Hitrádio City 93,7 FM slaví 25 let v Praze velkolepou soutěží

Letošní osmičkový rok je ve znamení celonárodních oslav a vzpomínek. Aktuální osmičkový rok 2018 je významným i pro Hitrádio City. Prvního února roku 1993 se úderem sedmé hodiny ranní objevila v pražského éteru na kmitočtu 93,7 FM zcela nová rozhlasová stanice radio City.

Promografika k 25. výročí Hitrádia City

Promografika k 25. výročí Hitrádia City

Úplně první skladbou, která se dostala do playlistu, byla speciální úprava hitu Radio Gaga skupiny Queen. Ihned po zaznění úvodního songu probouzel Prahu Roman Ondráček, nyní známý jako součást dua Těžkej Pokondr. Po jeho boku tehdy vysílala Lucie Výborná, zprostředkovávala aktuální informace z dopravy a zprávy o počasí.

Mezi prvními moderátory a redaktory radia City byli také Miloš Pokorný, součást Ranní roty radia City, Petr Král, Karel Knechtl, Lenka Hornová, Gábina a Monika Valentovy, Martina Vlčková, Roman Víšek, David Beck a další.

Slavné tváře a hlasy se objevily také na prvních billboardech radia City v Praze. Lucie Bílá a Janek Ledecký se stali kmotry, tehdy nového radia a Janek Ledecký se ozval hned první den ráno z vysílání, kde si vyzkoušel i novou roli dýdžeje radia City.

Osazenstvo Rádia City v roce 1993. Zdroj: hitradiocity.cz

Osazenstvo Rádia City v roce 1993. Zdroj: hitradiocity.cz

Oslavy 25 let City v Praze odstartovaly pořadem Tajemný rok, který byl věnovaný roku 1993. Zazněly v něm mimo jiné i archivní ukázky z prvního dne vysílání. Oslavy pak vyvrcholí hrou Pětadvacítka City, ve které budou posluchači od 5. do 9. února 5x denně vyhrávat stylové bezdrátové reproruktory k poslechu svých oblíbených hitů nebo oblíbeného rádia,“ říká Martin Maďarka, pověřený řízením programu Hitrádia City.

Principem hry Pětadvacítka City je postupné odhalování 25 největších hitů z historie City a jejich následné “chytání” posluchači v aktuálním playlistu. Posluchač, který se dovolá na bezplatnou linku 800 937 937 jako 5. v pořadí, vyhrává bezdrátový reproduktor LAMAX Beat Street ST1 s kvalitním stereo zvukem a nepřeberným množstvím vstupů. Přehrává hudbu přes Bluetooth, audio kabel, z micro SD karty nebo vloženého USB a nechybí mu ani FM rádio s digitálním tunerem a pamětí poslední stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .