Končí Rádio R, nezisková stanice z jihomoravské obce Mokrá-Horákov

DOPLNĚNO: Jihomoravské Rádio „R“ pana Františka Krpenského na frekvenci 89,2 FM bylo vůbec nejmenším rádiem v ČR. V nejbližších dnech se odmlčí po necelých osmi letech vysílání. Svým signálem původně pokrývalo jen několik obcí. Po několika letech se však dosah zlepšil a Rádio R vysílalo i pro část Brna a pokrývalo území na jih a východ od jihomoravské metropole. Nevysílalo přes internet.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Vysílací licence platná do září. Rádio by mělo skončit dřív

Rádio „R“ v obci Mokrá-Horákov provozuje od roku 2009 fyzická osoba, držitel licence František Krpenský. Své vysílání by měl ukončit v tomto týdnu.

Vysílací licence je platná do 29. září letošního roku, podle dostupných informací ale pan Krpenský ukončí vysílání už v nejbližších dnech. Vysílací oprávnění držel 8 let, a měl ze zákona právo na automatické prodloužení své licence. O toto prodloužení ale nepožádal a rozhodl se ve vysílání nepokračovat.

Podle informací na Facebooku bylo moderované vysílání ukončeno před několika týdny. Rádio „R“ nyní hraje pouze hudbu bez vstupů a předělů. Hlavním důvodem zastavení projektu by měla být finanční ztráta. Rádio sice fungovalo s rekordně nízkými provozními náklady na neziskovém principu. Malá komunita posluchačů v několika obcích Jihomoravského kraje však nedokázala pokrýt ani nejnutnější výdaje, které stanice měla zejména vůči autorským organizacím.

Podrobně jsme o fungování Rádia „R“ psali před několika lety v článku Nejmenší rádio v Česku měří poslechovost v hospodě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .