Druhý kanál Impulsu už má oficiálně nový název Český Impuls

Regulační rada na svém předchozím zasedání schválila změnu názvu střednovlnního programu rádia Impuls z původního Impuls AM na Český Impuls. Další parametry licence zůstanou zachovány. Český Impuls musí zahájit vysílání do poloviny října.

impuls-mikrofon-651

Český Impuls bude mít vysílač v Líbeznicích

Rádio Český Impuls má platnou licenci od 14. dubna 2014 pro příštích osm let. Provozovatel musí ze zákona zahájit vysílání do šesti měsíců od udělení licence, tedy nejpozději do 14. října letošního roku. Dceřiná společnost provozovatele Rádia Impuls už jednou licenci pro střední vlny vlastnila, posléze ji ale vrátila. Druhá úspěšná žádost naznačuje, že Rádio Impuls hodlá licenci pro svůj druhý kanál využít i pod novým majitelem Andrejem Babišem.

Český Impuls bude vysílat na středních vlnách ze středočeských Líbeznic. Informačně se soustředí zejména na Prahu a střední Čechy, pokrýt by však měl široké okolí. Hudebně se zaměří na českou a slovenskou produkci.

Rozjezd bude financován z příjmů Rádia Impuls

Financování nové stanice bude v prvních měsících zajištěno z příjmů Rádia Impuls, posléze by měl druhý kanál rovněž vysílat reklamu a z ní platit své vysílání. Umístění nového programu na střední vlny koresponduje se snahou trhové jedničky posílit celkovou pozici na trhu a získat další publikum, na které primární program Rádia Impuls necílí.

Rádio Impuls před patnácti lety startovalo s výrazně vyšším podílem české hudby ve vysílání. Trhový vývoj v posledních deseti letech způsobil, že část provozovatelů od domácí produkce upustila. Rádio Český Impuls by mělo naplnit poptávku po české produkci zejména u starších posluchačů.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .