Do jižních Čech míří nové rádio

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Posluchači v jižních Čechách by mohli mít k dispozici další rozhlasovou stanici. Regulátor udělil licenci společnosti Rádio Česká Kanada. Nová licence zahrnuje tři kmitočty. Provozní společnost má sídlo v Jindřichově Hradci.

Novou rozhlasovou stanici dle obchodního rejstříku zakládají podnikatelé Bohumil Komínek a Rostislav Vaněk. Rádio Česká Kanada může dle přidělené licence využívat kmitočty Jindřichův Hradec-Políkno (103,6 MHz/1 kW), Dačice-Červený vrch (92,9 MHz / 1 kW) a Nová Bystřice (106,9 MHz / 0,2 kW).

Nové rádio musí odstartovat vysílání nejpozději do šesti měsíců od právoplatného udělení licence.

Autor článku:

Komentáře (9)

 1. Petr H

  Já myslím že to bude úplně jiný program (než 90,3), takový aby ho poslouchalo dost lidi a měl reklamu a uživil se. Radia pro málo posluchačů musí někdo platit a taková rádia se uživí jen ve velkých městech, nebo to musí platit někdo, kdo vydělává na něčem jiném a takové rádio má jen jako hobby.
  To samé obchod na vesnici – ten bude prodávat jen to, co lidi nejvíce chtějí. Kdo chce koupit něco jiného, musí si zajet do města nebo to koupit po internetu.
  Také ve vesnické hospodě mají jen to, co lidé nejvíce jedí. Když chce někdo do cukrárny, nebo do vegetariánské restaurace, musí logicky do města, tam se podobné podniky uživí, je tam prostě více lidí.

  Díky internetu lze dnes poslouchat jiné radio, lze si vybrat…

  1. Dibow

   Sousedé, přátelé a příbuzní majitelů a zaměstnanců – kdo jiný může poslouchat novou lokální stanici, která je stejná jako všechny ostatní a nepřináší žádnou „nadstavbu“, nic nového? Pokud budou provozovat další paskvil typu „hlavně pro úplně všechny“, mají podle mě minimální šanci se uchytit – všichni poslouchají „ta svá“ radia a Češi všeobecně nemají chuť experimentovat – takže pokud se pánové nevytasí s něčím, co na první pohled zaujme, těch pár posluchačů je nijak moc nepodrží.

  2. juko

   Dibowe, chápu Vaši argumentací, nicméně je potřeba řict, že většinový posluchač je s programem soukromých rádií v podstatě spokojený. Ano, pořád je tu poměrně značná skupina lidí inklinující k určité alternativě, ale s výjimkou Prahy není tak silná, aby se vyplatilo provozovat alternativně laděné stanice i v menších městech. Na druhou stranu, každý kdo má zájem, může využít zázrak jménem internet.
   Chápu, že poslech po internetu není moc pohodlný /zejména přepínání je poměrně kostrbaté/, ale třeba já to řeším poslechem rádia přes satelit a tam už je to pohodlnější než na klasickém FM přijímači.

  3. Dibow

   JUKO, mně se v případě Expresu nejedná ani tak o alternativu/mainstream, jako spíš o ucelenost formátů. Podívejte se na stránky britského mediálního domu Global: http://www.thisisglobal.com/radio/. K jejich stanicím jsem se dostal přes Radio X, které poslouchám. Občas si ale zapnu i ostatní, i když bych si je v českém podání nepustil. Proč? Protože tato britská radia mají formát vylazený tak, že i písně, které nemám rád, mi servírují takovým způsobem, jsou pro mě najednou stravitelné. Tyto stanice svou hudbou dokazují pravdivost tvrzení, že důležité je nejen CO říkáte, ale i JAK. A česká radia podle mě, obrazně řečeno, neumí mluvit. Podívejte se schválně na cílové skupiny jednotlivých těchto stanic a porovnejte je s našimi stejně zaměřenými radii – budete nechápavě kroutit hlavou. Hudební ředitelé našich radií jsou podle mě v drtivé řadě nekompetentní osoby, které nemají na svých místech co dělat. To, co předvádějí, je totiž jedna velká zoufalost a šílenost. Proto také poslouchám radio výlučně pouze na netu, kde se mi mimochodem přepíná mezi stanicemi velmi dobře :-)

  4. juko

   Dibowe, díky za reakci. Vlastně ani nemám, co bych k tomu dodal :-)

  1. juko

   Chápu. Upravil jsem první slovo vašeho posledního komentáře tak, aby bylo jasné, že byl určen mně.

  2. Dibow

   Děkuju!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .