Český rozhlas našel způsob, jak dostat stanici mluveného slova na VKV, ale jen v Praze

cesky-rozhlas-logo-4-651

Český rozhlas vyčlení sedm hodin vysílací plochy pražského okruhu Regina pro vysílání stanice mluveného slova ČRo Plus. Tento okruh zavede nové ranní vysílání a zasáhne 1,2 milionu potenciálních posluchačů Reginy na VKV.

Od 2. ledna příštího roku se část vysílání stanice mluveného slova vrátí k posluchačům I prostřednictvím velmi krátkých vln. Začátkem letošního roku totiž musel Český rozhlas se svým okruhem Rádio Česko opustit VKV poté, co byla ukončena spolupráce s českou pobočkou BBC. Nyní využije pro FM vysílání svých vlastních frekvencí v Praze a okolí na okruhu Regina.

Stanice Plus nově zařadí živě vysílaný ranní blok od 6 do 10 hodin a tento blok bude vysílat nejen na ČRo Plus, ale i přímo na okruhu Regina. Zároveň posluchači Reginy dostanou k dispozici i tříhodinový odpolední blok od 17 do 20 hodin. Uvedli to zástupci Českého rozhlasu na dnešním setkání s novináři.

Cílem tohoto kroku je získat zpět část posluchačů zaniklého Rádia Česko, jelikož se podle poslední vlny průzkumu RadioProjekt ukazuje, že rozhlas nedokázal přilákat tyto posluchače. Poslechovost nynější stanice mluveného slova ČRo Plus je prakticky stejná ve srovnání s poslechovostí někdejšího okruhu Šestka. Program Plus přitom integroval i dva další okruhy – zpravodajské Rádio Česko a vědecký okruh Leonardo.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Ivo Rottenberg

    Zdá se, že vedení rozhlasu reaguje na zájem posluchačů, pravda je však prostší. Vedení a Rada Českého rozhlasu tápe bez jakéhokoliv náznaku koncepce, což by nedopustilo žádné rádio, kdyby šlo o posluchače a renomé stanice. Taková organizace, kterou je Český rozhlas, by neměl řídit jako zkušební laboratoř někdo, kdo o posluchači nemá ponětí , natož o funkci a úloze veřejnoprávního média…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .