Český rozhlas zpřístupnil vizuální rádio ve všech relevantních platformách

Vizuální rádio Českého rozhlasu, přesněji hybridní televizní aplikace umožňující pohled do studia nebo zobrazující titulky aktuálních události, už je dostupná ve všech relevantních platformách. Zatím ale funguje pouze na programech ČRo Radiožurnál a ČRo Wave.

Ukázka vizuálního rádia u Českého rozhlasu Radiožurnál. Zdroj: Český rozhlas

Ukázka vizuálního rádia u Českého rozhlasu Radiožurnál. Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas tuto aplikaci přidal i do poslední platformy, kde doposud chyběla – tedy do terestrické sítě DVB-T2. Navzdory volné kapacitě se však vizuální rádio neobjevilo jako samostatný televizní program, ale bylo zařazeno pouze jako HbbTV aplikace na programových pozicích Radiožurnálu a Rádia Wave. V praxi to znamená, že pro nerušené sledování „vizuálního rádia“ potřebujete připojení k internetu. Zvuk stanic bez obrazu lze pochopitelně poslouchat i bez síťového připojení.

Český rozhlas nabízí vizuální rádio jako nadstavbu k běžnému rozhlasovému vysílání. V podstatě jde o možnost vizualizace některých vysílaných informací, díky čemuž se může program rozhlasu dostat i do veřejných prostor, kde jsou obrazovky. Je určitě zajímavější nabídnout lidem v čekárnách nebo na letišti rozhlasový program i s doprovodným obrazem než zapnout pouze obyčejné rádio.

Běžnému posluchači však obrazová složka nepřináší zas tak významnou přidanou hodnotu. Vizuální rádio tak může sloužit spíš jako efektivní ukázka toho, kam by se mohlo rádio jako médium posunout v příštích letech – například po přechodu na digitál.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .