Evropa 2 bilancuje své letošní hudební ceny

Evropa 2 poprvé otevřela Hudební ceny také veřejnosti a uspořádala ještě po vyhlášení speciální koncertní show v pražském klubu Roxy. Na sociálních sítích Facebook a Instagram zaznamenala letos rekordní úspěch.

Hudební ceny ve studiu Evropy 2. Foto: Lagardere Active ČR

Hudební ceny ve studiu Evropy 2. Foto: Lagardere Active ČR

Evropa 2 uděluje své hudební ceny pravidelně od roku 2013

V úterý 13. března proběhl 6. ročník Hudebních cen Evropy 2. Kromě klasického předávání cen v rádiovém studiu, letos poprvé proběhla také následná afterpárty pro posluchače Evropy 2 v pražském klubu Roxy. Rádio tak zapojilo do projektu většinu svých mediálních kanálů – on-air vysílání, eventy i online aktivity. Velký úspěch s projektem zaznamenalo zejména na svém webu a sociálních sítích.

Je to pro nás zatím největší úspěch na Instagramu, který jsme s Evropou 2 zaznamenali. Dosah v tomto případě byl dokonce 750 tis., na Facebooku pak 700 tis., což je dvojnásobek oproti loňskému roku. Za zmínku stojí také 23 tisíc likes na Instagramu. Jsou to skvělá čísla a na příští rok tak máme laťku posazenou opravdu vysoko,“ říká Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit skupiny Lagardere Active ČR.

Letošní Hudební ceny Evropy 2 patřily kapele Mirai. Ta proměnila nominace v kategoriích Domácí kapela, Videoklip roku i Domácí písnička se songem „Když nemůžeš, tak přidej“. Objevem roku 2017 je zpěvačka Emma Drobná, Domácí zpěvačkou za rok 2017 se stala zpěvačka Lenny a zpěvákem pak Pavel Callta.

Album roku získala kapela Chinaski. V kategorii Nejoblíbenější taneční song Youradio zvítězil DJ Sigala s Digital Farm Animals a songem „Only One“. Právě tento britský DJ a producent, jehož songy mají na Youtube miliony zhlédnutí, si přišel do rádia převzít cenu osobně a stal se tak největším překvapením letošních cen.

Vítězové Hudebních cen Evropy 2 v roce 2018

Vítězové Hudebních cen Evropy 2 v roce 2018.

Vítězové Hudebních cen Evropy 2 v roce 2018.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .