Konec Jiřího Černého na Dvojce připomněl komunikační problémy v Českém rozhlase

Není to tak dávno, kdy vedení Českého rozhlasu nedokázalo přesvědčivě zdůvodnit náhlý konec šéfredaktora okruhu ČRo Vltava Petra Fischera. Nyní se v podobné situaci ocitl legendární hudební publicista Jiří Černý.

radio-mikrofon-651

Klub osamělých srdcí seržanta Pepře končí po 13 letech

Český rozhlas ukončil dlouholetou spolupráci s hudebním publicistou Jiřím Černým. Už v prosinci minulého roku došlo ke zrušení jeho dlouholetého pořadu s názvem Klub osamělých srdcí seržanta Pepře, který se vysílal 13 let na stanici ČRo Dvojka. Premiérové díly se ve vysílání objevovaly do konce roku 2018, pak se ještě pořad reprízoval prvních týdnech letošního roku.

Konec legendárního hudebního kritika potvrdil webu Echo24.cz mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Ukončení spolupráce podle něj proběhlo „po vzájemné dohodě“ a „v přátelském duchu“. Jiří Černý měl být o všem předem informován a prý sám připustil, že uvažoval nad ukončením pořadu. Navíc měl dál hostovat v jiných pořadech Českého rozhlasu.

Tím by se celá věc mohla uzavřít, kdyby se ovšem verze pana Hošny a pana Černého zásadně nelišily. Jiří Černý se totiž vůči stanovisku rozhlasu ostře ohradil na svém webu a napsal, že nic z toho co říká mluvčí rozhlasu, není pravda.

Nikdo se o ničem se mnou nedohadoval, vedení Dvojky mi prostě oznámilo, kdy končím. Nikomu jsem předtím neříkal, že sám uvažuju o skončení spolupráce. Doteď mi taky nikdo neřekl, že budu v rozhlase dál hostovat v nějakých pořadech,“ napsal Černý.

Překvapený mluvčí rozhlasu se následně ocitl v dost nepříjemné situaci, a pro Echo24 dodal, že vyjádření Jiřího Černého nechápe.

Vyjádření pana Černého je pro mě velkým zklamáním a nerozumím mu. Za naším prohlášením si stojíme. Kolegové z Dvojky mě ujistili, že setkání proběhlo v přátelském duchu,“ uvedl pro Echo24.cz Jiří Hošna.

Problémy v komunikaci a rozdílné chápání přátelské atmosféry

Tato událost připomněla viditelné nedostatky v komunikaci uvnitř Českého rozhlasu. Jakoby se vedení nepoučilo z nešťastné výměny názorů, která provázela vynucený odchod Petra Fischera z Vltavy. Vedení ČRo v čele s generálním ředitelem nejprve chystaný „vyhazov“ Fischera označovalo za spekulace, pak přišlo s různými záminkami, aby posléze šéf rozhlasu konečně přiznal, že důvodem ukončení spolupráce není chybějící odbornost pana Fischera, ani „porno na Vltavě“, ale jen a pouze vzájemná ztráta důvěry.

Následně sice od této verze upustil, ale jiný srozumitelný důvod neuvedl. Nemluvě o tom, že Petr Fischer byl vyhozen navzdory rostoucí poslechovosti Vltavy – tato stanice v posledním klouzavém pololetí získala až 21 procent nových posluchačů denně a +12 procent posluchačů týdně.

Způsob ukončení spolupráce s Jiřím Černým je tak jen další ukázkou toho, že v rozhlase zřejmě nepanuje zas tak přátelský duch, o kterém se zmínil mluvčí Jiří Hošna. A nebo zmíněné setkání s Jiřím Černým proběhlo trochu jinak…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .