Radio COLOR spustilo trvalé vysílání v Karlových Varech, plánuje místní studio

Ve středu v dopoledních hodinách bylo spuštěno vysílání alternativní rozhlasové stanice Radio COLOR na frekvenci 98,6 MHz v Karlových Varech. Signál z nového vysílače pokryje Karlovy Vary a jejich nejbližší okolí.

Karlovy Vary, autor: Franzfoto, zdroj: Wikimedia Commons

Karlovy Vary, autor: Franzfoto, zdroj: Wikimedia Commons

Radio COLOR už v Karlových Varech několikrát vysílalo na vlastní frekvenci. Tehdy šlo pouze o krátkodobé vysílání v době mezinárodního filmového festivalu. Nyní už má provozovatel rádia tuto frekvenci k dispozici trvale, nejdéle do roku 2025. Licence formálně platí osm let, následně má její provozovatel nárok na jedno prodloužení.

K zahájení dlouhodobého vysílání došlo ve středu 14.10.2015 v 8:33. „Stalo se tak bezprostředně po obdržení individuálního oprávnění k provozu do datové schránky,“ řekl serveru RadioTV.cz majitel rádia COLOR Miroslav Pýcha.

Radio COLOR získalo vysílací licenci pro Karlovy Vary dne 8. září, následně čekalo na povolení od Českého telekomunikačního úřadu. „Vše bylo připraveno k provozu již od počátku července, kdy jsme vysílali na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v K. Varech. I proto jsme mohli spustit naše vysílání v podstatě do několika minut poté, co jsme obdrželi definitivní povolení k provozu od ČTÚ na základě platné licence,“ dodal Pýcha.

Karlovy Vary jsou vedle Prahy a Brna už třetí lokalitou, kde Radio COLOR působí. Miroslav Pýcha plánuje počátkem příštího roku zřídit i místní studio. Signál na kmitočtu 98.6MHz/200W pokryje Karlovy Vary a jejich nejbližší okolí. Stanice by měla být k dispozici i v okolních městech jako jsou Nejdek, Chodov, částečně i Sokolov.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: