RRTV bude zkoumat vysílání Rádia Hey

rrtv_dd_heyPřinášíme informace z posledního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

RRTV na svém letošním sedmém zasedání umožnila provozovateli Rádio Venkow, spol. s r.o. (Rádio Blaník západní Čechy) změnu stanoviště kmitočtu Karlovy Vary 90,3 MHz/200 W na Karlovy Vary I 90,3 MHz/200 W, změna byla povolena i RNDr. Pavlu Foretníkovi (Rádio Haná), kmitočet Boskovice-Habří 96,2 MHz/300 W mění stanoviště na Boskovice 96,2 MHz/300 W.

Spor o mladoboleslavský kmitočet vyřešen

Kladně vyšla i společnost Kalendář Liberecka s. r. o. (Rádio Dobrý den), udělena jí byla licence k provozování prostřednictvím kmitočtu Mladá Boleslav – Bradlec 103,5 MHz / 200 W a to na dobu 8 let, žádost společnosti MB-RADIO s. r. o. RRTV zamítla.

Negativní stanovisko zaujala RRTV v případě provozovatele Rádio BROADCAST MEDIA s. r. o. (Rádio Beat), ten nezískal souhlas se změnou a navýšením výkonu kmitočtu Plzeň 97,5 MHz/100 W na 107,6 MHz/400 W.

Rada řešila situaci kolem Rádia HEY

Nový kmitočet nezískala společnost Radio Profil s. r. o. (Radio Hey Profil) – usilovala o Ústí nad Orlicí – Andrlův chlum 99,7 MHz/250 W. Současně se RRTV seznámila s podněty týkajícími se porušování licenčních podmínek Rádií Hey. Připomeňme, že od 8. března moravská studia začala přebírat program z Čech. Nadále je odpojováno zpravodajství a reklamní vstupy. Někteří posluchači navíc namítají, že moravské studio hraje nyní zcela odlišnou hudbu (ne zcela rockovou).

Obrátili jsme se na RRTV s dotazem, jak bude nadále postupováno. Rada zahájila monitorování vysílání Radií HEY. Zajímalo nás také, zda nebude mít problém s hudební složkou kvůli odlišné hudbě. Podle slov Mgr. Čunderlíka z RRTV však v tomto případě nemusí docházet k porušování licenčních podmínek. To, že člověk může danou hudbu subjektivně vnímat jako odlišnou od předchozí, ještě neznamená, že se jedná o porušení podmínek. RRTV se bude situací pečlivě zabývat.

Požádali jsme generálního ředitele Rádií HEY o vyjádření k přechodu na centrální model. Bohužel jsme jej prozatím neobdrželi.

Rádio Dálnice spustilo vysílání, jsou tu ale komplikace

Už na minulém zasedání RRTV začala řešit stížnost provozovatele Rádia Bonton kvůli přidělení 23. kmitočtů Rádiu Dálnici, které plánuje provozovat společnost Route. Minulý týden byla vydána tisková zpráva, která přiblížila další podrobnosti, „Nebude chybět stručné zpravodajství, včetně politiky, společnosti a sportu, ani tematické pořady. Ale i trocha zábavy pro dlouhé chvíle na cestách. Vznik rádia vítají jak řidiči, tak odborná veřejnost.

PSALI JSME: Rádio Dálnice zahájí vysílání v dubnu

RRTV souhlasila s návrhem vyjádření k žalobě společnosti LONDA spol. s r.o. (Rádio Impuls a RockZone 105,9FM) k záležitosti změně parametrů provozovatele Route Radio s. r. o. pro program Rádio Dálnice. Zároveň přerušila s provozovatelem Rádia Dálnice řízení o další změně souboru technických parametrů. Důvodem bylo řízení o předběžné otázce s Rádiem Bonton a.s.

Telegraficky

Dalšími body programu se stalo seznámení se s výpočtem pokrytí obyvatel ČR rozhlasovým vysíláním, projednala žádosti v rámci udělení licence k vysílači Brno – Kohoutovice 105,1 MHz/500 W.

RRTV dále upozornila Frekvenci 1, protože 17. března letošního roku v pořadu Styl (v čase 16:14 – 16:30) odvysílala pořad, „který mohl utvrzovat stereotypní předsudky týkající se etnických menšin a stanovila lhůtu k nápravě 7 dní ode dne doručení.“ Jednalo se o odvysílaný vtip o Romech.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    To je velmi pikantní záležitost, když RRTV bude zkoumat, zda HEY, hraje dostatek ROCKU nebo hraje málo ROCKU. Odkaz na tento článek se objevil už i na Facebooku,
    http://www.facebook.com/group.php?gid=103792169654834&ref=nf
    kde je rovněž odkaz na 5 různých diskusí, které na netu proběhly, k této záležitosti, která zřejmě zvedla mandle, dosti velkému počtu posluchačů, takže jejich stížnosti, se daly u RRTV, očekávat. Rozvněž se dalo očekávat, že management HEY, bude hrát mrtvého brouka a odmítne, komunikovat. Ono ostatně nelze obhájit, neobhajitelné. Nic méně, v těch zmíněných, diskusí, jsou opsana dvě vyjádření, která obdrželi posluchači, podivuje se, kvalitě/nekvalitě, současného HEY. V prvním, se odpovídající z HEY, ukazuje jako, sebestředný, arogantní parchant. V druhém případě, je sice odpověď z HEY, již na úrovni a slušná. Nic méně, odpovídají zase dokazuje, že si plete Classic Rock a Modern Rock, se socialistickým popem. Jen si nejsem příliš jist, zda, když to nejsou schopni, odlišit v HEY, zda to budou schopni, rozlišit členové RRTV. Mám o tom, velmi oprávněné pochybnosti. Tedy, domnívám se, že nebudou.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .