Kam se poděli moderátoři rádia Kiss? Většina zůstala v domovských regionech

Prvního května se do českého éteru dostalo rádio Kiss ve zcela nové podobě, dosavadní regionální studia zanikla a většina z místních moderátorů se musela poohlédnout jinde po novém zaměstnání. Přinášíme stručný přehled některých výrazných hlasů bývalých regionálních rádií Kiss a jejich současné působiště nejen za rozhlasovým mikrofonem.

Nové společné logo KISS rádií a slogan "be happy!"

Nové společné logo KISS rádií a slogan „be happy!“

Za mikrofonem rádia Kiss usedá drtivá většina moderátorů z regionů

Bára Tlučhořová a Roman Anděl budili do května letošního roku posluchače rádia Kiss Jižní Čechy, aktuálně s nimi mohou vstávat posluchači centrálního rádia Kiss. Z jihu Čech přesídlil do Prahy také DJ Basslicker (Kissparáda, Horečka sobotní noci, případně v denním proudu), z rádia Kiss Proton můžeme každý všední večer slyšet v Jukeboxu Zbyňka Janíčka. Z rádia Kiss Delta přesídlil na centrální Kiss také Vojta Sklenář, slýchat ho můžete zpravidla o víkendu.

Z pražského rádia Kiss můžeme nadále slýchat Petru Reisinger (dříve Rádio Bonton), Lukáše Váňu, Hanku Mašle Rainders, Martina Hájka, Tomáše Morávka, Martina Hovorku či Petra Vojnara. S výjimkou Michala Kavalčíka tak za mikrofonem zůstali moderátoři rádia Kiss.

Na rádiu Frekvence 1 pracuje také Markéta Schwarzová, kterou znají původně posluchači Rádia Dobrý den a posléze působila za mikrofonem rádia Kiss Delta.

Velká část moderátorů přešla do Českého rozhlasu, Hitrádií a do regionů

Řadu známých hlasů rádia Kiss Morava můžeme aktuálně slyšet za mikrofonem Hitrádia Orion, jmenovitě jde o Moniku Dudovou (všední dny 9–12), Oldu Gbelce (víkendy) či Davida Račáka (víkendy).

Na Hitrádiu Faktor vysílá bývalý hlas rádia Kiss Jižní Čechy jménem Jirka Ježek (všední dny 9–12), ze stejného regionu pochází Adéla Jirkalová (víkendy na Hitrádiu Faktor) a Nikol Šedinová (Dobré ráno, jižní Čechy na Hitrádiu Faktor).

Rádio Kiss Proton za dobu své existence vychovalo rovněž řadu výrazných postav, aktuálně některé z nich mohou slýchat posluchači také na Hitrádiu FM Plus. Za všechny jmenujme jména Michal Místy (všední dny 9–12) či Vláďa Jaroš (Hitrádio FM Plus, Hitrádio Dragon – všední dny 12–15).

Do Českého rozhlasu Brno putoval letos Borek Kapitančik, přes 20 let byl spjat s rádiem Kiss Hády, patří mu blok s názvem Vesele i Vážně o víkendu (pátek 13–16, sobota 14–16). Do ČRo Brno zamířil i Radek Bortlík, jenž se stal manažerem komunikace. Mezitím krátce působil v Rádiu Petrov. Posilami Rádia Petrov jsou i další bývalé tváře rádia Kiss Hády – Petra Hokszová, Jirka Veselý a Petr Zakopal (denní proud).

Z rádia Kiss Hády přesídlil i David Máčala, toho mohou pravidelně ve všední dny slýchat posluchači Radia Haná. Zpravodajství Zelené vlny Českého rozhlasu připravuje Lukáš Müller, někdejší zpravodaj rádia Kiss Morava. Z rádia Kiss Hády znají posluchači Ondřeje „Blažmena“ Blaho, již několik let provází také ranním vysílání Dobrého rána na ČT2.

Jirku Horvátha si mohou pamatovat posluchači rádio Kiss Publikum, aktuálně jej ve všední dopoledne mohou naladit na vlnách Rádia Kroměříž. Petr Vejvoďák Vejvoda a Vejvoďákovo ráno na rádiu Kiss Proton jsou na mysli řady příznivců rádií. Už od začátku letošního roku je stálým moderátorem Radia Beat.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za opravu a doplnění. Upravil jsem v článku.

 1. Vojtěch Přívětivý

  Zdravím,
  z Radia Kiss Publikum jsme se s Pavlem Cackem také přesunuli na Radio Kroměříž. Pavel vysílá na Radiu Kroměříž od 13. do 17. hodiny (na Kiss Publikum to bylo 17-20) a já vysílám o víkendu. Stejně, jako dřív.
  Juli Kamhalová, která na Kiss Publikum vysílala odpoledne (13-17) je teď moderátorkou dopoledního vysílání Radia Zlín a pokračuje také dále jako zprávařka pražského Radia Spin 962. :)

  S pozdravem,
  Vojtěch Přívětivý

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Dobrý den,

   velké díky za další informace. Je dobré vědět, že se řada výrazných hlasů neztratila a nadále těší posluchače. Přeji hodně zdaru.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .