Hudba ve vysílání české BBC je problém, míní regulační rada

bbc-logo-167Rozhlasová stanice BBC, kterou v České republice od března letošního roku vlastní a provozuje majitel Evropy 2 a Frekvence 1, si vysloužila další upozornění od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli údajnému neplnění licenčních podmínek. Regulační rada se domnívá, že umístění hudby ve vysílání BBC je problém. Provozovatel dostal sedmidenní lhůtu k nápravě.

RRTV na základě analýzy programu oznámila, že stanice zařazovala do vysílání hudbu v denních blocích od 8 do 11 a od 13 do 16 hodin. Z licenčních podmínek přitom vyplývá, že v tuto dobu stanice může vysílat pouze zpravodajství, publicistiku, vzdělávání, sport či zábavu. O hudbě se licence nezmiňuje.

Vlastník české BBC, skupina Lagardere, tvrdí, že hudba v programu české BBC má své místo a není v rozporu s licencí. Fakt, že licenční podmínky nestanovují poměr hudby a slova, vnímá provozovatel jako svou konkurenční výhodu, jelikož může si tento poměr přizpůsobit dle svého uvážení. V českých blocích BBC se objevuje přibližně 6-8 písniček v každé hodině.

ANALÝZA SITUACE BBC: Lze dělat seriózní zpravodajské rádio, když prodávám pořady sponzorům?

Provozovatel české BBC musí řešit i personální problémy. Stanici v posledních deseti dnech opustilo několik redaktorů včetně profilového moderátora Ondřeje Černého, editora Petra Nosálka a dalších. Odchozí pracovníci nesouhlasí především s tím, že provozovatel umožňuje reklamním klientům vytvořit pořady nebo rubriky přímo na míru.

Dění v české BBC, která by se měla v průběhu letošního roku přejmenovat v Rádio ZET, budeme i nadále sledovat.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. raqisaudi

    وجد العديد من أنواع المبيدات التي يمكن استخدامها للسيطرة على الصراصير. بعضها على شكل طعم ، والبعض الآخر على شكل سائل ، يتم توزيعها في الأماكن التي توجد فيها الصراصير في المطبخ ، على سبيل المثال ، خلف الثلاجة ، تحتها ، في خزائن المطبخ والزوايا ، خلف الغسالات ، بحيث تحمل الصراصير الطعم إلى أعشاشها ، بعيدا عن الأطفال. الابتعاد عن الأطفال إذا كان هناك حيوانات أليفة في المنزل ، لأنها قد تشكل خطرا عليهم.
    يساعد السكر على جذب الصراصير ، ويساعد حمض البوريك على قتلها ، لذلك يمكن خلط هاتين المادتين معا لعمل لقاحات للمنزل ، وتخليصه من الصراصير إلى الأبد ونشرها حيث توجد الحشرات. حمض البوريك ليس ساما للإنسان والحيوان ، ولكن يجب إبعاده عن المناطق المفتوحة والأماكن التي يتم علاجها يوميا لتجنب ملامسة اليدين والقدمين والملابس.

    شركة مكافحة حشرات بجازان

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: