Český rozhlas ruší post ředitelky zpravodajských stanic, Hana Hikelová končí

CRO - Hana Hikelova - velkyŘeditelka zpravodajských stanic Hana Hikelová opouští Český rozhlas. Serveru RadioTV to potvrdil Jakub Čížek z Odboru komunikace ČRo. Její funkce nebude dále obsazována, šéfredaktoři zpravodajských stanic ČRo 1 Radiožurnál a ČRo Rádio Česko budou prozatím podléhat přímo generálnímu řediteli rozhlasu Peteru Duhanovi.

Hikelová končí zejména kvůli dlouhodobým neshodám s generálním ředitelem ohledně dalšího směřování a koncepce některých stanic, zejména prvního okruhu Radiožurnálu, který je vlajkovou lodí rozhlasu. Oba manageři loni soupeřili o ředitelský post v rozhlase. Peter Duhan tehdy i nadále počítal s Hikelovou ve svém týmu, ona ale nepřímo naznačovala, že by v případě svého zvolení si vybrala jinou osobu do vedení rozhlasu. Nakonec Hikelová opouští rozhlas právě po dohodě s Peterem Duhanem. Serveru Digizone.cz ale řekla, že byla propuštěna pro nadbytečnost poté co generální ředitel zrušil funkci ředitelky zpravodajských stanic.

Jakub Čížek z oddělení komunikace rozhlasu serveru RadioTV potvrdil, že pozice ředitele zpravodajských stanic bude zrušena. Hikelová ze své pozice byla nadřízena šéfredaktorovi ČRo 1 Petru Součkovi i šéfovi Rádia Česko Václavu Sochorovi. Ani jeden z nich ale nebude šéfem zpravodajských stanic, nyní přímo podrízeni generálnímu řediteli rozhlasu. V rámci organizační struktury ale jejich funkce podléhají náměstkovi generálního ředitele ČRo pro program. Tato funkce je ale momentálně neobsazena, dočasně tyto kompetence vykonává sám generální ředitel ČRo.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Jose

   To bych neřekl, že p.Peter Duhan bude hrobníkem zpravodajství. Spíše ho označují hrobníkem digitalu, protože pí.Hikelová projevovala podstatně positivnější vztah k DAB/DAB+, DRM atd. Na druhou stranu je nutno uvést, že ona by zase byla 100% hrobníkem muziky, tedy některá její vyjádření ohledně toho, jak by měla vypadat hudba na Radiožurnálu apod. byla v některých jejich rozhovorech, které byly zveřejněny na internetu, vskutku děsivá.

 1. Barka

  Já bych uvítal zrušení Žurnálu a nahradit ho na FM R-Česko. Myslím , že do digitálu
  momentálně ČRO nepatří. Je na FM a má celkem dobré pokrytí. Do digitálu by mělo
  přejít Wave. Ale, kdoví, o co jim vlastně jde.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .