Vánoční tipy 2010: ZAHRANIČNÍ STANICE

xmas_radiotv_zahraniciPDF DOKUMENT UVNITŘ – Plníme sliby a přinášíme vám nejpodrobnější rozhlasové tipy k nadcházejícím vánočním svátkům. V první aktualitě nabízíme tipy na zajímavé vysílání slovenských, britských, německých a jedné rakouské stanice.

PDF DOKUMENT: VÁNOČNÍ TIPY RADIOTV – ZAHRANIČNÍ STANICE

Začněme u našich východních sousedů. Slovenská rádiová jednička – Radio Expres – přichází na Štědrý se speciálními vydáními tradičních pořadů. Ranní show Hemendex s Biňdom začíná výjimečně až v 6:00, v 10:00 následuje speciál Vánoční Bumerang s podtitulem „Vše, co jste chtěli o Vánocích vědět, ale báli jste se zeptat„. V pravé poledne navštíví posluchače odpolední průvodce Andrej Wallner a nabídne pohled do zákulisí jeho Vánoc.

DOPORUČUJEME: Slovenské Rádio Expres mění hvězdy

Europa 2 zahájí den s vánoční ranní show ZOO ráno na Europe 2 (6-12), odpoledne bude nemoderované. Fun Radio také nezahálí a nasazuje vánoční Ranní show s Adelou Banášovou a Matějem „Sajfa“ Cifrou (7-10). Hosty Radia Kiss pak budou v čase 7-12 Igor Timko, Kristína a Miro Šmajda.

K TÉMATU: VOLUME DOPRAVA? – Jak vstává Slovensko?

V nabídce tipů doplňujeme zajímavé informace k vysílání veřejnoprávní BBC. První okruh BBC Radio 1 dává prostor svým posluchačům a poskytne jim „15 minut slávy„, tuto dobu mohou vybraní posluchači naplnit prakticky čímkoli (25.12. v čase 11-17). Ještě 24.12. však moderátoři BBC Radio 1 uvedou každý 10 nejzajímavějších nahrávek.

Vládnete-li mluvenému anglickému slovu, rozhodně si nenechte ujít kompletní rozhlasovou četbu na pokračování Letopisy Narnie (podrobný rozpis najdete v přiloženém dokumentu). V BBC nechybí projev královny Alžběty II. (25.12. po 16. hodině na BBC Radio 5 Live, BBC Radio London) a ohlédnout se můžete za 40 lety vysílání stanice BBC Radio London (25.12. v 15:00)

Z ARCHIVU: BBC je posedlá mládím, tvrdí komerční subjekty

Rozhlasové tipy zahraničních rádií zakončujeme v Německu a Rakousku. Bayern se zaměřuje na vánoční hudbu, v programu se objeví ale například též vánoční koncert (25.12. v 11:05). Rakouská stanice FM4 (www.fm4.orf.at) pak servíruje speciální show, 25.12. pak komentované pásmo pomalých songů a v programu se dostane místo i na nejlepší akustická vystoupení.

Během dopoledne očekávajte přehled programových tipů z Českého rozhlasu, v odpoledních hodinách přineseme tipy na vysílání komerčních stanic.

xmas_radiotv_zahranici_strip

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .