Poslechněte si nové znělky Rádia Impuls

Rádio Impuls nasazuje po osmi letech nový zvukový obal. Dlouhodobě používaný slogan rádia „Hrajeme vám ráááádi česky“ je nově rozšířen o slovní spojení „Zlatá česká klasika i nová česká muzika„.

impuls-mikrofon-651

Nový obal byl vyroben v první polovině roku v renomovaném audio studiu SOB v Amsterdamu. Právě Holandsko, především města Amsterdam a Hilversum jsou proslulá produkčními skupinami, které vyrábějí zvukovou grafiku pro rozhlasové stanice po celém světě. „Zajímavostí nové sady jinglů, znělek a podkresových melodií je, že jsou všechny nahrány živými muzikanty, což je v dnešní době spíše výjimka,“ uvedl programový ředitel stanice Jiří Körber.

Mezi nástroji převažují akustické kytary a piáno, ale je možné zaslechnout i smyčce a dechové nástroje. Všechny jingly jsou vícehlasně zpívané, hlavní vokál patří Leoně Machálkové. Pro nejposlouchanější ranní vysílání Haló, tady Impulsovi a odpolední program Fanda a jeho česká banda byly navíc vyrobeny i krátké písničky, charakterizující oba tyto klíčové programové prvky.

Právě nová zvuková grafika je poslední výrazní proměnou pod vedením Jiřího Körbera coby šéfa programu Rádia Impuls. Ke konci červenci totiž stanici opouští na vlastní žádost a na jeho místo nastoupí dosavadní zástupce František Matějíček.

Ukázka nové zvukové grafiky Rádia Impuls

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .