Moravský rok ČRo na dožínkách, ČRo Region slaví narozeniny

dozinky

Společný projekt moravských regionálních studií Českého rozhlasu spěje k třetímu vydání. Moravský rok tento víkend zamíří do „Hanáckýho skanzenu v Příkazích u Olomouce„. V sobotu pak navíc Český rozhlas Region (střední Čechy) bude se svými posluchači slavit výročí svého vzniku na hradě Křivoklát. Během odpoledne vystoupí několik známých interpretů.

Moravský rok zavítá na hanácké dožínky

Český rozhlas Brno, Olomouc a Ostrava zvou své posluchače na akci Moravský rok, už třetí akce v rámci celoročního projektu zavítá v sobotu 27. srpna do „Hanáckýho skanzenu v Příkazích u Olomouce„. Z tohoto prostředí přivítá posluchače Hanácká mozeka Klas, Mužský pěvecký sbor, ale také moderátorka Zora Ježková a její hosté. Reportér Aleš Spurný příchozím ukáže, jak správně vymlátit obilí, prozradí recept na zaručeně pravý žňový vdolek a mnoho jiného.

K TÉMATU: Moravský rok Českého rozhlasu už v sobotu

Třetí díl moravského roku startuje ve vysílání moravských studií České rozhlasu v sobotu 27. srpna od 10:05, poslouchat jej můžete prostřednictvím stránek www.rozhlas.cz/audio. Nápad Moravského roku se zrodil poté, co jsem slyšel několik (dle mého soudu) vynikajících přímých přenosů ČRo Ostrava z Valašského muzea v přírodě. Říkal jsem si, proč by tyto komponované reportáže nemohly vysílat všechny moravské stanice,” řekl v rozhovoru pro RadioTV Michal Bureš, režisér a dramaturg ČRo Olomouc.

Po velikonoční návštěvě Valašského muzea v přírodě, červnovém Putování po Jantarové stezce na MFF ve Strážnici zavedou posluchače rozhlasové mikrofonu na vinobraní z jihomoravského Kobylí v sobotu 24. září.

dozinky_croČRo Brno, Olomouc a Ostrava zvou na třetí díl projektu Moravský rok.

ČRo Region slaví narozeniny na Křivoklátě

Hrad Křivoklát bude v sobotu 27. srpna patřit oslavě narozenin Českého rozhlasu Region. Pro návštěvníky bude po celý den připraven program, v jehož rámci vystoupí na hradním nádvoří Wabi Daněk, Petra Černocká, Jana Chládková, Pavel Vítek, Karel Kahovec, Jaroslav „Samson“ Lenk a vítězka soutěže Start Českého rozhlasu Ilona Brymová. Program začíná v 10:00 a skončí o sedm hodin později. Bonusem je zajištění kyvadlové dopravy historickými autobusy z Berouna a Rakovníka. Odjezd ze třetího nástupiště rakovnického a berounského autobusového nádraží zajistí Český rozhlas každou celou hodinu od 10:00 do 17:00 hodin.

PSALI JSME: Peter Duhan plánuje v Českém rozhlasu malou revoluci. Většinu stanic přeformátuje

V doprovodném programu návštěvníci narozeninové oslavy uvidí, jak vzniká karikatura, a naučí se, jak se kreslí. K vidění bude i hradní katovna, kde své nástroje předvede středověký kat. Zájemci si budou moci vyzkoušet lukostřelbu, žonglování, projít se po laně nebo prověřit svou šikovnost v dovednostních hrách,“ prozradil Petr Jindra, marketing a PR manažer ČRo Region. Narozeninovým dnem provedou moderátoři Iveta Chlumská a Patrik Rozehnal. Samotnou prohlídku hradu Křivoklát budou moci návštěvníci ve vybraných časech absolvovat ve společnosti MUDr. Kateřiny Cajthamlové.

Pódiový program narozeninové oslavy Českého rozhlasu Region na hradě Křivoklát:

10:00 Ilona Brymová
11:00 Jana Chládková
12:00 Karel Kahovec
13:00 Wabi Daněk
14:00 Pavel Vítek
15:00 Jaroslav Samson Lenk
16:00 Petra Černocká

croregionNarozeninová pozvánky ČRo Region – Středočeský kraj.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .