Český rozhlas Dvojka přináší léto s Sherlockem, odvysílá exkluzivní rozhlasové příběhy

V červenci a srpnu nabídne Český rozhlas Dvojka posluchačům každý den detektivní příběhy s ústřední postavou Sherlocka Holmese. Mohou se tak těšit na historické, ale i současné adaptace her a povídek. Projekt „Léto s Sherlockem“ začíná už v sobotu 1. července.

Vizuál projektu Léto s Sherlockem. Zdroj: Český rozhlas

Vizuál projektu Léto s Sherlockem. Zdroj: Český rozhlas

Po „Létu s Maigretem“ připravil v letošním roce Český rozhlas Dvojka svým posluchačům další exkluzivní sérii – po celé léto, každý den příběhy s detektivem Sherlockem Holmesem. V hlavních rolích se představí Viktor Preiss, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš nebo Bohuš Záhorský.

Projekt představí to nejlepší z původních vydání děl Sira Arthura Conana Doyla, ale i nová zpracování a propojí hned čtyři rozhlasové pořady: Četbu na pokračování, od pondělí do pátku ve 22.00 hodin, v sobotu Meteor v 8.00 hodin, Výlety s Dvojkou od 14.00 hodin a Rozhlasovou hru v neděli ve 20.00 hodin.

Léto to je na Dvojce už tradičně takový festival rozhlasové tvorby. Po Létu rozhlasových legend a Létu s Maigretem se přímo nabízela možnost prožít prázdniny s další známou postavou, Sherlockem Holmesem. Posluchačům nabídneme opravdu to nejlepší a těšit se mohou i na zcela nová zpracování detektivních příběhů. Nové četby a povídky pro nás například točí ostravské, olomoucké a plzeňské studio Českého rozhlasu. Věřím, že noví herci důstojně doplní neopakovatelné představitele Sherlocka,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.

Kromě poslechu příběhů se mohou posluchači zapojit do velké soutěže o letecký zájezd do Londýna a podívat se tak na místa, která jsou s příběhy známého detektiva úzce spojena. Podrobná pravidla soutěže zveřejnil Český rozhlas na webu Dvojky.

Prázdninový projekt zakončí v neděli 17. září premiéra dramatizace povídky „Bruce-Partingtonovy dokumenty“. Za účasti publika ji v přímém přenosu od 20.00 hodin odvysílá ze Studia 2 na Vinohradské 12 Český rozhlas Dvojka, rozhlasový přenos doplní i on-line stream na Facebooku a YouTube.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .