Může česká BBC vysílat hudbu? Základní problém licence stále trvá

zet-kampan-spolecnost-651-perex

Zpravodajská stanice ZET, která zajišťuje vysílání českých bloků v rámci programu rádia BBC, je v éteru téměř rok, no stále nemá jasno v základní podmínce, zda může do vysílání zařazovat hudbu nebo nikoliv.

Současný stav je takový, že společnost hudbu do svého vysílání zařazuje, i když ji Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila na porušení zákona. Licence rádia BBC ČR se totiž o hudbě nezmiňuje, nicméně zástupci provozovatele tvrdí, že hudba spadá pod licenční podmínku „zábava“. Spor o to, zda hudba spadá pod zábavu nebo nikoliv, by měl rozlousknout soud.

Nejprve pokuta od RRTV, následně soud

Provozovatel rádia BBC a ZET se však na soud zatím neobrátil, jelikož od regulační rady neobdržel žádnou pokutu za porušení licence v otázce vysílání hudby. „Dokud nás Rada pouze upozorňuje na porušení zákona, nemáme možnost posunout věc k soudu. Proto čekáme, až nám RRTV vyměří pokutu za vysílání hudby,“ řekl serveru RadioTV.cz Miroslav Hrnko, výkonný ředitel mediálního domu Lagardére, který v ČR vlastní a provozuje i rádio BBC/Zet.

Pokud by RRTV přistoupila k pokutě, společnost se dle slov Hrnka obrátí k soudu.  Právě vyměření pokuty je však nezbytná podmínka k tomu, aby se celou záležitostí mohl zabývat soud. „Z našeho pohledu by bylo nejlepší, pokud bychom už měli v této otázce jasno. Jsme sice přesvědčeni o tom, že v rámci Rádia ZET můžeme vysílat hudbu, nicméně počítáme i s alternativou, že bychom hudbu omezili,“ připustil Hrnko.

Hudba není nutností, ale může zvýšit atraktivitu programu

Rádio ZET nyní zařazuje do vysílání přibližně čtyři písničky v hodině. Případná eliminace hudby by měla za následek zvýšení opakování některých zpravodajských a publicistických příspěvků ve vysílání. Z pohledu provozovatele to však není problém. Přítomnost hudby ve vysílání však může mít význam z hlediska celkové atraktivity programu pro posluchače.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .