Český rozhlas v předstihu láká hosty karlovarského festivalu na tematický den

Český rozhlas se ve svém vysílání kontinuálně dotýká výročí roku 1968 a připomene ho i hostům letošního 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Den s Českým rozhlasem, který se uskuteční 2. července v karlovarském letním kině, vrátí návštěvníky do tohoto roku prostřednictvím hudby i filmu.

cesky-rozhlas-logo-5-651

Český rozhlas v kampani s názvem Projekt 68 připomíná posluchačům události tohoto roku od pražského jara až po srpnovou okupaci. V letošním roce je v rámci 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary pro všechny návštěvníky poprvé připravený samostatný program s názvem Den s Českým rozhlasem, který bude věnovaný právě tomuto výročí.

Jedním z hlavních úkolů České rozhlasu jako média veřejné služby je aktivně poskytovat vzdělání a osvětu. Posluchačům touto formou přibližujeme události dob minulých, na které bychom neměli zapomínat,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Do doby před padesáti lety vrátí návštěvníky karlovarského letního kina koncert Vladimíra Mišíka a následně ve spolupráci s Národním filmovým archivem i projekce filmů Spalovač mrtvol režiséra Juraje Herze a unikátního dokumentárního filmu Oratorium pro Prahu Jana Němce. Ten bude v České republice uveden vůbec poprvé.

Jsme rádi, že se k Projektu 68 tímto způsobem připojil Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Věříme, že tak jeden z nejdůležitějších roků historie nejen České republiky, ale i Českého rozhlasu připomeneme především mladší generaci,“ dodal šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan.

Dalšími partnery rozsáhlého projektu jsou Magistrát hlavního města Prahy, Ústav soudobých dějin AV ČR, Ústav pro studium totalitních režimů, Post Bellum, Federace klubu historických vozidel, Czech Photo a agentura CI5 nebo Klub VIP IPA.

Rádia Evropa 2, Frekvence 1 a další mění majitele

Avizovaný vstup finančníka Daniela Křetínského na rozhlasový trh se dnešním dnem stal realitou. Společnosti Czech Media Invest a Lagardere Group oznámily dohodu na podmínkách prodeje rozhlasových stanic v zemích střední Evropy a Rumunska.

....

Z Mezinárodního filmového festivalu budou jednotlivé celoplošné stanice Českého rozhlasu vysílat střídavě živě i z mobilního studia R-Stream. Stanice Český rozhlas Radiožurnál už tradičně po celou dobu festivalu vysílá přímo z Karlových Varů dopolední blok včetně Festivalového hosta Jana Pokorného mezi 10 a 11 hodinou.

Český rozhlas Vltava se v projektu Kánon100 bude společně s filmovými tvůrci a kritiky zabývat nejzásadnějšími českými resp. československými filmovými díly za posledních sto let.

Český rozhlas Plus přichystal tradiční veřejnou debatu a Radio Wave má pro posluchače připravené komentované pásmo filmových ukázek a doprovodné aktivity podcastu Zhasni!.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .