Česká BBC se po dvou letech pod Lagardere oficiálně přejmenuje na Zet

Frekvence původně české redakce BBC budou po dvou letech konečně patřit projektu Rádio Zet. Regulátor povolil změnu názvu stanice nyní ve vlastnictví skupiny Lagardere. Stane se tak přibližně do dvou měsíců.

zet-kampan-spolecnost-651-perex

Změna zatím nepřinese rozšířený program

Skupina Lagardere, která v Česku provozuje i Frekvenci 1, Evropu 2, Dance rádio, Bonton nebo dětské rádio Pigy, měla v plánu změnit název českých bloků BBC neprodleně poté, co převzala licencovanou společnost a spustila vlastní české vysílání. Právní kroky vedoucí ke změně názvu však blokoval Český rozhlas, který původně s českou BBC spolupracoval a nesouhlasil s jejím přechodem pod Lagardere. Obě strany se nedávno domluvily na ukončení všech vzájemných sporů, které se týkaly české BBC. I díky tomu mohl nyní regulátor posvětit změnu názvu stanice.

Prozatím ale nedochází ke změně programové struktury. Rádio Zet tak bude i nadále vysílat prozatím šest hodin programu v češtině denně. Výhledově však počítá s rozšířením vysílání na více než 12 hodin denně. Tento krok bude následovat až po oficiálním přejmenování, ke kterému by mělo dojít do dvou měsíců.

Další žádosti mohou následovat

Mimo jiné ještě musí provozovatel vysílání úspěšně dotáhnout změnu programu i v otázce vysílání hudby. Současné licenční podmínky dle právního názoru regulátora neumožňují vysílat hudbu.

Český rozhas v rámci vzájemné dohody s komerčními vysílateli získá možnost umístit svůj čtvrtý okruh na VKV. Konkrétně jde o publicistickou stanici mluveného slova ČRo Plus, která je nástupcem zpravodajského Rádia Česko. Díky této dohodě už nebude Český rozhlas potřebovat pro svou stanici mluveného slova frekvencí BBC. Tento okruh může umístit na své frekvence díky optimalizaci vlastních sítí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .