Dvojka ČRo mění program: Mizí Klub Rádia Junior, přichází zvučná jména

Český rozhlas Dvojka pokračuje v boji s klesající poslechovostí a od února se výrazněji promění programové schéma. Za moderátorský mikrofon usedne Halina Pawlowská, Tereza Kostková, Šárka Volemanová či Meky Žbirka. Změna se dotkne zejména dopoledního a večerního programu.

Novinky 2019 na Dvojce, foto: Khalil Baalbaki,archiv Romana Vaňka

Novinky 2019 na Dvojce, foto: Khalil Baalbaki,archiv Romana Vaňka

Odliv posluchačů je u Dvojky ČRo dlouhodobým problémem. Programový ředitel Českého rozhlasu Ondřej Nováček představil novinky, které mají úbytku zabránit: „Dvojka je v českém éteru ojedinělá a nenahraditelné stanice a takovou musí zůstat i do budoucna. Nemůžeme ovšem zavírat oči před skutečností, že desetitisíce posluchačů si přeladilo na jinou stanici, protože jim program Dvojky přestal vyhovovat,“ vysvětluje změny.

Aby se vedení rozhlasu vyhnulo silným kritickým reakcím, dávkuje změny postupně, v několika vlnách. V programu zůstávají Jak to vidí, Káva o čtvrté, Kolotoč, Hajaja, Meteor, Tobogan, nedělní pohádka a další tradiční pořady zůstanou pilíři vysílání vaší stanice. „Svěžejší háv dostanou také staniční znělky, které budou i nadále vycházet z nádherného motivu Smetanova Vyšehradu,“ doplňuje ředitel Nováček.

Dva na Dvojce: PO-PÁ 09.00–11.00

Dopolední pásmo v inovované podobě zahájil rozhlas už 14. ledna. Novinkou je moderátorská dvojice, Jiřího Holoubka doprovází Šárka Volemanová (Áčko, 13. komnata, Věštírna,…), společně uvádí příběhy ze života posluchačů a známých osobností. V druhé hodině pokračuje poradna a zVĚDAvosti.

Neukotvená Dvojka Českého rozhlasu ztrácí posluchače

Dvojka Českého rozhlasu se delší dobu potýká s odlivem posluchačů. Programová struktura i styl vysílání se navíc podobá regionálním stanicím. Pro stejnou skupinu posluchačů se tvoří velmi podobný program, ačkoli se charakterizují odlišně.

....

Blízká setkání: PO-PÁ 11.00–12.00, repríza 21.00–22.00

Rozhovory pod taktovkou Terezy Kostkové (na Dvojce moderovala 12 ve 12) nebo Stáni Lekešové (Host do domu, Je jaká je,…) nahradí dosavadní rozhovor se známou osobností Host do domu. První díl nasazuje Dvojka od 4. února.

Pokračování za chvilku: PO-PÁ 12.00–12.35, repríza 21.00–22.00

Halina Pawlowská uvádí nový pořad, jehož cílem je „zasvěceně i zábavně provádět drobnými plody současného humoru: fejetony a krátkými humoristickými příběhy z běžného života„. O víkendu potom v pravé poledne s pořadem „Co Čech, to Němcová“ provede společně s hosty příběhy posluchačů.

Odpoledne na Dvojce: PO-ČT 12.35–16.00

Václav Žmolík již nebude provádět odpoledním proudem, nadále jej posluchači uslyší v rámci pořadu „Po Česku“. Jedinou moderátorkou je Ivana Bendová, úpravy se dočká samotná náplň odpoledního pásma.

13:17 Chutě Romana Vaňka
13:30 Co se děje v kultuře
13:49 Rozhlasový skeč
14:17 Po Česku s Václavem Žmolíkem
14:38 Reportér Martin Minha mezi vámi
14:51 O původu příjmení
15:17 Kdo s koho – soutěž s Janem Rosákem

Srdcovky od Dvojky: PO-PÁ 19.00–19.45

Výlet proti proudu času do dob, kdy hudba měla nejen rytmus, ale také melodii. Domácí i světové zlaté hity z 50. až 80. let vybírají a slovem provázejí Miloš Skalka a Josef Melen. Oba do 4. února provází pořadem „Polední hrátky“. Tento pořad nahradí Klub Rádia Junior, večerní pohádka Hajaja zůstává v 19.45.

Speciály

Miroslav Žbirka se od 16. března těší na posluchače ČRo Dvojka v pořadu „Mám rád“ (sobota 10.00–11.00), vyprávět bude o svých setkání.

Pondělí 4. února od 18.30 bude uvedeno v premiérách pořadu „Stopy, fakta, tajemství…“ Stanislava Motla. Úterní 18.30 doprovodí „Příběhy slavných značek“. V pátek od 18.30 naladíte Jana Rosáka a „Bijáček“, týdeník provede kultovními českými filmy. V neděli už je vyhrazen čas 18.30–19.00 dokuseriálu.

Jak už dříve uvedlo vedení ČRo, pozice ředitele Dvojky zatím není obsazena a pověřeným šéfredaktorem Českého rozhlasu Dvojka zůstává Ondřej Nováček. Zjišťujeme podrobnosti, které přineseme v následujících dnech.

Vzhledem k tomu, že z večerního programu odpadnou od 4. února hudební speciály, lze očekávat jejich přesun na regionální stanice, resp. na jiný vysílací čas v rámci programu Dvojky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .