a dokonce i americké CNN. Ale dobře, dejme tomu, tedy si jistý v kranflecích nejsem. Ale to je tak asi vsjo.

    4. Jose

      Zase to maličko přeženu s počtem příspěvků, ale ještě mě napadla jedna věc. Kterou asi budu muset napsat. Já mám takový hloupý pocit, že ta česká rádia snad nemají žádné ambice, že ta malá česká zaprděnost, je cítit ze všeho. Přece jen, člověk si ledacos přečetl, různé historie z USA, západní Evropy. A to bylo a to se mně na tom líbilo. Takové to: ,,My to těm šmejdům ukážeme…“. ,,My je naučíme, že budou poslouchat nás…“ ,,Jo, voni to ti šasci, neznaj ? Tak vod toho jsme tady aby jsme jim to vetřeli, pod kůži…“ ?,,My je to naučíme, co budou poslouchat…“ A tak dále. A někdy to i dokázali. A pak jsou vepsání v dějinách a slyšel o nich i takový pitomec jako já, někde v socialistickém táboře…Ti, co to nedokázali. O těch se nemluví, ti skončili v propadlišti dějin. Ale tady stále jako bych syšel přesně opačné motivace : ,,Vždyť by to tam nikdo neposlouchal…“
      ,,A to by nás neuživilo…“ ,,A to nejde…“ Atd. Jako by ta česká rádia neměla žádnou duši. Jsou studení jak psí čumák.

    5. Jose

      Zase ovšem na druhou stranu je nutné přiznat, že v tehdejších dobách rozmachu gramofonového průmyslu byla ta rádia důležitá, vlastně věc šlo slyšet z tří zdrojů, buď od živé kapely nebo ze zakoupené nebo zapůjčené gramofonové desky nebo z rádia. Dnes už rádia dobrou hudbu ani pomalu nehrají nebo je jich velice málo, těch, co to ještě dělají a zdá se, že trosky toho, co byl gramofonový průmysl, už ani nemají samy zájem aby je vůbec hrály anebo to tady mají tvrdě, u nás v ruce, postkomunistické mafie. V každém případě, v dnešní době tj. ,,empétrojek“, sítí, různých ,,flešek“, přehrávačů mp3 ve všech tvarech, ,,noťasů“, kabelových i satelitních televizí atd. Je význam těch rádií a tlak na to aby něco hrály, desetinový ? Nebo už žádný ?

    6. luho

      Jose vy musite byt nenapravitelny idealista :) To se mi líbí. Jenže když ono je rádio především business a pokud ho provozovatel tak nebere tak dlouho provozovatelem není.
      A že rádia „dobrou hudbu“ nehrají. Ono je relativní co je to „dobrá hudba“. Je to hudba které se líbí mě? Hudba která se líbí vám? „Dobrá hudba“ je velmi subjektivní pojem. Takže jak se zavděčit co největšímu množství posluchačů? Když si na chvíli zkusím představit že bych byl provozovatelem rozhlasové stanice musím s nelibostí přiznat že bych asi preferoval podobný hudební mix (pochopitelně s ohledem na cílovou skupinu) jaký dnes s nelibostí slýchám v rádiích.

    7. Jose

      @luho – Tak asi je opravdu velkým uměním namixovat něco tak aby to přitáhlo dost lidí a bylo to dostatečně komerčně silné, ještě na přežití a aby to zároveň nebylo nudné, otravné a stupidní. Již jsem prokecl, že do našeho zapadákova nedávno zavítali Uriah Heep. Z původní sestavy tam byl již pouze kytarista Mick Box. V současné době u nich zpívá Bernie Shaw před tím u nich zpíval Steff Fontaine, před ním Peter Goalby, před ním John Sloman, před ním John Lawton a jejich první a nejslavnější byl, David Byron. No a já si tak vzpomněl, když jsme s přáteli popíjeli pivko a sledovali pozorně umělce na podiu, že když Davida Byrona nahradil v roce 1976 John Lawton, tak ten, že tam přišel z německé kapely Lucifer’s Friend. A uvědomil jsem si, že i když podobné věci sbírám už asi od roku 1973. Tak, že od Lucifer’s Friend jsem slyšel tak možná 2-3 písničky, nikdy nic víc. Takže jsem samozřejmě použil ihned po návratu z koncertu domů, soudobou techniku, tedy internet a stáhl si do několika minut 3 jejich desky. A byl jsem velice mile překvapen, opravdu hodně dobrý. Ta první z roku 1970, skvělá. Takže rádia by neměla zapomínat i když zde byl kdysi nějaký socialistický tábor nebo právě proto, že tu byl a měla by lidem nahradit to, oč je tehdejší režim, připravil. Pokud tak nečiní, nelze se divit, že je občas nazvu kolaboranty nebo komunisty. Pokud oni existují jenom pro generování zisku. Já si zase potřebné věci mohu poslechnout, naprosto bez nich. Musí najít tu správnou rovinu mezi ziskem a ještě zajímavostí, jinak jim ty reklamy poběží do zdi a pak se docela divím, že se je k nim vůbec někdo dá.

  2. Pavel RŮŽIČKA

    Nadpis článku zní: „Poslední záchvěvy vysílací rady – 11 přidělených kmitočtů!“ Ale v článku je zmíněno pouze 9 nových kmitočtů, kde jsou tedy další dva? Převážně mi zajímá Plzeň (103.0 MHz – 200W). Dočká se Plzeň Country radia?

    1. Martin Šinkovský

      Devět rádií bylo „obdarováno“, dvě z nich (Fajn, Petrov) dostala dvě frekvence.

    2. Petr Kružík

      Plzeň 103, stejně jako ostatní tři kmitočty v západních Čechách které spadly do LŘ, si pro své účely nechalo zkoordinovat nové Radio Samson. Folkové radio lidiček kolem Václava Ježka a Jaroslava „Samsona“ Lenka, působící zatím na internetu. Country radio si bude muset najít pro Plzeň frekvenci svoji, pokud tak již neučinilo..:)

    3. Pavel RŮŽIČKA

      No nebyl bych si tak jist, že je Country radio bez šancí, osobně bych dal přednost zaběhnutému pražskému programu. Navíc ani moc nevěřím, že RRTV dá šanci novému projektu! Uvidime … V každém případě bude obojí přínosem!

    4. Jose

      To je pěkná informace od P.Kružíka. Děkuji. Moc dobře si vzpomínám na dobu kolik ? Rok dva zpět, kdy se tady besedovalo o tom, že Samson nikdy nepřekročí stín netového rádia. A helemese. Třeba překročí. Tedy budu vždy jednoznačně jeden z těch, co jim v tom bude držet všechny palce. Již asi 2x jsem zde citoval Lenka s jeho výrokem, že pokud rockeři mají kde jaký stadion, tak folkáčí mají kde jakou hospodu. Jaké, zatím na netu…. Nutno ještě říci, pravých a originálních dědiců Karolíny. A kolem Karolíny tady byl snad největší hukot, co tak zničení nějakého rádia pamatuju. A taky si pamatuju na dobu, kdy Karolína brala pražské CR levou zadní, tedy byla chvíle, kdy byla úspěšnější. I když jim to dlouho nevydrželo. A také bych mohl odcitovat Jendu, co tu napsal, že Karolína byla takovým malým rodinným zlatem nebo nějak tak to napsal. Takže ano Samson patří na FM a určitě spíše nežli Orlík, Dobrý den a jim podobní.

  3. Petr Kružík

    O Rádiu Samson

    Od 1.března 2008 mohou všichni příznivci folku, country a dobré muziky poslouchat nové Rádio Samson. Je to stanice, která je k dispozici zatím pouze na streamech play.cz, ale už od svého vzniku má ty nejvyšší ambice.

    Rádio založila parta lidí kolem Jardy „Samsona“ Lenka, která se nesmířila s likvidací folkových a country stanic v ČR a chce tento žánr do vysílání vrátit. „Musíme se vrátit tam, kde bývala kdysi Karolína nebo Country rádio a vyrazit naším směrem“ říká k celému projektu Jarda Samson Lenk. „Není přece možné, aby muzika, která se hraje po všech klubech a pódiích v republice, jaksi cudně z českého éteru vymizela“, dodává.

    Rádio Samson začíná skromně formou webového rádia. Tento způsob ale bude dále rozvíjet s využitím všech možností internetové komunikace. Cílem a základní ambicí Rádia Samson je pak vrátit folkovou a country muziku zpět do terestrického vysílání.

  4. Jose

    Ano. To je přesná citace, na rozdíl od mých ,,velmi volných úprav“. Nic méně máme mít údajně jaksi trh a tam , kde je ,,svoboda“ tedy na netu, víceméně funguje. Takže teď to zase maličko podrazím já. A to takto. Již jsem argumentoval pravdou svatou, že u nás ve městě, snad lidi, co se tak bavím, touží nejvícce po pražském CR, tedy, že je to u nás nejžádanější, nám na FM nedostupná stanice. Ale chci říci a musím říci druhou pravdu. Pokud se bavím s někým o country a folku a on z nemožnosti pustit si CR na FM, používá doma a v práci k poslechu net. Tak pak tam vítězí a neposlouchá Samsona. Ale tyhlety : http://www.clickandcountry.com/

  5. Jose

    Ještě tedy abych nenahrával jednomu, tak vstup k Samsonu
    http://www.radiosamson.cz/
    a možná by si zasloužila odkaz i Sázava http://radiosazava.cz/ jakož to stanice, která se také trošku zaobírá tímto stylem i když se zaobírá i jinými záslužnými a nedostatkovými styly… (A je nutno podotknout, že na L.Joa se taky stále ještě vzpomíná)…
    A je možno si provést vlastní porovnání…

  6. Pavel Šorf

    Rada Rozhlasu&Televize se zblaznila.Držte se piva.To nejde nazvat,napsat jinak než odpornej hnus za hnusem.Od Radia Jihlava počínaje,po Radio Blaník,Dobré ráno,Dálnice…konče.Expanze Radia 1,Country Radia,Spin,RockZone ano,ale ostatní ne.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .