Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka

Pro město Litoměřice a okolí byly spuštěny dva nové vysílače. Ty zajistí místním obyvatelům kvalitní poslech stanic Český rozhlas Plus a Český rozhlas Dvojka. Rozhlas pokračuje v posilování své stanice mluveného slova.

cesky-rozhlas-plus-logo-651

Vysílač pro stanici ČRo Plus byl spuštěn na kmitočtu 92,8 MHz s výkonem 100 Wattů ERP a pro stanici ČRo Dvojka na kmitočtu 100 MHz rovněž s výkonem 100 Wattů ERP. U obou vysílačů je použita vertikální polarizace. Na základě individuálních oprávnění vydaných Českým telekomunikačním úřadem byly oba nové vysílače spuštěny ve středu 15. srpna ve 13 hodin z lokality Litoměřice – Želetická.

Jsme rádi, že se nám podařilo vysílače umístit na výhodnou kótu. Signálem tak pokryjeme nejen samotné Litoměřice, ale i okolní města jako Lovosice, Terezín a Bohušovice nad Ohří,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Adam Wolf

    Zbytečné… Pro mluvené monofonní vysílání uplně postačí SV… Jednak to má daleko větší dosah (viz Dechovka/Contry Rádio) a druhak není nutný dávat na každý kopec nějaký stožár.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .