Impuls ani po šesti letech nebyl z trůnu sesazen, mírně oslabený Blesk také vítězí

radioprojekt_002

PRVNÍ INFORMACERádio Impuls si denně naladí 1,039 milionu posluchačů, od minulého průzkumu si polepšilo o 32 tisíc, meziročně přišlo jen o 9 tisíc posluchačů. Frekvence 1 je s výsledkem 940 tisíc posluchačů denně nadále druhou nejposlouchanější českou stanicí před sesterskou Evropou 2, ta odchází z průzkumu s číslem 871 tisíc. V regionech dominuje Rádio Blaník, které oslovuje 668 tisíc posluchačů. Vyplývá to z průzkumu poslechovosti RadioProjekt III. + IV.  Q. 2011, který pro RS SKMO zpracoval STEM/MARK Median. Uvnitř najdete také informace k MediaProjektu.

Druhý čtvrtek v měsíci únor znamená, že jsou zveřejněna čísla poslechovosti za druhé pololetí roku 2011. Vyplývá z nich, že situace na českém rozhlasovém trhu je stabilní a zásadních výkyvů jsme se ani tentokrát nedočkali. Dnes nabízíme stručné informace o aktuálních výsledcích, redakce RadioTV pro vás na další dny připravuje tradiční analýzy denní a týdenní poslechovosti. Chybět dnes ale nebude ani analýza MediaProjektu.

Rádio Impuls nadále nejposlouchanější

Nejposlouchanějším rádiem v České republice zůstává Rádio Impuls, denně si k poslechu vybere tuto stanici 1,039 milionu posluchačů, ve srovnání s předchozími vlnami průzkumu RadioProjekt se jedná o stabilní poslechovost, naposledy jej ladilo 1,007 milionu. V porovnání s předchozím průzkumem poslechovosti si Rádio Impuls polepšilo nejvíce ze všech celoplošných rádií.

RadioProjekt II.+III.Q’11: Rádio Zlín na nejhorších číslech v denní poslechovosti v historii

Impuls se opět vzdálio konkurenční Frekvenci 1, tu ladí denně 940 tisíc, Evropu 2 pak 871 tisíc. Český rozhlas 1 – Radiožurnál též nevybočuje a pokračuje s výsledky pohybující se okolo hranice 700 tisíc. Následují ČRo 2 – Praha (381 tisíc), ČRo 3 – Vltava (59 tisíc) a ČRo 6 (25). Programovou síť BBC má denně na svém přijímači nalazeno 16 tisíc posluchačů.

Blaník o 20 tisíc posluchačů bohatší

Nejposlouchanější regionální stanicí zůstává Rádio Blaník, denně má 668 tisíc posluchačů (minule 646 tisíc), druhé je Radio Čas (274), následuje Country Radio (182), to spadlo z 212 tisíc posluchačů v minulém průzkumu. Stejný počet posluchačů ladí Rádio Beat (182) a ČRo Brno (184). Nad hranicí 100 tisíc posluchačů se nachází Hitrádio Orion (157), Radio Černá Hora (132), Fajn radio (124) a Kiss Hády (103). Posiloval ČRo České Budějovice (93).

RP_2011_3+4Q_zprava

MediaProjekt: Blesk nadále nejčtenější

Čtenost celostátních deníků mírně poklesla, nicméně jejich pořadí zůstává nadále stejné. Nejčtenějším periodikem je deník Blesk, v druhém pololetí roku 2011 jej čte 1,29 milionu, před rokem to bylo 1,37 milionu, minule dokonce 1,404 milionu. Mladá fronta DNES výsledky stabilizovala, čte jej 797 tisíc. Následuje deník Právo (395), Aha! (248), Sport (236), Lidové noviny (228) a Hospodářské noviny (194). Kompletní výsledky čekejte již příští týden na RadioTV.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. apeiron

    Já osobně tedy Rádio Impuls neposlouchám,protože toto rádio stále dokola omílá ty nejohranější hity středního popového proudu.Stále dokola ti samí umělci jako Gott,Bílá,Vondráčková,Machálková atd.,k tomu vlezlí a stále rádoby vtipní moderátoři s jejich tlachy a žvásty.děkuji nechci.Stejné je to i s rádii Frekvence 1 a Blaník.
    A proč je Impuls stále nejposlouchanější?protože má téměř 100% pokrytí signálem a nanladíte ho úplně všude a na všem.Lidé tak toto rádio poslouchají proto,že jim často jiná stanice zrovna kvalitněji nehraje-třeba v práci,autě apod.Vysílače Impulsu jsou navíc velmi předimenzované,často naladíte několik jeho vysílačů najednou,vysílají ve velmi širokém pásmu,a nezřídka proto ruší i stanice vysílající na blízkých kmitočtech.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .