RadioProjekt 2018: přehled poslechovosti rádií za třetí a čtvrtý kvartál

Český rozhlas Radiožurnál obhájil hodnoty v denní poslechovosti, ale mírně ztratil v týdenním vyjádření. Lídr trhu Impuls zaznamenal signifikantní pokles v týdenní poslechovosti společně s Frekvencí 1. Úspěch měly vybrané stanice v regionech.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Český rozhlaspokračuje ve vylepšování své pozice. Po výrazných plusech Radiožurnálu v předchozích dvou měřeních průzkumu RadioProjekt se mu povedlo obhájit hodnotu v denní poslechovosti a díky tomu se dostal na druhé místo před rádio Evropa 2. Dařilo se i Vltavě nebo okruhu ČRo Plus. Za zmínku stojí fakt, že pozitivní výsledek Vltavy je z období, kdy stanici vedl šéfredaktor Petr Fischer.

Přinášíme přehled hodnot průzkumu RadioProjekt pro třetí a čtvrtý kvartál roku 2018.

Celoplošné stanice

Český rozhlas Radiožurnál po obhájení dosavadních hodnot poslechovosti vrátil druhou příčku v denním i týdenním vyjádření. V denní poslechovosti zůstává na úrovni 899 tisíc posluchačů, v týdenní poslechovosti mírně ztratil a nyní je na hodnotě 1624 tisíc posluchačů. Pokles Evropy 2 byl ale výraznější, což se projevilo zejména v denních číslech. E2 klesla pod hranici 900 tisíc posluchačů a na Radiožurnál ztrácí symbolických 9 tisíc. V týdenní poslechovosti však ztrácí na druhou příčku 26 tisíc párů uší.

Zhoršila se i pozice rádia Frekvence 1 a to zejména v týdenní poslechovosti. F1 ztratila 81 tisíc posluchačů týdně a nyní jich má 1352 tisíc. V denní poslechovosti však její ztráta nebyla tak výrazná, pokles o 11 tisíc na 730 tisíc není statisticky významný.

Český rozhlas Dvojka získal nové posluchače v obou kategoriích – týdně jde o 15 tisíc nových lidí a denně dokonce o 18 tisíc. Dařilo se i dalším okruhům.

ČRo Vltava získala 19 tisíc posluchačů týdně (nyní jich má 156 tisíc) a výrazně stoupla i v denní poslechovosti (+13 tisíc na 61 tisíc). Odcházející šéfredaktor Petr Fischer může mít po shlédnutí těchto čísel pocit dobře odvedené práce.

Okruh ČRo Plus taktéž získal nové posluchače týdně (+20 na 144 tisíc) i denně (+14 na 92 tisíc). Radio Wave se udrželo na hodnotě 30 tisíc týdně, denní poslechovost je 12 tisíc. Soukromé rádio ZET má 26 tisíc týdne/8 tisíc denně.

Následují další stanice Českého rozhlasu (v tisících posluchačů): Junior 20 týdně/7 denně, D-Dur 11 týdně/5 denně a Jazz 11 týdně/6 denně.

Multiregionální sítě

Nejvýznamnější události loňského podzimu bylo začlenění východočeského rádia Černá Hora do sítě Hitrádií. Následně na to navázalo i sloučení s Hitrádiem Magic. Hitrádio je nyní nejposlouchanější značkou v kategorii multiregionálních stanic. Denně ji poslouchá 675 tisíc lidí, týdenní hodnota činí 1167 tisíc posluchačů.

Rádio BLANÍK je těsně pod milionovou hranicí v týdenní poslechovosti. V denní má 558 tisíc posluchačů. Síť KISS Radio se stabilizovala na hodnotě 606 tisíc týdně a 329 tisíc denně.

Country rádio obhájilo své předešlé zisky Získalo dalších 10 tisíc posluchačů denně (celkem 259 tisíc) a 11 tisíc nových posluchačů týdně (celkem 477 tisíc). Díky tomu v obou hodnotách zůstává před rádiem BEAT.

Velký důvod k radosti má síť FAJN rádio. Ta si významně polepšila v obou kategoriích. V denní poslechovosti získala 22 tisíc posluchačů a překročila hranici 200 tisíc. V týdenní poslechovosti získala dokonce 41 tisíc posluchačů a je na hodnotě 339 tisíc.

Pozitivní čísla má i nejmenší síť skupiny Media Bohemia. ROCK RADIO má 16 tisíc nových posluchačů denně (celkem 116 tisíc) a 22 tisíc nových posluchačů týdně (celkem 221 tisíc).

Pořadí multiregionálních rádií uzavírá ČAS, který je v denní poslechovosti pod hranicí 100 tisíc a v týdenní poslechovosti má 186 tisíc posluchačů.

Regionální stanice

Pro úplnost uvádíme i hodnoty vybraných regionálních rádií. Jihomoravský Krokodýl je bez výraznějších pohybů na úrovni 188 tisíc týdně. Český rozhlas Brno má 153 tisíc posluchačů. Ostravské rádio HELAX si udržuje stabilní hodnoty na úrovni 119 tisíc posluchačů. Signál rádio má 117 tisíc, Haná SKYROCK je na úrovni 113 tisíc.

Dále následuje RockMAX (88 tisíc), Contact Liberec (85 tisíc), Český rozhlas Plzeň (84 tisíc), brněnské Rádio Petrov (78 tisíc) a do přehledu se tentokrát vešlo i alternativní Radio 1 (73 tisíc).

Ve všech případech regionálních stanic uvádíme týdenní hodnoty poslechovosti.

Poznámka: Veškeré údaje čerpáme z veřejně dostupných výstupů z měření RadioProjekt, které provádí agentury STEM/MARK a Median.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .