BBC plánuje vysílání do KLDR a Ruska

Mezinárodní zpravodajské vysílání britské BBC by mělo zasáhnout i nedemokratickou Severní Koreu. Počítá s tím rozvojový plán britské veřejnoprávní instituce pro příštích deset let. Příjem tohoto vysílání bude na cílovém území zřejmě nelegální.

bbc-sidlo-651

Vysílání navzdory zákazu

BBC hodlá do komunistické KLDR vysílat zpravodajství na krátkých vlnách navzdory tomu, že krátkovlnné přijímače jsou v zemi zakázané. Místní obyvatelé už mají možnost přijímat vysílání amerických služeb Hlas Ameriky a Radio Free Asia. Z pochopitelných důvodů však není známo, kolik lidí reálně využívá možnost poslechu těchto stanic.

Britská BBC se v posledních deseti letech stáhla z několika zemí střední a východní Evropy i v důsledku postupné demokratizace a integrace do společných struktur Evropské unie. Nyní hodlá investovat prostředky do pokrytí jiných zemí s deficitem nestranného zpravodajství.

BBC World Service prostřednictvím Rádia ZET vysílá i v ČR

Vysílání BBC World Service lze na velmi krátkých vlnách přijímat i v České republice. Toto vysílání na základě licence přebírá a vysílá mediální skupina Lagardere, která na původních frekvencích BBC provozuje svou vlastní stanici mluveného slova – Rádio ZET.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .