Slovenské Rádio Expres mění hvězdy

expres-skZAJÍMAVOST – Představte si, že by se programový ředitel rádia Evropa 2 jednoho rána vzbudil, a vyhodil by Leoše Mareše. Nebo na Impulsu by z ničeho nic skončili Impulsovi. Zdá se vám to nereálné? Něco podobného se přihodilo v nejposlouchanějším slovenském Rádiu Expres. Jedna z hvězd ranní show dostala „padáka“, druhá hvězda se přesouvá do nočního vysílání.

Hvězdy odcházejí, ať žijí hvězdy…

Rádio Expres tímto způsobem výrazně mění svůj denní program, a počítá s novými klíčovými osobnostmi. Ranní show Hemendex, kterou posledních několik let uváděla dvojice Noro Dolinský a Dodo Kuriľák, je zrušena. V ranním prime-time bude figurovat Ivan Bindas, který v létě zaskakoval za hvězdnou dvojici. Zajímavé je, že začínal v tomto rádiu před deseti lety na pozici regionálního dopravního zpravodaje z východního Slovenska. Nakonec se mu podařilo přesvědčit vedení stanice, že on je tím pravým průvodcem pro ranního posluchače. Expres ráno tak může být pro něj skutečným vrcholem kariéry.

Dosavadní moderátoři ranního vysílání dostali na výběr – buď se přesunou do pozdějších časů, nebo odejdou. Jeden z nich nabídku akceptoval, druhý se prý vzepřel a dal si podmínku, že chce vysílat jenom ráno. Vedení sice tuto informaci nekomentovalo, no ze slov programového ředitele slovenského Expresu Ivana Antalu vyplývá, že pro hvězdy ranního vysílání bylo těžké najít nové místo v programu. „Pokud měníte strukturu, někdy je těžké uspokojit hvězdy z hlavních show jinými vysílacími časy,“ vysvětlil Antala pro server Radia.sk.

Z Expresu tak odchází ikona ranního vysílání Noro Dolinský. Jeho kolega Dodo Kuriľák prý přijal nabídku vysílat večer od 22. hodin. Pro něj je ale rádio srdeční záležitostí. V Expresu působí od samého počátku, je zde už deset let a v roli moderátora prošel všemi časy – kromě ranního bloku moderoval i odpoledne, večer, po půlnoci a rovněž o víkendech. Přesun do pozdních nočních hodin by tak neměl být pro něj výraznější změnou.

Prostor dostanou i úplně noví moderátoři

Zajímavé je i uspořádání dalších vysílacích bloků. Denní vysílání obstarají dva off-time moderátoři na střídačku. Z večera na dopoledne se přesouvá Martina Žikavská, z dopravní redakce přechází do stálého vysílání Majo Staráček, který až dosud moderoval pouze o víkendech. Ve večerním vysílání dostane prostor nový moderátor, který ještě nedávno působil v regionálním rádiu.

Do jisté míry tak vedení slovenského Expresu střídá své programové jistoty a v některých časech sází na experiment. Nicméně ředitelka stanice Eva Babitzová nevnímá situaci nijak dramaticky. Podle jejího vyjádření pro Radia.sk jde o snahu dát programu stanice nový impulz, a proces považuje za úplně standardní.

Pokud jde o program, lze se domnívat, že posluchači si zvyknou a přizpůsobí se některým novým hlasům. Konec konců, v případě Expresu se není třeba obávat výraznějšího neúspěchu. Klíčem k prvenství v průzkumech poslechovosti je totiž kromě hudebního formátu a programu i znalost značky a marketingová komunikace. A v té patří Expres mezi absolutní špičku, a neustále svou pozici vylepšuje. Pokud bude v téhle oblasti tak úspěšný jako nyní, nemusí se obávat, že by o své posluchače přišel.

Poznámka: Slovenské Rádio Expres nemá s pražským Expresrádiem kromě názvu nic společné.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,