Expres FM s nejlepším výsledkem v RadioProjektu za svou historii

Pražské rádio Expres FM má nejvyšší poslechovost ve své šestnáctileté historii. Vyplývá to z aktuálních výsledků průzkumu Radioprojektu, které potvrdily vzestupnou tendenci v rámci denní i týdenní poslechovosti stanice.

Studio rádia Expres FM

Studio rádia Expres FM

Podle zveřejněných výsledků průzkumu Radioprojektu za první pololetí roku 2018 se poslechovost v rámci věkové kategorie 12 až 79 let pohybuje okolo 67 tisíc posluchačů týdně. Jde o více než čtyřtisícový nárůst v porovnání s předchozími výsledky a meziročně se jedná o čtrnáct tisíc posluchačů více. Expres FM si vede lépe také v kontextu denní poslechovosti: stanici si v celé České republice denně pustí nad 39 tisíc jedinců.

Máme radost, že nám posluchači zůstávají věrni po dobu více než 16 let a ladí Expres FM více než kdykoliv předtím. Vysvětlujeme si to mimo jiné i vznikem nové večerní show s Veronikou Kolouškovou a Vladem Pavlíkem i dalšími obměnami v moderátorském týmu a programu,“ míní programový ředitel Expres FM Filip Žemlička.

V nejbližším období čekají rádio Expres FM další programové změny. Počítá s nárůstem podílu mluveného slova. Stanice nabídne především nové zpravodajské relace, což souvisí s příslušností ke skupině Seznam.cz.

Rozhlasové stanice Expres FM a Classic Praha vstupují do další etapy pod hlavičkou mediálního domu Seznam.cz, který v nich v červnu koupil majoritní podíl. Nový spolumajitel plánuje z Expres FM udělat skrze platformu DAB celoplošnou stanici, a zaměřit se tak vedle Prahy i na další regiony. Provozovatel pochopitelně zachová i FM příjem na frekvenci 90,3 MHz v Praze a okolí.

Vysílání Expres FM odstartovalo 2. ledna 2002 pod původním názvem Expresradio. Za jeho současným formátem stojí už od konce minulé dekády výkonný ředitel Pierre Beneš, programový ředitel Filip Žemlička a hudební ředitel Radek Bureš.

Expres FM klade důraz na moderní popovou produkci i alternativnější hudební žánry na škále od indie rocku po hip hop.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .