Mezinárodní festivatel rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio přivítá zájemce v Olomouci

Přehlídka rozhlasové tvorby se v Olomouci úspěšně etablovala, potřetí se vrací do hanácké metropole. Již čtyřiatřicátý ročník naváže na historii a představí ta nejlepší díla v kategoriích Drama, Dokument a Reportáž (mezinárodní kategorie).

AudioREPORT v Jihlavě, autor: AudioDokument žije

AudioREPORT v Jihlavě, autor: AudioDokument žije

Nadcházející ročník festivalu Prix Bohemia Radio se potřetí uskuteční v Olomouci. Návštěvníky i soutěžící bude čekat opět neopakovatelná atmosféra univerzitního města a čtyři dny plné kulturního dění, rozhlasové tvorby a informací o moderních trendech z mediálního světa,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Své zastoupení bude mít i pětičlenná odborná porota, která provedla předvýběr z přihlášených pořadů. Hodnocení děl v hlavní soutěži probíhá tajným hlasováním. I v letošním roce bude zastoupena odborná studentská porota, která rozhodne o udělení Ceny studentů bez ohledu na předvýběr kolegů z odborné komise.

Čestnou prezidentkou festivalu Prix Bohemia Radio je také v letošním roce paní Hana Maciuchová. Festival podporují významné značky v čele s německým veřejnoprávním MDR.

Neukotvená Dvojka Českého rozhlasu ztrácí posluchače

Dvojka Českého rozhlasu se delší dobu potýká s odlivem posluchačů. Programová struktura i styl vysílání se navíc podobá regionálním stanicím. Pro stejnou skupinu posluchačů se tvoří velmi podobný program, ačkoli se charakterizují odlišně.

....

Pondělí bude zasvěceno kategorii Dokument, moderátorem dne bude Ivan Studený, slovesný dramaturg. Podvečer představení studentského UP AIR rádia. Večer proběhne koncert rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, večer vystoupí Monika Bagárová, Celeste Buckingham, Martin Chodür a Robo Opatovský.

Reportáž bude dominovat úternímu dni, dnem bude provázet Jiří Hošek, den nabídne netradiční doplňkový program – workshop s Karen Werner: The Politics of Storytelling, netradiční formát setkání rozhlasových tvůrců a posluchačů s názvem „Radio Speed Dating“ a den uzavře beseda s rakouskou zpravodajkou Marií Woodhamsovou a generálním ředitelem René Zavoralem.

Středečním poslechem kategorie Drama provede návštěvníky šéfrežisér Aleš Vrzák. Radio Junior se představí v olomoucké Pevnosti poznání a představí nejen dětem, jak se dělá rádio. Večerní program přinese debatu ČRo Plus s názvem „Rusko – přítel nebo hrozba?“, debatovat budou Michael Romancov, Petra Procházková, Tomáš Sedláček, Jaroslav Bašta a Jiří Weigl. Moderuje Michael Rozsypal.

Prix Bohemia Radio zakončí program ve čtvrtek, ráno zahájí Jan Kovařík v Caffé Opera. Celodenní doprovodný program nabídne například také poslech hry Shakespearova lebka ve zvuku 5.1, Slavnostní zakončení se odehraje v Arcibiskupském paláci v Olomouci za moderace Jitky Novotné a vystoupí vokální skupina SKETY.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .